N900/N9000Q Galaxy Note 3 MIUI Rom v5 4.7.11 (Türkçe Versiyon Eklenmiştir)

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Fişten çektikten 1 saat sonra şarj durumu :)

Rom Özellikleri
- Hala BETA kategorisinde olduğunu söyleyebilirim. Artık kullanıcıların da geri dönüşlerine göre geliştirme ve iyileştirmeler yapılarak ilerleyecektir. Ama resmi MIUI tarafından yayınlanan bir yazılımdır.
- Türkçe dil yoktur. Sadece Çince ve İngilizce mevcut. Orjinal MIUI romlarında diğer diller olmaz.
- AOSP tabanlıdır. Stock romlarda bulunan her özelliği içermeyebilir bu yüzden.
- Yarı touchwiz tabanlı olduğu için kalem fonksiyonlarının tamamı çalışmaktadır. Uygulamaları bulunmaktadır.
- Market, Tema Marketi ve Asist gibi bazı bölümler hala Çincedir. Bunların İngilizce olması biraz zordur.
- Günlük kullanımınız için her türlü fonksiyonu çalışmaktadır.
- İçerisinde google ile ilgili hiçbir uygulama yoktur. sonradan GAPPS denilen paketler ile yükleyebilirsiniz.

Sorunlar
- s-view aksesuarlarını desteklemiyor
- bazı uygulamaları zaman zaman otomatik senkronize edemeyebiliyor.
- dialer > call settings > call waiting kısmı hata veriyor
- tarihi manuel olarak değiştirmeye çalıştığınızda hata veriyor
- general settings/language & input/keyboard & input methods bu kısımdaki listede görüntüleme sorunları var.
- farklı temalar denedikten sonra orjinal temaya döndüğünüzde bazı kısımlarda görüntü sorunları olabiliyor.
- google play üzerindeki satın aldığınız uygulamalar indiriliyor ancak otomatik yüklenemiyor.
- zil sesi seçme bölümünde farklı bir ses seçtiğinizde görünen zil sesi değişmiyor ama seçtiğinizi kullanabiliyorsunuz.
- kamerayı açtığınızda alt kısımda çıkan efektler yok ve eklenemiyor. ek bir apk gerekli bunun için. o da eklenmemiş.
- müzik çaların ekolayzır seçenekleri çince

İndirme Linkleri
4.7.11 -
4.7.11 Türkçe - https://mega.co.nz/#!bk4kTToB!eFBw4s-6JsObY4lK4obe9EO1TbSaZsh7IsQvG7Kl21w

Türkçe ile ilgili açıklama

ilk açılışta dil sorduğu zaman direkt ileri diyin. dil düğmelerine basarsanız. dil değişiyor. olur ki bastınız. herşey çöpe mi gitti? tabii ki hayır. GooglePlay dan "morelocale 2" uygulamasını indirip en altta türkçe yi seçiyoruz. türkçe kullanmaya devam ediyoruz. bu işlemden sonra programı silebilirsiniz.

GAPPS -
GAPPS ile ilgili açıklama
Diğer GAPPS paketlerinden de yükleyebilirsiniz ancak OTA güncellemesi yaptıktan sonra genelde sorun çıkartıyorlar. Buradaki güncellemelerden etkilenmez. recovery ile yüklemeniz gereklidir.

Genel İndirme Sayfası -

Açıklamalar ve Resimler  MIUI Beta Takım Lideri sawgent 'den (yesilcin.com) alıntıdır.

ishan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Resimleri Türkçe olsaydı daha uygun olurdu diye düşünüyorum ..olmasa akşam ben indirip yükleyeceğim ss leri buraya eleyebilirim

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13
Ynt: RE: N900/N9000Q Galaxy Note 3 MIUI Rom v5 4.7.11 (Türkçe Versiyon Eklenmiştir)

ishan' Alıntı:
Resimleri Türkçe olsaydı daha uygun olurdu diye düşünüyorum ..olmasa akşam ben indirip yükleyeceğim ss leri buraya eleyebilirim

Değiştirdim hocam :)

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Çok güzel görünüyor eve gitmek için sabırsızlanıyorum ..tekrardan çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13
Cmadencan hocama teşekkür ederiz esas. Onun çabaları olmasa miui türkçe olamazdı.

ishan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
evet uzun sıkıntılı geçen süreç sonrası yükleme yapabildim.. Türkçe olmadı cwm ye giremedim falan.. Neyse bunları aştım Türkçe locale kurduktan sonra oldu bunu burada dememiştiniz :)
.1 sorum var o da solda açılan pencere (çoklu pencere) açık değil nereden açılacağını bulamadım?

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13
Ynt: RE: N900/N9000Q Galaxy Note 3 MIUI Rom v5 4.7.11 (Türkçe Versiyon Eklenmiştir)

ishan' Alıntı:
evet uzun sıkıntılı geçen süreç sonrası yükleme yapabildim.. Türkçe olmadı cwm ye giremedim falan.. Neyse bunları aştım Türkçe locale kurduktan sonra oldu bunu burada dememiştiniz :)
.1 sorum var o da solda açılan pencere (çoklu pencere) açık değil nereden açılacağını bulamadım?

Geri tuşuna basılı tutun :)

Ayrıca morelocale olayını anlattım. Gözünüzden kaçmış sanırım

Edit: 4.7.18 çıkmış. Ota üzerinden güncelleme yaptım bootloop oldu. Güncelleme yapmadan yedek alın

ishan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Evet aynen öyle oldu :)..tekrar kernel kurdum.. Şimdi bu güncellemelere nasıl tr yetiştireceğiz :))

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13
Ben romu baştan kurdum. Format atmadan. Eve gideyim. Romu Full olarak indirip tr yaparım :)

ishan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Yarın ALLAH izin verirse tatile gidiyorum şayet güncel romu tr yaparsanız onunla tatile gitmeyi isterim :)

Üst Alt