mobil veri baglanti kesilmesi

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Bu hücresel ağ sorunu bende de var. Mobil veriyi kapatıp geri açıyorum bağlantı gittiğinde. Ayrıca Redmi pro sistem desteği alır mı sizce ? Bu sorunlar bence global rom olmadığı için. Ayrıca bu sorunu çözmek için bir çözüm yolu var mı uzun vadede çözülecek bir sorun mu yoksa kalıcı mı ?

abysswalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
Red Mi Pro
Konular
1
Ben bunun işlemci sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü avrupa forumlarında da incelediğime göre snapdragon işlemcili mi5 mi5s lerde de bu sorunu yaşayanlar mevcut. Birebir aynı sorun. Herkesin sorunu h+ ta yaşamakta. Yazılımsal bir problem olsa gerek. Mi5 lerin global offical romları mevcut ve sorun onlarda da var. Her türlü romu yükledim çince offical stable ve developer romları, eu romları, mi global romları sorun hepsinde var. Sanırım olay anabant sürümünden kaynaklı.

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Ben bunun işlemci sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü avrupa forumlarında da incelediğime göre snapdragon işlemcili mi5 mi5s lerde de bu sorunu yaşayanlar mevcut. Birebir aynı sorun. Herkesin sorunu h+ ta yaşamakta. Yazılımsal bir problem olsa gerek. Mi5 lerin global offical romları mevcut ve sorun onlarda da var. Her türlü romu yükledim çince offical stable ve developer romları, eu romları, mi global romları sorun hepsinde var. Sanırım olay anabant sürümünden kaynaklı.

Redmi Pro cihazını eu romunda sorunsuz kullandığını iddia eden arkadaşlar var ve telefonu alalı 2 3 gün oldu. Eu rom atmayı düşünüyorum tavsiye eder misin ? Bide sana katılıyorum aslında sorunun ana kaynağı anabant sürümünden kaynaklı çünkü bu cihazlar yüksek banta göre tasarlanmış. Bizim gibi altyapısı yetersiz ülkede bu tip sorunlar yaşıyoruz umarım şu altyapıyı artık bir an evvel geliştirirler. Bide sorun sadece hücresel ağda değil bir kaç basit yazılımsal sorunlar var WhatsApp fotoğraf gönderememe gibi

trabzoncity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4c
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Konular
5
Arkadaşlar bunu şu şekilde açıklayayım sizlere.. Öncelikle anladığım kadari ile bazı arkadaşlarımın sadece 4g de internetleri çekiyor 3G ye geçiş yaptılar mı internet gidiyor dimi. Bunun sorunu telefon dan kaynaklanıyor ve eğer imeiniz orjinal değil ise de yapıyor bunun en basit bi çözümü var oda hattınızı 4g çalışan bir tel de hattınızı bir saat falan kullanın ben sorunu bu şekilde çözdüm ve gidip hattımı yenileyip öyle yaptım bunu bütün sorunlarım çözüldü arkadaşlar denemek de fayda var başka çözüm bulan varsa onlarda paylaşıp bizlere yardımcı olabilirsiniz

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Arkadaşlar bunu şu şekilde açıklayayım sizlere.. Öncelikle anladığım kadari ile bazı arkadaşlarımın sadece 4g de internetleri çekiyor 3G ye geçiş yaptılar mı internet gidiyor dimi. Bunun sorunu telefon dan kaynaklanıyor ve eğer imeiniz orjinal değil ise de yapıyor bunun en basit bi çözümü var oda hattınızı 4g çalışan bir tel de hattınızı bir saat falan kullanın ben sorunu bu şekilde çözdüm ve gidip hattımı yenileyip öyle yaptım bunu bütün sorunlarım çözüldü arkadaşlar denemek de fayda var başka çözüm bulan varsa onlarda paylaşıp bizlere yardımcı olabilirsiniz

Hattımı daha geçen hafta 4.5 G uyumlu kart ile değiştirdim.

trabzoncity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4c
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Konular
5

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Başka bir telefon da kullanıp mi cihazında denedin mi bende aynı sorunlar olmuştu bu şekilde düzelttim

4G hiç olmasa onu denerdim ama evin içinde 4G olmuyor dışarıda filan 4G zaten bu yönde aşırı bir sıkıntım yok. Telefon kullanılabilir durumda. Sadece arada bir hücresel ağ tekliyor o da 800 bandı desteklemediğinden dolayı

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
4G hiç olmasa bunu denerdim ama 4G evin içinde olmuyor dışarıda full 4G. Telefon 800 bandı desteklemediği için bu sorun oluşuyor. Yoksa telefonda sıkıntı yok hücresel ağ sorunu fazla olmuyor arada bir tekliyor cihaz kullanılabilir durumdan zaten iki sorunum var birisi hücresel ağ diğeri WhatsApp fotoğraf gönderememe

Maqnum21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Red mi note2
Konular
0
Ayni sorun bende de var 4g ile alakasi yok. Sim 4g destekli. 3g öncelikli yapıyorum yine ayni sorun oluyor. İlk aldığımda yarisi İngilizce bir rom vardi onda da vardi. Sonra delta gönderdim unlock yapip eu rom atmislar 3 hafta kadar sürdü bunu yapmalari :) neyse sorun hala devam.

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Ayni sorun bende de var 4g ile alakasi yok. Sim 4g destekli. 3g öncelikli yapıyorum yine ayni sorun oluyor. İlk aldığımda yarisi İngilizce bir rom vardi onda da vardi. Sonra delta gönderdim unlock yapip eu rom atmislar 3 hafta kadar sürdü bunu yapmalari :) neyse sorun hala devam.
Sorun yazılımsal değil donanımsal maalesef ayrıca Türkiye'nin alt yapı yetersizliği yüksek bandı desteklemiyor

Üst Alt