Çözüldü Modem ve efs yedeği

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Hyperos
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba Modem ve Efs yedeği almadan sadece cihazın orjinal IMEI numaralarını kaydetsem daha sonra bu numaraları yedek olmadan cihaza tekrar yazdırsak bir sıkıntı olur mu?

Çözüm
Yeni nesil MTK işlemcili cihazlarda Kabaca Sertifika yazarak bypass yöntemi mevcut olduğu için bir işe yaramaz. Direnç işlemi yapılmadığı sürece bu cihaza güncelleme, rom yükleme işlemi yapmamanız gerekir. Yaparsanız yeniden sertifika yazılmalı bunu da şuanda ücretli uygulamalar yapıyor..

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
39
Konuyu biraz daha açar mısınız, tam olarak hangi amaçla ne yapmak istiyorsunuz

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Merhaba Modem ve Efs yedeği almadan sadece cihazın orjinal IMEI numaralarını kaydetsem daha sonra bu numaraları yedek olmadan cihaza tekrar yazdırsak bir sıkıntı olur mu?
IMEI süresi dolduysa, aynı numarayı atmanız birşey değiştirmez ki, sonuçta engelleme IMEI numarasına yapılıyor. Siz cihazı orijinal IMEI numarasıyla kullanmak istiyorsanız doğru anladıysam. Süresi dolan IMEI ancak yılbaşında sıfırlanır, onun dışında yaptığınız şeyin bir mantığı olmaz.

Oyla:

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyu biraz daha açar mısınız, tam olarak hangi amaçla ne yapmak istiyorsunuz
cihaza imei repair yaptırdıktan sonra olası bir kayıp durumunda eski orjinal imeilere yedek olmadan dönebilir miyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

IMEI süresi dolduysa, aynı numarayı atmanız birşey değiştirmez ki, sonuçta engelleme IMEI numarasına yapılıyor. Siz cihazı orijinal IMEI numarasıyla kullanmak istiyorsanız doğru anladıysam. Süresi dolan IMEI ancak yılbaşında sıfırlanır, onun dışında yaptığınız şeyin bir mantığı olmaz.
biliyorum az önceki attığım mesaja bakınız.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Yeni nesil MTK işlemcili cihazlarda Kabaca Sertifika yazarak bypass yöntemi mevcut olduğu için bir işe yaramaz. Direnç işlemi yapılmadığı sürece bu cihaza güncelleme, rom yükleme işlemi yapmamanız gerekir. Yaparsanız yeniden sertifika yazılmalı bunu da şuanda ücretli uygulamalar yapıyor..

Oyla: Çözüm
Üst Alt