Yardım Mobil veri ve Wifi arası geçiş

ysntsc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ysn
Cihazım
Poco F5
Meslek
Grafiker
Konular
25
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
xiaomi eu 9.10.24
Telefon Modeli
mi 8 lite
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar soru şu ; cihazın mobil verisi ve wifisi sürekli açık günün yarısı cihazı wifide kullanıyorum ama mobil veri açık olunca sarja etki ediyor pilden tasarruf amaçlı wifiye bağlanınca otomatik mobil veriyi kapatacak wifiden kopunca otomatik mobil veriyi açacak bu işlemi yapacak bir uygulama yada ayar varmıdır cihazlarda,
bu işlemi surekli manuel yapmak insanin aklina gelmiyor

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Merhabalar soru şu ; cihazın mobil verisi ve wifisi sürekli açık günün yarısı cihazı wifide kullanıyorum ama mobil veri açık olunca sarja etki ediyor pilden tasarruf amaçlı wifiye bağlanınca otomatik mobil veriyi kapatacak wifiden kopunca otomatik mobil veriyi açacak bu işlemi yapacak bir uygulama yada ayar varmıdır cihazlarda,
bu işlemi surekli manuel yapmak insanin aklina gelmiyor

Ayarlar geliştirici seçeneklerinde. Mobil veri daima açık ayarı var hocam. Onu kapatmalısınız. Bu durumda wifi açıkken mobil kapanır. Diğer husus için Google smart lock ayarlarını yapabilirsiniz. Eve geldiginiz de wifi açık gibi özellikleri var. Forum arama bolumunden bakalım, yoksa googleden araştırabilirsiniz.

Oyla:

ysntsc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ysn
Cihazım
Poco F5
Meslek
Grafiker
Konular
25
hocam geliştirici seçeneklerinde dediğiniz ayar yok ama ben daha önce o ayarı görmüştüm cihazda farklı biyerde olabilirmi yada eu rom da olmayabilirmi

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
hocam geliştirici seçeneklerinde dediğiniz ayar yok ama ben daha önce o ayarı görmüştüm cihazda farklı biyerde olabilirmi yada eu rom da olmayabilirmi

Evet hocam bende eu rom yüklü

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
hocam buldum ayarı yanlız otomatik geçişi yine yapmıyor

Hocam otomatik geçiş için yukarıda yazdığım gibi Google smart lock diye bir özellik var. Bunu bir kontrol edelim. Ardından wifi ayarlarına girelim güvenilir yerlerde wifi otomatik bağlan seçeneği var onu açabiliriz. Eve geldiğinizde wifi ac yada iş yerinize gittiğinizde wifi ac gibi. Bunu yaparsanız wifi evde açılır, Mobil veri kapanır. Mobil veri simgesi açık olmasına takilmayiniz, geliştirici seçeneklerinden kapadık, sizin internetinizden yemez. Forumda arama bölümüne yazarmisiniz smart lock diye. Konu yoksa lütfen googlede arama yapalım, bununla ilgili çok örnek mevcut. Şuan dışarda olduğum için anca bu kadar yardımcı olabiliyorum

Oyla:

applefoni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
huawei
Konular
2
bu uygulamayi indir oto gecis yapiyor eve gelince wifiye disari cikinca hucresele geciyor

Oyla:

ysntsc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ysn
Cihazım
Poco F5
Meslek
Grafiker
Konular