Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Benimde iş yerinde çalışıyor evde çalışmıyor. Sanırım modemle alakalı bi durum bu...

Benzer sorun bende de var. İş yerinde sorunsuz vowifi kullanıyorken, evde bir çalışıp elli çalışmıyor. Bugün nedeni öğrendim. Evdeki bağlantım Turk.net üzerinden. Turk.net cgn kullandığı için vowifiyi engelliyormuş ve haliyle çalışmıyor, ancak güvenli internet aile profiline geçince cgn devre dışı kalıp vowifi sorunsuz çalışıyor. Zaten Turk.netten soğumuştum, bu da son damla oldu, TTNET'te cgn sorunu olmadığı için ona geçeceğim. Bu konudaki yönergelere rağmen Vowifiyi çalıştıramayan arkadaşlar Turk.net abonesiyse TTNET bağlı yerlerde vowifi denemesi yaparlarsa daha doğru bir sonuca kavuşurlar.

Alıntı:
CGN’in kullanıcı açısından dezavantajları bulunmaktadır. CGN kullanan bir kullanıcı port yönlendirememektedir. CGN havuzunda olan kullanıcılar, IP kameralara uzaktan erişemezler, bilgisayarlarına uzaktan masaüstü bağlantısı ile ulaşamazlar, DDNS yapıyı kullanamazlar ve tekli IP gerektiren işleri yapamazlar. Bazı uygulamalar IP filtrelemesi yaptıkları için kullanıcılar bu programları kullanamazlar. Borsa yazılımları bu programlar arasındadır. Bazı web siteleri de IP üzerinden filtreleme uygularlar. CGN kullanıcıları, bu web sitelerden dosya transferi yapamazlar.
Web siteleri, tekil bir IP yasaklaması yapmak isteyebilirler. Ancak CGN kullanıldığı durumlarda, web tarafından bütün bir kullanıcı grubu bu yasağın etkisi altında kalacaktır. Birçok kullanıcı CGN kullanımını istememekte ve CGN havuzlarından çıkmak için çeşitli yollara başvurmaktadırlar.
Türkiye’de birçok servis sağlayıcısı, internet erişimlerini Türk Telekom üzerinden yürütmektedirler. Türk Telekom, diğer firmalara oranla daha fazla IPv4 sayısına sahiptir. Bu nedenle Türk Telekom üzerinden internete erişen kullanıcılar, CGN açısından oldukça şanslılar. IPv6 protokolüne geçildiğinde CGN kullanımı sonlanacaktır. Ancak o zamana kadar kullanıcılar CGN ve beraberinde getirdiği problemlerle cebelleşmeye devam etmek durumundalar.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Benzer sorun bende de var. İş yerinde sorunsuz vowifi kullanıyorken, evde bir çalışıp elli çalışmıyor. Bugün nedeni öğrendim. Evdeki bağlantım Turk.net üzerinden. Turk.net cgn kullandığı için vowifiyi engelliyormuş ve haliyle çalışmıyor, ancak güvenli internet aile profiline geçince cgn devre dışı kalıp vowifi sorunsuz çalışıyor. Zaten Turk.netten soğumuştum, bu da son damla oldu, TTNET'te cgn sorunu olmadığı için ona geçeceğim. Bu konudaki yönergelere rağmen Vowifiyi çalıştıramayan arkadaşlar Turk.net abonesiyse TTNET bağlı yerlerde vowifi denemesi yaparlarsa daha doğru bir sonuca kavuşurlar.

Alıntı:
CGN’in kullanıcı açısından dezavantajları bulunmaktadır. CGN kullanan bir kullanıcı port yönlendirememektedir. CGN havuzunda olan kullanıcılar, IP kameralara uzaktan erişemezler, bilgisayarlarına uzaktan masaüstü bağlantısı ile ulaşamazlar, DDNS yapıyı kullanamazlar ve tekli IP gerektiren işleri yapamazlar. Bazı uygulamalar IP filtrelemesi yaptıkları için kullanıcılar bu programları kullanamazlar. Borsa yazılımları bu programlar arasındadır. Bazı web siteleri de IP üzerinden filtreleme uygularlar. CGN kullanıcıları, bu web sitelerden dosya transferi yapamazlar.
Web siteleri, tekil bir IP yasaklaması yapmak isteyebilirler. Ancak CGN kullanıldığı durumlarda, web tarafından bütün bir kullanıcı grubu bu yasağın etkisi altında kalacaktır. Birçok kullanıcı CGN kullanımını istememekte ve CGN havuzlarından çıkmak için çeşitli yollara başvurmaktadırlar.
Türkiye’de birçok servis sağlayıcısı, internet erişimlerini Türk Telekom üzerinden yürütmektedirler. Türk Telekom, diğer firmalara oranla daha fazla IPv4 sayısına sahiptir. Bu nedenle Türk Telekom üzerinden internete erişen kullanıcılar, CGN açısından oldukça şanslılar. IPv6 protokolüne geçildiğinde CGN kullanımı sonlanacaktır. Ancak o zamana kadar kullanıcılar CGN ve beraberinde getirdiği problemlerle cebelleşmeye devam etmek durumundalar.

Hocam son derece önemli bilgiler, ellerinize sağlık. Sadece vowifi değil özellikle IP kameralar ve uzaktan erişim kullanamayan pek çok arkadaşımızın uzun zamandır çözemediği, sebebini merak ettiği sorulara cevap olmuş. Bu önemli mesajınızın diğer mesajlar arasında kaybolup gitmemesi, daha fazla kişinin yararlanabilmesi için yeni konu açabilirseniz müteşekkir oluruz.

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
Turknette yim neredeyse 2 3 haftadır Vowifi hizmeti çalışıyordu. Üstelik güvenli İnternet hizmetine de geçmemiştim. Şimdi tekrar bağlanamıyorum. Belki telefon ayarların da sıkıntı oluştu. Tam destekli bir telefon ile tekrar deneme yapacağım.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

remziozdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
remzi
Cihazım
mi5
Konular
0
Merhaba, öncelikle bunu bize sunan arkadaşlara teşekkür ederim. Mi6 da oldu. Ayrıca android 9 olan mi5s de de oldu. Sadece android 9 da oluyor. Bilginiz olsun

voxah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mi5
Cihazım
Mi5
Konular
0
Bu şekilde mi5te vowifi aktif etmek mumkun müdür?

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
Merhabalar Mi 9T global stabil kullanmaktayım hattım turkcell fakat dediğiniz uygulamada modem config diye bir şey bulamadım yardımcı olur musunuz?

sahinsah52

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sah
Cihazım
Mi6
Konular
2
Vodafone kullanıyorum. Vowifi bir türlü aktif edemedim. Power Shortcuts uygulamasını nasıl kulllanacağımı anlayamadım.
Mi6 cihazım.
Eu rom kullanıyorum.
Sim kart ayarlarında wlan kullanımı aktif edemiyorum. Pasif olarak kalıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-06-01-12-19-265_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2019-09-06-01-12-19-265_com.android.settings.jpg
    266 KB · Görüntüleme: 155
  • Screenshot_2019-09-06-01-20-43-554_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2019-09-06-01-20-43-554_com.android.phone.jpg
    151,9 KB · Görüntüleme: 154

Bekarsinan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Simam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Konular
3
Aradığımız kan meğer damarlarımızdaymış. Xiaomi böyle bir kilit uygulamayı cihazlara gömmüş ama görememişim şimdiye kadar. Mbnloader dan Vodafone Türkiye olarak seçildiğinde vowifi aktif olmakta Turkcell de. Konuyu araştırıp haberdar eden Gsser arkadaşımıza teşekkür ederim.
merhaba,
ben turkcell de kullanamadım. mbnloader dediğiniz nedir nasıl yapıyoruz yardımcı olur musunuz ??

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
merhaba,
ben turkcell de kullanamadım. mbnloader dediğiniz nedir nasıl yapıyoruz yardımcı olur musunuz ??
Konuyu açan arkadaş sağolsun detaylı anlatmış. Siz nerede takıldınız yada sorun yaşıyorsunuz.

Üst Alt