Çözüldü Mix2s Yakınlık Sensörü ve birkaç sorun

İlker34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Mix2s
Konular
2
Öncelikle herkese hayırlı forumlar dilerim
Birkaç sorunum var telefonumda
Öncelikle yazılımın : GLOBAL 11.0.3 ( kararlı )
Sorunlara gelince
1. Watsapp çoğu zaman karşıdan gelen ses kayıtlarını yarıda kesiyor oynatmıyor
Yine aynı soruna mutakip kulağa götürünce ses ahizeden gelmesi gerekirken duruyor açıp tekrar kulağa götürünce gene duruyor
2. Bu son güncelleme ile pil sorunu çok muazzam derecede can sıkıyor şarja bağımlı değiliz derken bu sorunun çıkması ve üstüne üstü günde 2 bazen 3 lere varan şarj etmek pilin ömründen ve şarj ve desarj sayısından yiyor

Bu 2 temel soruna room vb gibi bir müdahale etmeden bir çözümü yolu varmıdır ?

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
1. sıkıntınız sanırım yakınlık sensörü ile alakalı. Alüminyum folyo gibi ince ama sert birşeyle üstteki hoporlörün sağ tarafında çok ince bir hat daha var, telefonun çerçeve birleşim çizgisi gibi sanılır, ama birleşim çizgisinden hafif daha geniştir, yakınlık sensörü oradadır, orayı temizlemek gerekir. İnce tozlar orayı kapatmıştır muhtemelen. Arama esnasında kulağa götürmüşkem ekranın açılması, yahut kulaktan uzaklaştırınca açılmaması gibi şeyler de yaşıyor musunuz?

İlker34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Mix2s
Konular
2
1. sıkıntınız sanırım yakınlık sensörü ile alakalı. Alüminyum folyo gibi ince ama sert birşeyle üstteki hoporlörün sağ tarafında çok ince bir hat daha var, telefonun çerçeve birleşim çizgisi gibi sanılır, ama birleşim çizgisinden hafif daha geniştir, yakınlık sensörü oradadır, orayı temizlemek gerekir. İnce tozlar orayı kapatmıştır muhtemelen. Arama esnasında kulağa götürmüşkem ekranın açılması, yahut kulaktan uzaklaştırınca açılmaması gibi şeyler de yaşıyor musunuz?

Malesef evet hocam dediğinizi gerceklestirecegim

franky1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi mix 2s
Konular
2
temiz kurulum yapın telefona şiddetle tavsiye ederim .

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
tam buraya konu acacakdim ki bunu gordum aradigim sorunun cevabi bu ultrasonic yakinlik sensoru koyup neden bunu toza karsi korumazsin yahu guzelim cihazi toz yuzunden mundar oluyor :((

DeeD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4 + m5s+mix2
Konular
5
Yakınlık sensörü arızasını sayesinizde çözmüş olduk sağolun. telefonu kırıp atasım vardı.

Üst Alt