İnceleme Mix 2 vs Mi 6

• Konbuyu başlatan m35
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 1K

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
merhaba arkadaşlar daha önce mi6 ve mix 2 arasındaki geçişimden kaynaklanan farkları iyimi ettim kötümü ettim bunu yazacağımdan bahsetmiştim şimdi yorumlarımı yapma zamanı geldiğini düşünüyorum yeterince kullandım cihazları.

pil: mi6 biraz daha önde yogun kullanımla mi6 benim aksam 8-10 arasına kadar götürürken mix 2 bunun yaklasık 2 saat gerisinde kalıyor

ekran: ekran olarak mi6 bana daha parlak geldi ekran büyüklüğü olarakmi 6 bazı yerlerde benim ihtiyaclarımı karsılayamadı ama kullanım kolaylıgı acısından tam bir atom karınca

ısınma : mix 2 bazen mi6 ya göre daha fazla ısınıyor bunun sebebi pil kaynaklı olabilir diye düşünüyorum

kulaklık sesi : mix 2 mi6 ya göre en az 2 kat daha yüksek ve daha doygun sesler üretiyor

kullanım rahatlıgı: mi6 acık ara daha önce 16:9 ekran olması avantajlı kılıyor 18:9 ekranda 6 inç insanın ellerini yoruyor gerçekten bu benim fizyolojik yapımlada alakalı birazbüyük ellere sahip biriyseniz 18:9 6 inç yormaz ama bence 5.7 inç 17:9 zte z17s gibi olsa daha ideal olurdu

yazılım stabilitesi: mix 2 her konuda çok daha stabil benim gördüğüm basit bi hatası mevcut alarmlarda hatalar var bazı alarm melodilerini seçtiğiniz zaman alarm çalmıyor enteresan bi şekilde ses bozuk çıkıyor yada hiç çıkmıyor hoparlörden bu sorunu birdahaki güncellemede çözeceklerni düşünüyorum ki bu yüzden 1 kere işe geç kaldım:)

fotograf kalitesi : bokeh efecti konusunda ve ön kamerada mi6 daha iyi ama benim umrumda olan bi özellik degil ki mi6 yıda tek kamera secenegi ile kullanıyordum. mix 2 tek kamera performansıyla çok daha iyi foto örnekleri koyamicam ama örnek isteyen zaten googledan cok rahat bulabilir.

kasa kalitesi : ben mix 2yi daha begendim ancak mi6 nın tek sorunu benim için çerçevesindeki boya malzemesi.

kutudan cıkan kılıf : çok harika bir ruber kılıf koymuslar ancak kılıfı taktıgınız zaman cıkarması gerçekten çok güç mi6 nın silikon kılıfı ise güven vermiyor ama en azından her trafını sarıyor mix 2 nin alt taraf komple açık durumda

performans: zaten bunu kıyaslamaya gerek yok ikiside muazzam performansa sahip cihazlar

benim önerim mix 2 olur ama ufak cihaz istiyorum diyornaız mi6 dan şaşmayın.

benim mi6 aldıgım zaman mi 6 1800 mix 2 2700 bandındaydı
mi2 yi aldıgımda ise 300 lira gibi bir fark kalmıstı arada ilk aldıgımda bu yüzden tereddüt etmeden mi6 tercih ettim. şuan ise mix 2 1974 ve n11 puanı ile çok uyguna denk geliyor şuanki fiyatlarda mix 2 öneririm. mix 2nin fiyatının düşme sebebi mix 2s çıkması oldu mi8 yada mi7 model ismi ne olacaksa artık o çıktıgı zamanda mi6 nın fiyatında bir sert düşüş olacak diye düşnüyorum mix nin mi6 ya karşı bir eksikliğide bnce kızıl ötesi barındırmaması oluyor ki çok kullandıgım bi özellikti

özet olarak ben mix 2 ye geçmekden memnunum ama mi6 aldığımada asla pişman değilim

rapid016

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Mİ MİX2S
Konular
14
Arkadaşım mi mix2 kullanici olarak sana bi sorum olacakti konu actim ama .whatsapp goruntulu gorusmede telefonu ters cevirince ekran donuyormuydu yada bi cozumu varmiydi bu durumun telefonda gordugum tek sikinti bu brlkife ayari vardir fark edemedim.cevabini dort gozle bekliyorum.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Arkadaşım mi mix2 kullanici olarak sana bi sorum olacakti konu actim ama .whatsapp goruntulu gorusmede telefonu ters cevirince ekran donuyormuydu yada bi cozumu varmiydi bu durumun telefonda gordugum tek sikinti bu brlkife ayari vardir fark edemedim.cevabini dort gozle bekliyorum.

bugun musait bi zamanda deneyeyim bunu

şuan müsaittim denedim ve bi sıkıntı yok kamera ters dönüyor direk telefonu çevirince.

sizin ekran döndrme belki kapalı oalbilir onu açıp deneyin brde.

Son düzenleme:
Üst Alt