Çözüldü Mount data ?

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
s.a
arkadaşlar dün akşam romunu telefonuma kurdum, romu beğendim ama root yapamadım, yada hatalı kurulum yapmışta olabilirim...
sil baştan yapayım dedim, format data atarken, \'data\' device busy hatası veriyor... wipe den dosya sistemi repair yapıyorum, unable hatası veriyor. daha sonra dosya sistemine baktım hafızayı temizlemiş...
sorun twrp den mi kaynaklanıyor... çünki format data atarken "unable to format ro remoye encrytion" yazıyor... dün nasıl olduysa twrp girerken desen kilidi istemeye başladı. birde android başlatılırken istiyor... herşeye silbaştan başlamak için...
şuan fastboot global stable v10.2.2.0.... indiriyorum
takıldığım yer şurası, bir yerde okudum miui 10 güncellemesi alıp daha sonrada costum rom vs. yüklerken brick olma şansı yüksek vs... (aslı varmı)
öyle bir şey varsa. fastboot 9 indireyim...
bu arada tekrar twrp yükleyeceğim ama bu desen kilidi muhabbeti canımı sıkıyor. onun tekrar gelmemesi için hangi versiyonu kurayım....
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

diğer bir sorumda... sırasıyla cache + system + data bunları f2fs yapmak istiyorum, sanırım ext4 den daha hızlı bir dosya sistemi...
şuan denedim de. system ve cache f2fs oldu, data yine aynı hatayı veriyor. internal storage bu zaten seçilmiyor... bu dosya sistemine dönmek için sadece system ve cache yeterlimi ? mantıken yeterli gibi ama maden hızlı dosya sistemi, atmışken hafız kartınada atalım diye düşünüyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

repoot recovery yaptım herşey düzeldi.... fastboot kurmaktan vazgeçtim...
aynı sorunu yaşayan olursa... twrp den reboot ardından recovery bassın... herşey normala döner :)
ayrıyetten f2fs sistemine dönmek isteyenler... sadece data ve cache f2fs yapın diğerleri ext4 kalması gerekiyor

Son düzenleme:
Üst Alt