Soru Mix 2s vs Mix 3

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Arkadaşlar merhaba herkese. Mi 8 kullanıyordum çentik ve birkaç nedenden dolayı sattım. Mix serisinden mix 2s ve 3 arasında kaldım. 3 ün aklımda kalma sebebi çift ön kamera, daha çerçevesiz ekran ve büyük olması ve 4k 60 fps video. Ancak aralarında 1000 tl fark var. Sizce farka değer mi? 2s mi 3 mü?

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Bence Mix 3 alabiliyorsanız alın hocam.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar,
Mix 3 ün ekran kasa boyut oranları mix2s e göre çok daha iyi ve daha kullanışlı,
Mix2s in arka kamerası iyi fakat ön kameranın altta oluşuna alışamayabilirsiniz ve kaliteli resimler de çekmiyor. Yoğun kullanıyorsanız sıkıntı olur.
Aradaki farkı verebilicek bütçeniz var ise Mix3 alın hocam. Bunu iki cihazı kullanmış ve kullanıyor olarak söylüyorum.

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Hocam 1000 tl var değer mi sizce?
Hocam eğer diyorsanız ki ben pek kamera falan takılmam öyle ihtişamlı olmasına gerek yok o zaman Mix 2s daha iyi bir seçimdir fakat Mix 3 hem kamera hem performans açısından daha iyi ve kızaklı tasarımın da kattığı bir değişiklikle telefondan sıkılmanız uzun sürecektir ve tabii ki güncel telefon daha iyidir ama daha önce cihazlardan şikayet var mı yok mu kontrol edin derim.

Oyla:

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Pahalı geliyor hocam beklesem düşer mi acaba

Oyla:

DeeD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4 + m5s+mix2
Konular
5
Pahalı geliyor hocam beklesem düşer mi acaba
mix3 artıları ekran daha kalite, hız olarak 2s e göre daha seri. ön kamera avantajı var. boyut olarak büyük.
mix3 eksileri sürgülü tarasım 10 yıllık gereksiz ve herkesin vazgeçtiği teknoloji( şimdi biri çikip vay efendim söyle ömrü var böyle ömrü var diyecek geç onları) ve arada 1000 lira gibi sağlam bi fark var. Kasa haraket ettiği için ses var tıkır tıkır

mix2s artıları sürgü yok kasada oynama yok. 1000 lira ucuz
mix2s eksileri ön kamera yeri çok saçma 3 e göre yavaş ki bu yazılım ile oynanırsa arada fark kalmaz. hızlı şarj 4.0 desteği yok. ekran 3 e göre kalite düşük ki eline alınca zaten ekran seni tatmin eder.

Senin telefon beklentin nedir? asıl mevzu o. Ne iş yapıyorsun aylık gelirin nedir? giderin nedir? bunları göz önünde bulundur.

Oyla:

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
mix3 artıları ekran daha kalite, hız olarak 2s e göre daha seri. ön kamera avantajı var. boyut olarak büyük.
mix3 eksileri sürgülü tarasım 10 yıllık gereksiz ve herkesin vazgeçtiği teknoloji( şimdi biri çikip vay efendim söyle ömrü var böyle ömrü var diyecek geç onları) ve arada 1000 lira gibi sağlam bi fark var. Kasa haraket ettiği için ses var tıkır tıkır

mix2s artıları sürgü yok kasada oynama yok. 1000 lira ucuz
mix2s eksileri ön kamera yeri çok saçma 3 e göre yavaş ki bu yazılım ile oynanırsa arada fark kalmaz. hızlı şarj 4.0 desteği yok. ekran 3 e göre kalite düşük ki eline alınca zaten ekran seni tatmin eder.

Senin telefon beklentin nedir? asıl mevzu o. Ne iş yapıyorsun aylık gelirin nedir? giderin nedir? bunları göz önünde bulundur.
şu an 6s plus kullanıyorum. Sattığım zaman 2200 gibi bir fiyat veriyorlar. Üste 300-500 bir şeyler ekleyip Xiaomi marka cihaz almayı düşünüyorum ama kararsızım. Çünkü her cihazın bir artısı veya eksisi oluyor. Bu da seçim yapmamı zorlaştırıyor. İnsan para verince de iyi bir şey almak istiyor.

Daha önce mix 2 kullandım ön kamera konumu rahatsız etmedi ama arka kamerası çok kötüydü. Sonra mi 8 aldım bazı kronik sorunları vardı, çentikli ekranı sevemedim vs gibi sorunlardan birine verdim. Dediğim gibi şu an iPhone 6s plus kullanıyorum.
Araştırma yapıyorum bir süredir. Beklentim büyük ekran, özellikle 6 inç ve yukarısı. Arka kamera iyi ön kamera üzmesin. Dizi çok izlerim netflix kullanıyorum. Bataryası iyi gitsin yeter. Böyle tarif edince de max 3 öneriyorlar ya neyse :)

Oyla:

lordmayros

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
mi5s
Konular
3
Bende mix3 ten 2s e geçtim
Kızak ve ağırlığı gerçekten yoruyor insanı günlük kullanımda

Ben şuan 8/256 mix 2s buldum yola devam

Oyla:

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Mix 3 ten vazgeçtim arkadaşlar. Yeni konu açmak istemiyorum. Sizce mix 2s ve mi 8 arasında hangisi tercih edilmeli?

Oyla:
Üst Alt