Multi 4.12.26

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Cvp: MULTI 4.12.26

mert25 pid=15194 dateline=1419694134' Alıntı:
HiddeNKinG pid=15192 dateline=1419693940' Alıntı:
Açıkçası görünmüş olması anormal bir durum çünkü bu güncellemeleri manuel yapmanız gerekli
Başka bir forumdan aldım teli, satan arkadaş tüm güncellemeleri alacak demişti, bir tane aldı ama yenisi telefonda görünmedi. Telefon sahte olsa daha önceki güncellemeyi görmezdi değil mi?

Siz bu yazıdan güncellemeyi indirip kurun sorunsuz kurulursa sahte değildir.

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31

HiddeNKinG pid=15195 dateline=1419695446' Alıntı:
Siz bu yazıdan güncellemeyi indirip kurun sorunsuz kurulursa sahte değildir.
hocam forumda nasıl kurulacağı ile ilgili bir anlatım var mı? daha önce hiç yapmadım, telin başına bir sıkıntı getirmeyeyim.

burk86

kısa yazabilecek kadar cok vaktim yok
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
mi4 64gb
Meslek
Tercüman
Konular
18

Aynı durum bendede oldu sebebide önceki sürümde değişik hatalarda vardı güncelleme aldı ve kuruldu benim telefon orjinal her şekilde test edildi yani olan bu durum normal hatta abimin mi4 düde var ben güncelledim aynı durum vardı  rahat olun telefonunuz orjinalmert25 pid=15194 dateline=1419694134' Alıntı:
HiddeNKinG pid=15192 dateline=1419693940' Alıntı:
Açıkçası görünmüş olması anormal bir durum çünkü bu güncellemeleri manuel yapmanız gerekli
Başka bir forumdan aldım teli, satan arkadaş tüm güncellemeleri alacak demişti, bir tane aldı ama yenisi telefonda görünmedi. Telefon sahte olsa daha önceki güncellemeyi görmezdi değil mi?

sedat27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sedat
Cihazım
MI4
Konular
9
Bende yeni aldim mi4 guncelleme gorunuyor.multilang. ota indirip kurdu mis gibi.ama guncelleme detaylarina baktigimda. Çek cumh. Miui sitesi cikiyor.sanirim bi yolunu buldular ota olayinin.ancak yenisi gelmedi hemen gelmiyor galiba.az daha bekleyip manuel kurulum yapicam artik

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

sedat27 pid=15219 dateline=1419760796' Alıntı:
Bende yeni aldim mi4 guncelleme gorunuyor.multilang. ota indirip kurdu mis gibi.ama guncelleme detaylarina baktigimda. Çek cumh. Miui sitesi cikiyor.sanirim bi yolunu buldular ota olayinin.ancak yenisi gelmedi hemen gelmiyor galiba.az daha bekleyip manuel kurulum yapicam artik

Hocam multilang romları yayınlayan xiaomi.eu sitesi Xiaomi cihazları için artık OTA yayınlıyor. Yalnız yayınlanan OTA sadece güncelleme değil tüm romu indirip yeniden kuruyorsunuz. Farkı ise sadece boyutu. en.miui.com'daki orjinal romda güncelleme 50-60mb civarındayken multi romun güncellemesi 300mb üzerinde oluyor.

Orjinal roma güncelleme geldiğinde multi rom yapımcıları bu güncellemeyi alıp kendi romlarına uyarlıyorlar. Romu yeniden hazırlayıp kendi sunucularına yüklüyorlar. Bu işlemler bitikten sonra ise güncelleme dağıtımına başlanıyor. Dolayısıyla orjnal güncellemeye göre bir kaç saat daha geç oluyor.

Çek sitesine gitmesinin sebebi ise çevirilerden sorumlu olan arkadaşın aynı zamanda çek fan sitesinin de sahibi olması.

sedat27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sedat
Cihazım
MI4
Konular
9
RE: Cvp: MULTI 4.12.26

cantara' Alıntı:
sedat27 pid=15219 dateline=1419760796' Alıntı:

Hocam multilang romları yayınlayan xiaomi.eu sitesi Xiaomi cihazları için artık OTA yayınlıyor. Yalnız yayınlanan OTA sadece güncelleme değil tüm romu indirip yeniden kuruyorsunuz. Farkı ise sadece boyutu. en.miui.com'daki orjinal romda güncelleme 50-60mb civarındayken multi romun güncellemesi 300mb üzerinde oluyor.

Orjinal roma güncelleme geldiğinde multi rom yapımcıları bu güncellemeyi alıp kendi romlarına uyarlıyorlar. Romu yeniden hazırlayıp kendi sunucularına yüklüyorlar. Bu işlemler bitikten sonra ise güncelleme dağıtımına başlanıyor. Dolayısıyla orjnal güncellemeye göre bir kaç saat daha geç oluyor.

Çek sitesine gitmesinin sebebi ise çevirilerden sorumlu olan arkadaşın aynı zamanda çek fan sitesinin de sahibi olması.
En son guncelemeyi almadı. Manuel indirdim.turkiye sitesinden. Devamı gelecekmi bilmiyorum. Farketmez ota olduktan sonra tamamını indirse de olur.

Üst Alt