Soru Miuipro rom - Mi Max 3

dhakancoskun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Konular
4
Arkadaşlar Merhaba,

Cihazım'da çin developers sürüm MIUI 10 8.10.18 | BETA yüklü, parmak izi, yüz tanıma ve şifre ile ekran kilidi koyma çalışmıyor.
MIUIPRO_v8.1.0_nitrogen_8.10.18 rom'unu kuracağım, cihazda ARB aktif olduğu için TWRP'den rom kurmaya korkuyorum :)

Bildiğim kadarı ile TWRP'den rom kurunca bootloader kilitleniyor, ARB aktif oldugundan rom versiyonuda düşük cihazı elime alırmıyım ?
Yoksa MIUI PRO romlarda arb farketmiyor mu?

Cevaplarınıza göre hareket edeceğim :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• af50b991-2e73-43e4-b1d8-2a8ed493cdf7.jpg
    af50b991-2e73-43e4-b1d8-2a8ed493cdf7.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 20

illetyus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Öğretmen
Konular
15
Amerikadan ingiltereden türkiyeden aldığın bir cihaz nasıl İngilizce ise Çin'den aldığın da öyle İngilizce ÇİNGİLİZCE diye bir şey yok
madem İngilizce sorun değil o zaman sorun yok dil konusunda
Çin romu demek sadece Çince olan programlar var onlar seni hep Çin sitelerine yönlendirme yaparlar ve ÇİNCEDİR örnek vermek gerekirse SAHİBİNDEN (yani yerel yani ülkesine özgü yani Türkiye de oturan türkiye li birinden başkasına yaramayan gibi endemik bitki gibi) sitesinin uygulaması gibi global romlarda genel programlar yüklüdür ve dünyada herkesin kullandığı programlar dır örnek vermek gerekirse FACEBOOK gibi
Eğer sen Çin romunda kalırsan cihazın olmasa dahi bazı programlar Çince kalmaya devam edecek ve sen onları kaldıramıyacaksın ota yöntemi ile güncelleme alırsan telefon TUĞLA olmaz
diğer sorularınız için gerek bu forum sitesi ve benzeri forum sitelerinde gerekse Google yada yazılı değil ben görselleri ile görmek istiyorum derseniz youtube gibi sitelerde her türlü sorunuza yanıt bulabileceğiniz ve dimânızı engin bilgilerle ufkumuzu açabileceğinizi unutmayın sadece biraz "arama" sekmesini kullanılarak üstelik
Bu noktada aklıma takılan bir soru var maruz görürseniz beni
İlk defa akıllı bir telefon mu kullanacaksınız?

Teşekkür ederim. İlk defa Xiaomi alacağım.

Oyla:
Üst Alt