• Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.

Rom MiuiPro_8.7.19 Beta / 9.5 Stabil Güncellemesi

suatsari

Geliştirici Ekibi
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
44
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Featured Thread #1
Çok değerli arkadaşlar MiuiPro romlar artık sitesinden Türkçe olarak yayınlandığını hepimiz biliyoruz.Önceden kendi çevirimizi kendimiz yaptığımız için forumda bu rom ile ilgili bir sürü konu açıldı ve bu konuları artık takip etmek zorlaştı...
Bu konuyu açmamdaki amaç tek bir konu altında MiuiPro rom ile ilgili hatalı,eksik çeviri ve diğer başka sorunları birlikte takip edip bunları çözüme kavuşturmak.
Öncelikle bazı çok sorulan soruların cevaplarını aşağıda yazdım.Lütfen okuyun ve cevabı verilmiş soruları tekrar sormayın.Ayrıca konu altında lütfen sadece MiuiPro rom ile ilgili sorularınızı sorun...
Eksik veya hatalı çeviri için lütfen ekran görüntüsü yayınlayın...

---MiuiPro rom kurmak istiyorum nasıl kurabilirim?
-MiuiPro rom kurmak için öncelikle bootloader kilidiniz açık ve twrp yüklü olması gerekiyor;
-Eğer başka romda geliyorsanız....4 wipe yapın (sistem,veri,önbellek,dalvik).Ondan sonra romunuzu kurun.
-MiuiPro romun önceki sürümünden geliyorsanız...Wipe yapmadan romu direk eski sürümün üzerine kurun.Böyle yapınca herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız...

---MiuiPro romlar hangi tabanı kullanıyor?
-Miuipro romlar haftalık geliştirici Çin beta ve Çin stabil sürümü olarak iki versiyon olarak yayınlanmaktadır...

---Romun sesi yeterli değil,nasıl yükseltebilirim?
-Bu verdiğim dosyayı twrp'den romun üstüne wipe yapmadan yükleyin :
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

---MiuiPro romlar rootlu mu geliyor?
-Evet MiuiPro romlar üzerinde Magisk root ile geliyor...
-Rootsuz kullanmak isteyenler...Rom zipinin içerisinden META-INF/com/mp dizinindeki miui_pro_root klasörünü silmesi gerekiyor...

---Rom çok yavaş iniyor!
-Eğer siteye kayıt olursanız, ekstradan Google drive indirme linki veriyor, bu sayede yüksek hızda indirme yapabilirsiniz...

Eğer ilk mesaja eklenmesini istediğiniz sorular olursa konu altında bildirin...
Romu kullanacak olanlar iyi günlerde kullansın...
Status Bar XL modu için : Mod - Durum Çubuğu Saat & Pil & Şebeke adı boyutları büyütme

MiuiPro Rom İndirme Adresi :
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

ynsyns

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
yunus
Cihazım
mi 4c
eline sağlık. stabil geldiğinde buda stabil olacak mı acaba yoksa haftalıkmı devam edecek

suatsari

Geliştirici Ekibi
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
44
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
eline sağlık. stabil geldiğinde buda stabil olacak mı acaba yoksa haftalıkmı devam edecek
Stabil sürümler var hocam sitede, ama bunların bazıları Türkçe dil desteğinden önce yayınlandı... Yani yeni çıkan sürümlerde Türkçe var...

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
37
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Faydalı ve güzel bir konu olmuş Suat abi eline sağlık

Mi5s Eu 9.1.2.0 stabil

SkyTurk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
48
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 3
Stabil sürümler var hocam sitede, ama bunların bazıları Türkçe dil desteğinden önce yayınlandı... Yani yeni çıkan sürümlerde Türkçe var...
suatsarı hocam öncelikle cumanız mubarek olsun değişiklikler listesinde whatsapp sessiz bildirim sorunu ile ilgili düzeltme yazmıyor
global beta romun değişiklik listesinde var acaba bunlar 1 hafta geridenmi geliyor whatsapp önemli bir problem ne yapalım global betaya gerimi dönelim yoksa onlarda eklemişlermidir bilginiz varmı acaba..

suatsari

Geliştirici Ekibi
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
44
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
suatsarı hocam öncelikle cumanız mubarek olsun değişiklikler listesinde whatsapp sessiz bildirim sorunu ile ilgili düzeltme yazmıyor
global beta romun değişiklik listesinde var acaba bunlar 1 hafta geridenmi geliyor whatsapp önemli bir problem ne yapalım global betaya gerimi dönelim yoksa onlarda eklemişlermidir bilginiz varmı acaba..
Seninde cuman mübarek olsun hocam... Rom Çin beta sürümü üzerine inşa ediliyor. Eğer Çin sürümünde düzelmişse bunda da düzelmiştir...

SkyTurk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
48
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 3
Seninde cuman mübarek olsun hocam... Rom Çin beta sürümü üzerine inşa ediliyor. Eğer Çin sürümünde düzelmişse bunda da düzelmiştir...
MIUI 9 Çin Geliştirici ROM 7.11.16 Tam Değişiklik
MiFi
Yeni - Banka kartı eklerken veya ödemeleri tamamlarken SMS doğrulama kodları otomatik olarak doldurulabilir (11-16)
Düzeltme - Mi MIX 2'de kimlik doğrulama sırasında kamera tetiklemeyle ilgili sorunlar 2 (11-16)
Düzeltme - Mi MIX 2 üzerindeki diyalog düğmeleri yumuşak gezinme düğmeleri gizlendikten sonra ekranın altına geçmedi (11-16)
Düzeltme - SMS doğrulama kodları bazı durumlarda mesajlaşma gücünü kapattı (11-16)
Düzeltme - Parmak izi diyaloğunda iptal düğmesine her zaman dokunulamıyordu (11-16)

Malesef yok hocam sağolasın bilgi için :)

suatsari

Geliştirici Ekibi
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
44
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
MiFi
Yeni - Banka kartı eklerken veya ödemeleri tamamlarken SMS doğrulama kodları otomatik olarak doldurulabilir (11-16)
Düzeltme - Mi MIX 2'de kimlik doğrulama sırasında kamera tetiklemeyle ilgili sorunlar 2 (11-16)
Düzeltme - Mi MIX 2 üzerindeki diyalog düğmeleri yumuşak gezinme düğmeleri gizlendikten sonra ekranın altına geçmedi (11-16)
Düzeltme - SMS doğrulama kodları bazı durumlarda mesajlaşma gücünü kapattı (11-16)
Düzeltme - Parmak izi diyaloğunda iptal düğmesine her zaman dokunulamıyordu (11-16)

Ben hiç dikkat etmedim hocam, sorun tam olarak neydi?

SkyTurk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
48
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 3
Ben hiç dikkat etmedim hocam, sorun tam olarak neydi?
Global Bta Rom da whatsapp sorunu düzeltilmiş.

Bildirim
Düzeltme - Whatsapp alırken ses ve titreşim yok (11-13)
[doublepost=1510900218,1510899942][/doublepost]
Global Bta Rom da whatsapp sorunu düzeltilmiş.

Bildirim
Düzeltme - Whatsapp alırken ses ve titreşim yok (11-13)
bu arada 7.11.16 global beta rom ve miupro rom da yayınlanmış hayırlısı olsun bakalım

Erkan007

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
21
Adım
ERKAN
Cihazım
XİAOMİ Mİ5
Güzel açıklayıcı bir konu olmuş hocam elinize sağlık hayırlı cumalar

Skorpi

Yaşlandık be ya..:-)
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
VIP Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
59
Adım
Cumhur
Cihazım
Kral..
Sayın suatsari hocam, elinize sağlık, tek konu olması dağınıklığı ve bilgi kirliliğine engel olacaktır

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

canerbulut

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
37
Adım
caner
Cihazım
mi 6
miuı theme editor beta surumlerde 7.11.6 dan itibaren kullanılamıyordu 3. parti tema ve font ayarlanmıyordu düzelme var mı acaba 7.11.16 sürümünde?

dıbı dıb tıs

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
i.k
Cihazım
mi max 2
MiFi

Bu banka mesajları otomatik doldurulabilir olayı ne kadar güvenli acaba.Default olarak mesaj iceriğini okuma iznimi verilmiş.Yoksa izinlerden kisitlayabilirmiyiz?Kıllandım açikcasi.Ruslara çok guvenmiyorum bu konuda.Zaten custom rom kullanirken tedirginim bu bankacilik işlemlerindewasntme~~wasntme~~drunk~~@suatsari hocam sizinde fikrinizi almak isterim bu konuda?

Skorpi

Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
VIP Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
59
Adım
Cumhur
Cihazım
Kral..
Bu banka mesajları otomatik doldurulabilir olayı ne kadar güvenli acaba.Default olarak mesaj iceriğini okuma iznimi verilmiş.Yoksa izinlerden kisitlayabilirmiyiz?Kıllandım açikcasi.Ruslara çok guvenmiyorum bu konuda.Zaten custom rom kullanirken tedirginim bu bankacilik işlemlerindewasntme~~wasntme~~drunk~~@suatsari hocam sizinde fikrinizi almak isterim bu konuda?
Orada kastedilen olay, mesaj geldiğinde, sizin ayrıca mesajlardan kopyalamadan/bakmadan cihazınızdaki sayfaya otomatik düşmesi...
Eğer Cihazınız rootlu ise, bu tabiki tehlikeli bir hal alıyor...Şimdiki yazılımlar gelen sms lere ulaşıp sahibine yollayabiliyor yani en büyük sorun sms'lere erişiyor olmaları...Zararlı sisteme yüklendiğinde artık bankacılık uygulaması veya banka internet sayfasına giden istekleri kendi sunucusuna yönlendiriyor. Sen giriş yapmaya uğraşırken gelen sms i de yolluyor. Dolayısıyla hesabına kolayca erişmiş oluyorlar.
O nedenle ben şahsen Cep telefonundan Banka işlemleri yapma taraftarı değilim...

TahaKaradeniz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
30
Adım
Taha
Cihazım
MI5
Rusça kullanılmasından ötürü kaydolmak zor görünüyor. Mi5 için Google Drive linkini ekleyebilecek arkadaş olursa sevinirim. Zira siteden indirme çooook yavaş.

SkyTurk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
48
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 3

dıbı dıb tıs

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
i.k
Cihazım
mi max 2
Orada kastedilen olay, mesaj geldiğinde, sizin ayrıca mesajlardan kopyalamadan/bakmadan cihazınızdaki sayfaya otomatik düşmesi...
Eğer Cihazınız rootlu ise, bu tabiki tehlikeli bir hal alıyor...Şimdiki yazılımlar gelen sms lere ulaşıp sahibine yollayabiliyor yani en büyük sorun sms'lere erişiyor olmaları...Zararlı sisteme yüklendiğinde artık bankacılık uygulaması veya banka internet sayfasına giden istekleri kendi sunucusuna yönlendiriyor. Sen giriş yapmaya uğraşırken gelen sms i de yolluyor. Dolayısıyla hesabına kolayca erişmiş oluyorlar.
O nedenle ben şahsen Cep telefonundan Banka işlemleri yapma taraftarı değilim...

walla ben whatsapp dahil hiçbi uygulamaya mesaj erişimi vermiyorum.Yani roma eklenen bu özellik default izinli ise romu yûkleme taraftarı değilim.Eğer izinlerden kistlanabiliyorsa güzel.Skorpi hocam siz yüklediyseniz bi kontrol edip bilgilendirirmisiniz rica etsem?Aslinda en iyisi dedğiniz gibi telefondan internet bankacılığı kullanmamak:S8-|

Skorpi

Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
VIP Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
59
Adım
Cumhur
Cihazım
Kral..
walla ben whatsapp dahil hiçbi uygulamaya mesaj erişimi vermiyorum.Yani roma eklenen bu özellik default izinli ise romu yûkleme taraftarı değilim.Eğer izinlerden kistlanabiliyorsa güzel.Skorpi hocam siz yüklediyseniz bi kontrol edip bilgilendirirmisiniz rica etsem?Aslinda en iyisi dedğiniz gibi telefondan internet bankacılığı kullanmamak:S8-|
Ben Mi Globe kullanıyorum hocam, buna MIUIPro cular cevap versin

mefistotr

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
36
Adım
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
suatsari Skorpi üstadlar ilk konuda belirtildiği gibi magisk dosyasını atarak root attım fakat "Safetynet" kırmızı olarak çıkıyor. Şu konuda belirtilen fixi flash yaptım ama yine düzelmedi varmı bilginiz.

EDİT: AYARLARDAN SİSTEMSİZ HOST AYARINI KAPATTIM ŞİMDİ KONTROL BAŞARILI OLARAK GEÇTİ. :)

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!