Rom [MSM-Xtended 4.0][Resmi][Android11][Miatoll] İndirme Linki ve Ekran Görüntüleri Kesinlikle En Stabili

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
Son üç gününü rom deneyerek geçirmiş stabilizasyon takıntılı biri olarak kullandığım en iyi aosp rom diyebilirim. xda'da denemediğim rom kalmadı. stock, port, aosp neredeyse çıkmış olan bütün romları denedim. artık ümitsizce en azından tatmin edebilen tek rom olan "miui for poco 12.0.3" romuna geçtim (linki aşağı bırakıyorum) derken tesadüfen note 9 pro kategorisinde bu roma denk geldim baktım öve öve bitirilememiş hemen denedim. gerçekten övgüleri hak ediyomuş beni çok şaşırttı çünkü sabah en son aosp rom denediğimde dedim ki "yok ya aosp romlar note 9 serisine göre değilmiş." çünkü bi yerinde bi şekilde rahatsız edici bi şey oluyo. ama bu romu gerçekten görsellikten stabilizasyonuna kadar çok tatmin edici buldum. Kesinlikle tavsiyemdir.

Kurulum: Öncelikle Orangefox veya pitchblack twrp kullanmanız gerekiyor.

-Temizle/Wipe - Dalvik Art , Önbellek , Veri
-Flaş Rom
-Format Data/Veriyi Biçimlendir - Yes
-Reboot System

İndirme linkleri

Orange Fox Twrp

bahsettiğim port rom

miui for poco 12.0.3 port note 9s

Bu da benim tesadüfen denk gelip şu anda referans aldığım orijinal konu. ayrıca cilgingitar adlı arkadaşa teşekkürlerimi buradan da ileteyim. Ekran görüntüleri de kendisine ait.

aha bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210101-015240_Xtended_Launcher[1] [miuiturkiye.net].png
    Screenshot_20210101-015240_Xtended_Launcher[1] [miuiturkiye.net].png
    550,4 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_20210101-015259_Xtended_Launcher[1] [miuiturkiye.net].png
    Screenshot_20210101-015259_Xtended_Launcher[1] [miuiturkiye.net].png
    243,7 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_20210101-015321_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    Screenshot_20210101-015321_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    232,9 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_20210101-015328_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    Screenshot_20210101-015328_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    202,8 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_20210101-015336_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    Screenshot_20210101-015336_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    201,7 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20210101-015358_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    Screenshot_20210101-015358_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    190,4 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_20210101-015406_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    Screenshot_20210101-015406_Ayarlar[1] [miuiturkiye.net].png
    194,1 KB · Görüntüleme: 75

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Hangi aosp romlar denediniz ve android 10 olanımi ya 11 olanımi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Android 11 tereddüt ediyorum ki hala tam oturmamiwdir diye stable diyorsunuz ne manada stabil

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi aosp romlar denediniz ve android 10 olanımi ya 11 olanımi

Android 11 tereddüt ediyorum ki hala tam oturmamiwdir diye stable diyorsunuz ne manada stabil
hem 10 hem de 11 çoğu aosp romu denedim. arayüz geçişleri, geçiş animasyonları vs en stabili buydu. genelde tam ekran hareketlerinde geçişlerde hafif takılmalar oluyodu diğer romlarda ama bunda yok gayet seri bi arayüze sahip.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
hem 10 hem de 11 çoğu aosp romu denedim. arayüz geçişleri, geçiş animasyonları vs en stabili buydu. genelde tam ekran hareketlerinde geçişlerde hafif takılmalar oluyodu diğer romlarda ama bunda yok gayet seri bi arayüze sahip.
Bende bugün deneyeceğim eski pixel experince rom denemiwdim android 10 olanı problemlemliydi

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
Bende bugün deneyeceğim eski pixel experince rom denemiwdim android 10 olanı problemlemliydi
tamam deneyip nasil oldugunu yazarsin burdan. telefondan telefona degisiklik olabiliyor. benim cihaz 4gb modeli ve milletin hic takilma olmuyo dedigi romlarda bile takilmalar oluyodu bende. ilk defa bu aosp romda takılma yasamadim.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
tamam deneyip nasil oldugunu yazarsin burdan. telefondan telefona degisiklik olabiliyor. benim cihaz 4gb modeli ve milletin hic takilma olmuyo dedigi romlarda bile takilmalar oluyodu bende. ilk defa bu aosp romda takılma yasamadim.
Unutmuwum :DBen 9pro 6/64 kullanıyorum hocan denedim ama pek beğenmedim yani 30 dakka kullandım nerdeyse ama olmamış hala.
bundan önce pixel a10 denemdiwdim o çok iyiydi ama arada takılma oluyordu sizin dediginiz rom kurulum ekranı bile gelmedin aninda açıldı ana ekran.
wimdi eu 11.0.7 romdayim bu rom gibi her taraflı iyi olan rom bulamadım şimdilik

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
Unutmuwum :DBen 9pro 6/64 kullanıyorum hocan denedim ama pek beğenmedim yani 30 dakka kullandım nerdeyse ama olmamış hala.
bundan önce pixel a10 denemdiwdim o çok iyiydi ama arada takılma oluyordu sizin dediginiz rom kurulum ekranı bile gelmedin aninda açıldı ana ekran.
wimdi eu 11.0.7 romdayim bu rom gibi her taraflı iyi olan rom bulamadım şimdilik
valla bu rom fena değildi ama ben de değiştirdim yine aosp romlar bana ve xiaomi telefonlara göre değil bence. ben miui arayüzünü sevmişim sanırım dönüp dolaşıp yine miuiye geliyorum. ama dün miui 12.5 port buldum ve sanırım şu ana kadar kullandıklarımın en iyisi. kerneli de romun kendi orijinal kerneliyle değiştiğimde telefon uçtu resmen. ama telefondan telefona da değişiyo sanırım ya benimki 4g ramli modeli ve hiç stabil değildi. bi iki rom biraz daha iyiydi ama şu anda en iyi performansı bu romda aldım. android 11 gelsin o zaman stok roma dönüp bi deneyecem ama beğenmezsem yine bu romdayım. telefonu ilk aldığım günden beri sevememiştim beni büyük hayal kırıklığına uğratmıştı ama ilk defa bu romda gözüme güzel gelmeye başladı telefon :D

bi bak istersen sen de

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 9 Pro-Redmi Note 9s Miatoll Xiomi Eu Rom 21.1.20v2 Mıuı 12.5 Rom
Xiaomi EU 21.1.20v2 | Port
Cihaz: Miatoll
Android Sürümü: 10
Yapım Tarihi: 24/01/2021
Bakımcı: @sakhatlonda

Mıuı 12.5 Rom Özellikleri

Sistemi

Yeni - MIUI 12.5 güncellemesi
Yeni - Android 11 güncellemesi (Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T Pro, Mi 10T / Pro). Mevcut en yeni TWRP sürümleri, Android 11 güncellemesinden sonra bu cihazlarda çalışmalıdır (en azından Mi 9'da)
Yeni - Yeni süper duvar kağıtları: Geometri ve Siguniang Dağı
Yeni - Doğa karışımı, kendi bildirim ses sisteminizi oluşturmanın yeni ve heyecan verici bir yoludur
Yeni - Yüzlerce Dünyanın her yerinden hayvanları temsil eden sistem sesleri
Optimizasyon - Geliştirilmiş sistem kararlılığı ve hız
Optimizasyonu - Android Güvenlik Yaması Ocak 2021'e kadar güncellendi (Redmi Note 7)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Aralık 2020'ye kadar güncellendi (cihazların çoğu)
Düzeltme - Geri yüklenen M yazı tipi boyut (xiaomi.eu tarafından)
Düzeltme - Pano öğeleri sistem uygulamalarına yapıştırılamadı

Notlar Yeni - Yeniden Tasarlanmış Ekran
Yeni - Karalama ve eskiz için yeni araçlar
Yeni - Konturları otomatik olarak ayarlamak için bir çizimi basılı tutun
Yeni - Hareket kısayolu artık her yerde notlar, görevler ve alıntılar oluşturmanıza olanak tanır
Yeni - Alıntılar metinleri, URL'leri ve görüntüleri Notlar'a kaydeder. birkaç basit dokunuş
Yeni - Dinamik düzenler, Notes'taki tipografiyi yeni bir seviyeye getirir

MIUI +

Yeni - Telefonunuzu ve bilgisayarınızı tek bir çalışma istasyonunda birleştirebilirsiniz (uygulamaları çalıştırın, bildirimleri açın, belgelerde düzenlemeler yapın, dosyaları aktarın vb.). Bu özellik seçilen cihazlar tarafından desteklenmektedir: Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 9 Pro 5G, Mi 9, Redmi K30s Ultra / Mi 10T / Mi 10T Pro, Redmi K20 Pro / MI 9T Pro, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro

Güvenliği
Yeni - Artık hangi uygulamaların panonuza eriştiğini görebilir ve erişimi kontrol edebilirsiniz
Yeni - Yaklaşık konumun kullanılması gizlilik korumasına puan kazandırır

Sistem başlatıcısı
Yeni - Uygulama klasörleri için yeni tasarım

Düzeltme - Eylem çubuğu görünmedi bir konuşma seçerken yukarı
Düzelt - Hesap ayarları galerisinden gereksiz Çince ayarı kaldırıldı

Düzeltme - Belirli senaryolarda (örneğin klip oluşturmaya çalışırken) çöküyor
Yeni - Yeni fotoğraf düzenleme düzeni
Yeni - Birkaç yeni fotoğraf filtresi, örneğin Kış Ortası, Kar Yağışı, Sangria, Gece Şelalesi, Karamel
Yeni - Rastgele gökyüzü eklendi filtre özelliği
Yeni - Pozlama, renk sıcaklığı, renk tonu gibi fotoğraf düzenleme için gelişmiş ayarlar eklendi
Yeni - Kimlik fotoğrafı özelliği, Sanat fotoğrafı özelliği
Optimizasyon - Yeniden sınıflandırılmış fotoğraf filtreleri

Temalar
Optimizasyon - Sistem duvar kağıtları, animasyonlar ve sesler için kişiselleştirme özellikleri

Saat
Yeni - Zamanlayıcı için yeni kum saati animasyonu (Snapdragon 888/865 cihazlar)

Xiaomi Cloud
Yeni - Parola yöneticisi, parolaları bulutta saklamanıza olanak tanır
İndirilmesi Gereken Dosyalar

Orange Fox Twrp Dosyası:

Rom Dosyası:

Vendor Dosyası: -

Permissiver5:

Disable Dm Verity:

Firmware Dosyası: -

Magisk Manager:

Kurulum Notları:

▪️Notlar:
Nasıl yükleneceği aşağıda açıklanmıştır
1). OrangeFox kurtarmayı kullanın.
2). Eu 21.1.13 zip. Dosyasını Flashlayın
3). Vendor Dosyasını flashlayın cihazınızın kod adı neyse onu Flashlayın
4). Firmware Dosyasını Flashlayın Cihazınızın Kod adı neyse Onu Flashlayın
4). Disable_DM-verity. Dosyasını Flashlayın
6). Permissiver_v5. Dosyasını Flashlayın
7) Format Data İşlemi Yapın Verileri Biçimlendir Kısmından Yes yazıp Onaylayın
8) Backup Yani Yedeklemeye Girip Sadece Boot Yazan kısmı Seçip Yedekleyin (amacı pc de dahili depolamayı görememe problemi olmasın diye)
9). Yeniden başlatın cihazı muhtemelen cihaz fastboot moda düşecek cihazı yeniden twrp moduna başlatın magisk manager 20.4.zip dosyasını cihaza atın ve flashlayın sonra cihazı yeniden sistemde başlatın cihaz sorunsuz açılacaktır.

Not: Kurulumdan Sonra cihaz Fastboot Moda Düşer Ve Açılmazsa Twrp Moda Yeniden Geçin Ve Magisk Manager 20.4.zip Dosyasını Yeniden Flashlayın ardından sistemi yeniden başlatın cihaz sorunsuz açılacaktır.

Videolu Şekilde Kurulum Rehberi

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Videolu Kurulum Rehberi İçin cilgingitar hocama sonsuz teşekkürler elinize ve emeğinize sağlık clap~~

Yeni Sürüm Eklendi Güncellendi 21.1.20v2

Rom Dosyası:

Değişiklik Günlüğü:

XiaomiEU değişiklikleri
Derlemeyi zorunlu kılma (izin vermeyin)
Performans geliştirmeleri
Yanlış Pil Kapasitesi düzeltildi
Sisteme 300MB boş alan eklendi

Hatalar:

- 960 fps ağır çekim şimdi kaydediliyor ancak kod çözücü bozuk, bu nedenle gliched video kaydı alacaksınız, tüm * gerçek * yavaş çekim kayıtları iyi çalışacak
- Gram kullanıcıları Home Launcher ile ilgili sorunlarla karşılaşabilir, yakında düzelecek

21.1.13 ten 21.1.20v2 Sürümüne Veri Kaybetmeden Güncelleme Yöntemi:

1.Wipe dalvik-cache and cache (Dalvik önbelleğini ve önbelleği silin) Format Data ile Karıştırmayın Wipe Kısmından Dalvik ve Data yı Seçip Temizleyin)
2.Rom Dosyasını Flashlayın
3.Vendor Dosyasını Flashlayın
4.Magisk Dosyasını Flashlayın
5. Sistemi Yeniden Başlatın

Eu Rom 21.1.20v2 Değişiklikleri

istem

Optimizasyonu - Geri yüklenen Widevine L1 desteği [Redmi K20 / Mi 9T, Mi CC9 Pro / Mi Note 10 / Pro]
Düzeltme - Cihaz etkin Ses Eşleştirme ile gecikiyordu [Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9T Pro]
Düzeltme - Sağlama Uygulama, kurulum sırasında SIM kart takılıyken kilitlendi

Kontrol merkezi
Optimizasyonu - Parlaklık kontrolü, genişletilse bile artık geçiş listesinin alt kısmında görünüyor [Android 11 cihazlar]
Optimizasyon - Bildirim gölgesinin sağ tarafında aşağı çekme hareketi geri yüklendi Bildirim gölgesi üzerinde kontrol merkezini açın
Düzeltme - Geçişler listesinin altında bir Çince geçiş gösteriliyor [Bazı cihazlar]

Ayarlar
Optimizasyonu - "Ses ve titreşim" düzeni değişiklikleri
Optimizasyon - Xiaomi [Mi 10 Ultra, Mi 10 Lite Zoom]

Ekran kaydedici
tarafından "Çentiği gizle ve durum çubuğunu taşı" seçeneği kaldırıldı Yeni - Videoları şimdi 90 fps'de kaydedebilirsiniz [Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 5G, Mi 11, Mi 10T / Pro]

Hava Durumu
Düzeltmesi - Konumlara uzun basılarak ve "Sil" düğmesi tıklanarak silinemiyor

Eu Rom 21.1.13 Değişiklikleri:

- XiaomiEU değişiklikleri
- Bildirilen her şey düzeltildi
- Performans sorunları giderildi
- Yavaş boot ve önyükleme düzeltildi
- Stok Kameradaki sorunlar her şey düzeltildi
- Dokunsal geri bildirim düzeltildi (sysui yeniden başlatıldı)
- Bu ve unuttuğum şey Sonraki derleme uygulanıyor olacak
System
New - Android 11 ile Mi 10T Lite / Redmi Note 9 Pro 5G (gauguin) için Xiaomi.eu ROM
Yeni - MIUI 12.5 güncelleme [Redmi Note 8]
Optimizasyon - Sessiz / DND modunu ses çubuğundan açarken küçük düzen değişiklikleri
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Ocak
2021'e güncellendi [Cihazların çoğu] Düzeltme - Köklenmemiş cihazlar için SafetyNet testi başarısız oldu
Düzeltme - Edge ve Spotify gibi belirli uygulamalardaki bozuk simgeler [Android 11 cihazları]
Düzeltme - Google Kurulum Sihirbazı ilk açılışta bunun yerine görünüyordu MIUI'nin ilk kurulum
Düzeltmesi - Bağlamsal metin seçme pop- up'larındaki özel eylemler eksikti [Android 11 ve ayrıca belirli uygulamalarda Android 10]
Düzeltme - "Glow" şarj animasyonu çalışmıyordu [Bazı Android 11 cihazlar]
Düzeltme - Bu animasyon açıkken yukarıda belirtilen hata nedeniyle kablosuz şarj çalışmıyordu
Düzeltme - Devre dışı bırakıldığında bile Hızlı ayarlar / Kontrol merkezinden ses çalınıyordu [Android 11 cihazlar]
Düzeltme - Bildirim gölgesindeki hava durumu bilgileri doğru şekilde ölçeklenmemiş çok küçük metin boyutlarıyla [Android 11 cihazlar]

Galeri
Düzeltmesi - Dinamik çekim / Hareketli fotoğraf veya Belge fotoğrafını düzenlemeye çalışırken "Bokeh" uygulaması çöktü [Bazı cihazlar]

Süper duvar kağıtları
Yeni - Earth süper duvar kağıdı için iki yeni duvar kağıdı

Kamera
Yeni - Birkaç yeni kılavuz çizgisi eklendi (altın oran)

▪️Buglar:

•Dokunma Titreşimi açıkken ekran görüntüsü alma çalışmıyor.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
valla bu rom fena değildi ama ben de değiştirdim yine aosp romlar bana ve xiaomi telefonlara göre değil bence. ben miui arayüzünü sevmişim sanırım dönüp dolaşıp yine miuiye geliyorum. ama dün miui 12.5 port buldum ve sanırım şu ana kadar kullandıklarımın en iyisi. kerneli de romun kendi orijinal kerneliyle değiştiğimde telefon uçtu resmen. ama telefondan telefona da değişiyo sanırım ya benimki 4g ramli modeli ve hiç stabil değildi. bi iki rom biraz daha iyiydi ama şu anda en iyi performansı bu romda aldım. android 11 gelsin o zaman stok roma dönüp bi deneyecem ama beğenmezsem yine bu romdayım. telefonu ilk aldığım günden beri sevememiştim beni büyük hayal kırıklığına uğratmıştı ama ilk defa bu romda gözüme güzel gelmeye başladı telefon :D

bi bak istersen sen de
bende miui sevdalisiyim ama global romlari cok sikintili ve bende telefondan piwmanlik var elime gore cok buyuk ayriyetden cebe zor sigiyor falan romlarda bir az can sikdimi artik satayim diyorudum wimdi iyi eu rom tum problemler bu romda giderilmiw 21 kuarilina uya bilsem problem cikarmazsa inwallah degiwdirmem miui 12 stabil olana kadar
Hocam ben port romlardan cok uzagim yani eski tekefonlarimda cok rom denedim ve en berbat olan romlar port romlar oldu benim tecrubemde
Aosp romlar hala pek istabil degil zaten bi 7,8 ay guncellemeleri lazimki gunluk kulanimda en az hata olsun
Bide hocan sizdeki 9s baya rom cikiyor sabir edin illaki stabil bir rom cikacakdir

SironaX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 9s
Konular
0
oyunlarda kamera çentiği kapat aç bölümü bu romda yok sanırım full screen yapabilecegim bi uygulama yada yöntem varmı ?

eerdoan23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
Note 6 pro
Konular
2
eu romdan geçiş yaptım 2 gün oldu deneyeli ama beğenmedim bana göre eu romun şarj ve performansı özellikle kullanış konforu daha iyi abartılacak kadar efsane bir rom değil bildirim konusunda sıkıntı yaşıyorum özellikle poweramp gibi oynatıcıları komple kapatsanız dahi bildirimi silinmiyor vanced içinde aynı durum söz konusu sırada poco x3 port var onu deneyeceğim ama bence eu ya geri döneceğim gibi duruyor

Üst Alt