Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

VoWiFi için Modemde Port Açma
Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

-----------------------------

Son düzenleme:

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Mimikatze adlı rus arkadaş Mi6 için çalıştırabilmiş mi acaba? Ben denedim olmadı.

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Mimikatze adlı rus arkadaş Mi6 için çalıştırabilmiş mi acaba? Ben denedim olmadı.
kendisi çalıştırmış, hatta bulduğu hatalarıda yazmış. başka bir kişide çalışmadığını yazmış. birkaç kişiye daha sordum mi 6 sı olan telegramda, bazılarının ülkesinde volte kullanılmıyor, birkaçı çalıştığını onayladı. netherla çalışmadıysa diğer ülkeleri deneyiniz. hattınız nedir bu arada? rehber zaten mi 6 forumundan ayarlandı

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
kendisi çalıştırmış, hatta bulduğu hatalarıda yazmış. başka bir kişide çalışmadığını yazmış. birkaç kişiye daha sordum mi 6 sı olan telegramda, bazılarının ülkesinde volte kullanılmıyor, birkaçı çalıştığını onayladı. netherla çalışmadıysa diğer ülkeleri deneyiniz. hattınız nedir bu arada? rehber zaten mi 6 forumundan ayarlandı

Hattım Vodafone, Eu rom 10.4.2. Volte'de sıkıntı yoktu zaten Mi6'da sorunsuz çalışıyordu, ben vowifi kısmını merak ediyorum. Vowifi menü olarak aktifti bende ama arama yapınca kablosuz ağa bağlanın uyarısı -kablosuz ağa bağlı olduğu halde- çıkıyordu. Paylaştığınız yöntemi denedim ama onda da vowifi hala aynı uyarıyı veriyor yani çalışmadı.

Son düzenleme:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Hattım Vodafone, Eu rom 10.4.2. Volte'de sıkıntı yoktu zaten Mi6'da sorunsuz çalışıyordu, ben vowifi kısmını merak ediyorum. Vowifi menü olarak aktifti bende ama arama yapınca kablosuz ağa bağlanın uyarısı -kablosuz ağa bağlı olduğu halde- çıkıyordu. Paylaştığınız yöntemi denedim ama onda da vowifi hala aynı uyarıyı veriyor yani çalışmadı.
Eu romda çalışmayabilir dediğim gibi, miui global 10.4 de denerseniz belki çalışır

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Turkcellde bir turlu calismadi calistiramadim

mucahidboztepe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mücahid
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
2
MI6 Xiaomi.eu 9.8.15 netherla dedim. Başta olmadı ama ims APN yapınca oldu. Çok teşekkürler...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-21-10-02-55-578_com.android.incallui.jpg
    Screenshot_2019-08-21-10-02-55-578_com.android.incallui.jpg
    153,1 KB · Görüntüleme: 2.696
Son düzenleme:

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
MI6 Xiaomi.eu 9.8.15 netherla dedim. Başta olmadı ama ims APN yapınca oldu. Çok teşekkürler...
ims apn nasil yapiliyor hocam

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3

Öncelikle paylaşım yapan Gsser arkadaşımıza sonra ims 'yi hatırlatan size çok teşekkürler.
Mi 6 Eu Rom stabil 10.4.2 vodafone hatta vowifi artık kullanabiliyorum.
Aylardır çözülememişti bu problem, denemediğimiz ne efs kaldı ne wifi calling dosyaları, sonunda oldu.
Uçak moduna alıp, wifiye bağlandım ve mutlu son, artık arama yapıyor.
Çok teşekkürler.

Üst Alt