Soru MiuiPro Romlarda Casus Yazılım var mı?

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Bilindiği üzere yakın zamanda Vietnam destekli MIUIPRO.NET PROJECT adlı paylaşım ve destek sitesinde Miuipro - Costum rom for xiaomi sloganı ile Rom Desteğine başlamıştı. Bende kullanıyorum hala, güzel çalışmalar çıkmaya devam ediyor.
ANCAAAK;
Sitede yayınlanan şu uyarıyı farkeden ve paylaşan oldu mu?
Bilmiyorum ama dayanamadım ve bir konu açmak istedim konunun ciddiyeti açısından.
Yöneticiler Miuipro Romlarında Ota desteklerinde casus yazılım tespit edildiğini iddia ediyorlar.
Ve bu nedenle Revolution Os ile bu desteği devam edeceklerini beyan ediyorlar.

Link:

Như chúng tôi thông báo , miuipro đã chèn spyware vào trong ROM của họ
Để minh chứng cho điều đó , chúng tôi đã thử share các bản ota lên và ngay sau đó họ đã phát hiện ra
Như vậy việc các bạn dùng ROM của họ sẽ không thực sự an toàn ( ngân hàng , tài chính… )
Chúng tôi đang tập trung vào việc tạo ra 1 bản rom khác , hợp tác cùng nhóm ROS và sẽ hỗ trợ nhiều máy nhất có thể
Chính vì lý do trên chúng tôi sẽ không share các bản ota mới nhất từ miuipro nữa , việc share sẽ chỉ được thực hiện khi chúng tôi tìm ra các mã độc họ đã chèn vào ROM
Miuipro.net thân !

Çeviri:
Rapor ettiğimiz gibi miuipro, ROM'larına casus yazılım ekledi Bunu kanıtlamak için, ota'yı paylaşmaya çalıştık ve sonra öğrendiler. Yani ROM kullanımınız güvende olmayacak (banka, finans ...) ROS ekibiyle birlikte çalışarak başka bir ROM oluşturmaya odaklandık ve mümkün olduğu kadar çok sayıda makineyi destekleyeceğiz. Bu nedenle miuipro'dan en son ota'yı paylaşmayacağız, paylaşım sadece ROM'a ekledikleri kötü amaçlı kodu öğrendiğimizde yapılacaktır.
Miuipro.net pro!

Forum yetkili, MiuiPro destekçi ve kullanıcılarının dikkatine sunuyor ve görüşlerinizi bekliyoruz.
Saygılar

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Diğer custom romlar gibi sanki legal değilde illegal ortaya çıkmış gibi
Bunun sebebi de aynı romu çalıp bootanimation ve bir kaç isim değişikliği yapıp ortaya çıkmaları bence. Bende de aynı psikoloji var şu anda çalıntı şeye ne kadar güvenilir gibi :D

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
MIUIPRO'dan beklenen açıklama geldi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çevirisi;

Miuipro.net'in asılsız ifadelerine dikkat çekiyorum, bu dolandırıcılara inanamayacağınız, firmwareimizi çaldıkları, videoyu bu kanaldan çaldıkları ve kendi videolarını çektikleri noktaya geldiklerinde, google'dan şikayet ettikten sonra Kanalları kapatıldı ve yasaklandı.

Oyla:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
İşte bu güzel bir gelişme, keşke bu Suat hocanın işaret ettiği sorunlar ilk çıktığında ve
ekip ekarte edildiğinde bir beyanat yayınlamış olsalardı daha iyi olacaktı ama neyse geç olsun güç olmasın

Oyla:
Üst Alt