Rom Mokee official rom mi6

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
mokee açık kaynak kodu android google aosp ve cyanogenmod kaynak tabanlı geliştirmenin bir koludur, keza dünya çapında kullanıcıların ve geliştiricilerin ilk tamamlamış olduğu android açık kaynak projesidir.
proje google kaynak kodunun hızlı artışını takip etmekte ve kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına göre iyileştirmeler ve geliştirmeler sunmaktadır.
magic fun forumu ilk olarak bu projeyi 12 aralık 2012’de başlatmış olup açık kaynak kodunun cyanogenmod lokalizasyonunu yapmak için kararlıdır
proje açık kaynak olup ilgili olan her teknoloji üstadı bu gelişmenin içine katılarak bu güce katkıda bulunabilir.

Bu işlemleri yapabilmek için Bootloader Kilidinin açık olması ve TWRP yüklenmiş olmasıgerekiyor.
TWRP ve Bootloader işlemlerinitamamladıktan sonra aşağıdaki linklerden Rom için gerekli olan dosyaları indiriyoruz.

Rom indirdikten sonra yapilmasi gereken gapss paketini indirerek romu flashladiktan sonra istege bagli olarak google paketlerinide flashlamak...
(bu siteden arm64, daha sonra android surumu ve google paketinin buyuklugunu seciyoruz , sade olsun diyorsaniz pico secebilirsiniz daha cok google paketi ihtiyaciniz varsa yanlardaki aciklamalardan bakarak istediginizi indirebilirsiniz.

Daha sonra firmware dosyamizi indiriyoruz. Bu dosya kök xiaomi firmwaredir ve rom flashlamadan once onu twrpden flashlamamiz gerekmektedir.

Yukleme asamalarina gecersek sirayla;
1) 4 wipe
2)flash firmware
3)flash rom
4)flash gapps
5)format data
6)reboot system ( eger daha sonra root yapmak isterseniz sistem acilinca twrp den magisk flashlayabilirsiniz)

Not: mokee romlarda release yayinlanmis en az hatali sürümdür. Nightly ise hergun guncellenen sürümdür.
Release olarak android 7.1.2 ve nightly 8.1 sürümleri mevcuttur. Release sürümlerinde yeni guncellemeler kucuk paketler halinde de yayinlanir ve sadece onu flashlamaniz yeterlidir tumden romu uzerine kurmak zorunda degilsiniz.

GOOGLE KAMERA LİNKİ
Sadece cam2api aktiflestirmek yeterli

Ekli dosyalar

• MiuiCameraMod_V1.5.zip
    16,4 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

peyer9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Konular
2
Dostum ben miuipro kullanıyorum sıkıldım. Bu romu mi6 da denemek isterim. Birkaç ekran görüntüsü ve ne gibi sorunları olduğunu yazsaydınız daha iyi olurdu..

Mesela. Kamera nasıl, şarjı iyi gidiyor mu, hızlı şarj varmı, gibi...

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Dostum ben miuipro kullanıyorum sıkıldım. Bu romu mi6 da denemek isterim. Birkaç ekran görüntüsü ve ne gibi sorunları olduğunu yazsaydınız daha iyi olurdu..

Rom aosp tipi goruntusu klasik aosp oldugu icin koymadim, fark yok biliyorsaniz sade bir arayuz.
Sarji iyi ben begendim ama suan lineage os dayim onu deneyimliyorum ,batarya performansi kisiye gore degisir denemeniz lazim.
Kamera olarak google camera kullaniyorm kendi kamerasi iyi degil, miui camerada flashlayabilirsiniz isterseniz ben link koyarim yukleyecekseniz
Sorun olarak release surumu yuklicekseniz sorun olmuyor fazla olsa bile ufak seylerdir , benim gozjme carpan tek sorun sarj sirasinda cihazin biraz fazla isinmasi oldu.
Ozet olarak denenebilir bir rom lineage os da kurun onunda konusunu actim, ikisinide sirayla yukeyip 2ser gun deneyin bence en sagliklisi bu.

peyer9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Konular
2
İkisinide deneyelim bakalım. Lineage os official çıksaydı iyi olurdu.. Hiç çıkacak gibi durmuyor.

Birde google kamera hangisini kullanıyorsunuz.. Birkaç konu ve sürüm var kafam karıştı.. Birde miui stock kamera linki koysanız fena olmaz..

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
İkisinide deneyelim bakalım. Lineage os official çıksaydı iyi olurdu.. Hiç çıkacak gibi durmuyor.

Birde google kamera hangisini kullanıyorsunuz.. Birkaç konu ve sürüm var kafam karıştı.. Birde miui stock kamera linki koysanız fena olmaz..
Tamam ikisinide koyayim ben. Bu arada yakinda official cikicak ben paylasirim cikinca onuda

Mrspsico

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çukur
Cihazım
Mi5
Konular
0

selam ben burda yeniyim mesaj atmayı beceremedim telefonuma güncelleme geldi yaptım açılmıyor mıu ekranında kalıyor tekrarlayıp duruyor kendini bana yardım eder misiniz lütfen
[doublepost=1524330668,1524330641][/doublepost]
Tamam ikisinide koyayim ben. Bu arada yakinda official cikicak ben paylasirim cikinca onuda
selam ben burda yeniyim mesaj atmayı beceremedim telefonuma güncelleme geldi yaptım açılmıyor mıu ekranında kalıyor tekrarlayıp duruyor kendini bana yardım eder misiniz lütfen

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
[doublepost=1524330668,1524330641][/doublepost]
Bl kilidiniz acikmi acaba

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
nerden bakacagımmı bilmiyorum
Ozaman acik degil sanirm :) ses acma ve guc tuslarina basip cihazi kurtarma moduna alip wipe all a basin sonra yes diyin. Tum veriler gidicek ama
Kilit acik olsaydi kolay bir islem ama boyle de olmazsa, sanirm edl modda rom yuklemek gerekicek onun icinde yeni konu acin yada sitede veya google arama yapin bircok konu var, ben edl modda hic rom yuklemedim yanlis yonlendirmeyim Zenex hocama ulasirsiniz yapamazsaniz.

Üst Alt