Rehber Modlanmış Sistem Uygulamaları Nasıl Yüklenir? (Root)

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
21
Merhaba. Cihazımıza modlanmış sistem uygulamaları yüklerken, imza doğrulaması geçersiz olan, geçersiz paket veya resmi olmayan uygulama yüklemek isterken paket yükleyicinin veya cihazın belirli güvenlik önlemleri yüzünden paketleri kuramıyoruz.

Bu sorunun önüne geçmek için belirli modüller var. Bunları kurarak cihazınız ile uyumlu olan istediğiniz sistem uygulamasını yükleyebilirsiniz.
Başlamadan önce; yapacağınız her şeyden siz sorumlusunuz. Cihazınızın başına bir şey gelmesi durumunda sorumluluk kabul etmiyorum.

1. Root ve Magisk

Cihazınızın rootlu olması ve magisk ile rootlu olmuş olması lazım. Eğer değilse bu linkteki rehberi kullanarak cihazınızı rootlayabilirsiniz. (USB hata ayıklama ve Bootloader kilidinizin açık olması lazım.)
Not: Cihazınız da bulunan bazı uygulamalar çalışmayabilir root yüzünden. (Örn. Bankacılık uygulamaları falan)
Not 2: Cihazınız garanti kapsamında ise bu rehberi kullanmayın.

2. Modüller

Vereceğim 4 modülü indirin. Modüller ne işe yarıyor diyorsanız; Bootloop Protector, Modlanmış bir paket yükleyici, APK Koruma yaması ve xposed çerçevesine sahip Lsposedı vereceğim size.

- Bootloop Protector, Cihazın yüklenen modüller yüzünden bootloopa düşmesini engelliyor.

- Paket yükleyici, sistem uygulamalarını güncelleme özelliğine sahip.

- APK koruma yaması, Android 13 ve üzeri cihazlarda imzasız ve Modlanmış uygulama yüklemek yasaktır. Bu yasağın önüne geçmek için gerekli olan bir modül.

- Lsposed, içerisinde bir çok modülün de bulunduğu bir xposed uygulaması. Bize içerisinde lazım olan "CorePatch" modülü lazım. CorePatch cihazınızın imza doğrulamasını kaldırıyor.

İndirme linkleri:

(İndirme sayfasında 2 farklı apk dosyası var. Zygisk versiyonunu indirin)

Bunların son sürümlerini indirme sayfalarından indirin.

3. Zygisk

Magiske girin ve ayarlar kısmında "zygisk" i bulun ve aktif edin. Cihazın yeniden başlatmasını önerirse başlatmayın.

4. Modülleri yükleyin.

Evrensel modül flashlama işlemi

- Magiske girin
- Sağ alttan "modüller" butonuna tıklayın
- Üstte bulunan "Depolamadan Yükle" butonuna tıklayın
- Modüllerin indirilmiş olduğu klasörü bulun
- Gerekli modülü bulun ve üzerine tıklayarak yükleyin
- Magiskde "yüklemek istiyor musunuz" diye soru sorarsa evet deyin
- Modülün yüklenmesini bekleyin ( Modül yüklenirken seçim aşamaları varsa seçimlerinizi yapın)
- Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın

Şimdi bu minik rehberi anladıysanız bütün modülleri flash edin.

Size verdiğim 4 modülü tek tek flash etmek yerine hepsini aynı anda flash edip cihazı yeniden başlatacağız. (Zamandan tasarruf etmek için :D)

İlk olarak BootLoop Protector'u flash edin.

Bootloop Protecter'ı (Magisk_Bootloop_Protector-v1.8.1.zip) bulun ve magisk üzerinden flash edin ve "yeniden başlat" butonuna tıklamayın geri tuşuna basın ve

LSposed'i (LSPosed-v1.9.3-7229-zygisk-release.zip) flash edin ve tekrardan yeniden başlatmak yerien diğer 2 modülü flash edin. APK Koruma Yamasını (KSU_Magisk_ApkProtectionRemove_kakashi1v1.1.zip) flash etmek uzun sürebilir sorun etmeyin. Paket Yükleyiciyi flash ettikten sonra da cihazı yeniden başlatabilirsiniz.

Cihazınız sorunsuz olarak açıldıysa 2 ihtimal vardır.
1. İhtimal İşlem %99 Tamamdır. Son bir işlem kaldı.
2. İhtimal modüller hata verdirmiştir ve cihaz bootloopa düşmek yerine açılmıştır. (Bootloop Protector Flash ettiğimiz için.)

Son olarak bildirim panelini aşağı kaydırın ve "LSposed Yüklendi" bildirimi olacak. Tıklayın ona. Modül İndirme menüsüne gelin ve "CorePatch" Yazın. Çıkan ilk modüle tıklayın ve "Sürümler" sekmesinden apk dosyasını indirip kurun. LSposed'dan gelen bildirime tıklayın ve modülü aktif edin. Daha sonra cihazı yeniden başlatın. (Bu kısım için daha detaylı bir yazı)

Şimdi geriye yaptığımız şeyler çalışıyor mu diye test etmek. Yüklemek istediğiniz uygulamayı yüklemeyi deneyin. Sorunsuz şekilde kuruduysa işlem tamamdır.

Başka bir yazıda görüşmek üzere. İyi forumlar Dilerim.

Not: Linkler çalışmıyorsa konunun yorumlarını kontrol edin yeni linkler vermişimdir. Vermemiş isem konuya cevap olarak yazın yeni linkleri veririm.

BONUS

LuckyPathcer ile de geçersiz apk dosyalarını kurabilirsiniz. Root ile Çalışır. Size indirme linkini vereceğim kullanmasını öğrenmek için biraz kurcalayın. Cihazınızın başına bir şey gelirse sorumlusu sizsiniz. (Biraz tehlikeli bir uygulama kullanmanızı pek tavsiye etmem)

wborland

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tobias
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Avukat
Konular
1
Eline sağlık faydalı ve güzel bir anlatım olmuş . Teşekkür ederim.

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

mixmix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mixmix
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Bootloop Protector bunda iki seçenek çıkıyor hangisini seçmemiz lazım

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
21

LORDxPRO

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi note 12S
Konular
3
hocam allah sizden razı olsun çalışıyor elinize sağlık.

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
10
Sağolun hocam sizden de razı olsun
Bu yöntemle, Xiaomi telefonlarda, Samsung uygulamalarını kullanabilirmiyiz? Örneğin Samsung E-mail ve Samsung müzik uygulamaları gibi?

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
21
Bu yöntemle, Xiaomi telefonlarda, Samsung uygulamalarını kullanabilirmiyiz? Örneğin Samsung E-mail ve Samsung müzik uygulamaları gibi?
Sanmıyorum hocam fakat Xiaomi için modlanmis bir samsung uygulaması bulabilirseniz haliyle çalışır. Bu arada bazı uygulamalar çalışabilir. Müzik uygulaması her cihaz da çalışıyor diye hatırlıyorum mesela. Onun dışında uyumlu olmayaj uygulamaların modlanmis halini bulmanız lazım.

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
10
Sanmıyorum hocam fakat Xiaomi için modlanmis bir samsung uygulaması bulabilirseniz haliyle çalışır. Bu arada bazı uygulamalar çalışabilir. Müzik uygulaması her cihaz da çalışıyor diye hatırlıyorum mesela. Onun dışında uyumlu olmayaj uygulamaların modlanmis halini bulmanız lazım.
Müzik uygulaması da çalışmıyor maalesef.

Üst Alt