Yardım MTK İşlemcili nvram ve nvdata gibilerini yedekleme

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
RİCEDROİD EOL 5.0 ANDROİD 12.1(L)
Telefon Modeli
Redmi 9
Bootloader Kilidi
Açık
QCM işlemcili tlfların EFS bölümü yedeklenerek imei, mac vs. yedeklenebiliyor ama MTK'da ise EFS diye bölüm yok hangi bölümü yedeklemem lazım bunn için

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
QCM işlemcili tlfların EFS bölümü yedeklenerek imei, mac vs. yedeklenebiliyor ama MTK'da ise EFS diye bölüm yok hangi bölümü yedeklemem lazım bunn için
anlamam için 2-3 kez okumam gerekti ama anladıgım kadarıyla nv yedeklemek istiyorsunuz cihaz da redmi 9 herhalde rom falanda yüklüyorsunuz ricedroid den anladıgım bu twrp de biliyorsunuzdur en kolay twrp üzerinden backup yedekleme yani oradan nvram ve nvdatayı yedekleyin telefonun hafızasına o yedegi de bilgisayarınızda güvenli bir yede saklayın zaten 3-5 mb birşey olması lazım sıkıştırma yaparsanız da kb lara kadar düşüyor geri yüklemek istediginizde cihazın hafızasına tekrar atın ve restore seçeneginden geri yükleyin tamamdır aynısı snapdragon için de geçerli

Oyla:

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anlamam için 2-3 kez okumam gerekti ama anladıgım kadarıyla nv yedeklemek istiyorsunuz cihaz da redmi 9 herhalde rom falanda yüklüyorsunuz ricedroid den anladıgım bu twrp de biliyorsunuzdur en kolay twrp üzerinden backup yedekleme yani oradan nvram ve nvdatayı yedekleyin telefonun hafızasına o yedegi de bilgisayarınızda güvenli bir yede saklayın zaten 3-5 mb birşey olması lazım sıkıştırma yaparsanız da kb lara kadar düşüyor geri yüklemek istediginizde cihazın hafızasına tekrar atın ve restore seçeneginden geri yükleyin tamamdır aynısı snapdragon için de geçerli
Kusuta bakmayın moralim yok da şuan. D: imei mac baseband bunun gibi önemli şeyleri yedeklemek istiyorum. Twrp biliyorum da recovery çok dandik şimdi yedekledim ama geri yükleme çalışmıyor maalesef bu yüzden sp flash tool üzerinden yedeklemek istiyorum ve sp tooldan yedekledikten sonra geri nasıl yükleneceğini de bilmem gerek

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
" " aslında bu link size ingilizce olsa da yeterli kaynagı veriyor redmi 9 un adresleri aklımda degil ama scatter dosyasında belirtilmiş olabilir veya hatırladıgım kadarıyla bootloader kilidi açıkken nv dosyalarının yedeklerini alabiliyorduk cmd ekranıyla "

Oyla:
Üst Alt