MIUI'den Stock ROM'a Dönme Sorunu

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Arkadaşlar bir mesaj geldi. Hakkında fazla biligi sahibi olmadığım için paylaşmak istedim. Arkadaşı da etiketliyorum. erdemgnc

"merhaba arkadaş,
yardımcı olabilme şansın var mı?
n7100 kullanıyorum ve miui türkiye sitesinden miui 7 yükledim telefon ingilizce oldu play store yok rehber yok hiç birşey yapamıyorum bu konuda yardımcı olabilir misin?
Amacım tekrar android e geri dönmek ama odin e bağladığım zaman maalesef pc görmüyor. Bu konularda yardımcı olabilir misin?
Aslında konu açmak isterdim ama acil olduğu için (şu anda iş yerindeyim ve evimde pc yok yapabileceklerim ancak burada olur) direk mesaj yazdım umarım mazur görürsün teşekkür ederim"

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bütün samsung telefonlar ici gecerli olan ilk alındığı güne döndürmeyi anlatıyım ben hocam.

1- İlk olarak samsung kies3 indiriyoruz.
2- İndirdiğimiz kies 3 ü bilgisayara kuruyoruz ve açıyoruz.
3- Program açılınca üst sekmede araçlar>üretici yazılımı yükseltme ve başlatma durumuna getirmeyi seçiyoruz.
4- Model no isteyecek giriyoruz(konudaki arkadaş n7100 girecek örnek olarak)
5- Daha sonra S/N isteyecek telefonun bataryayı çıkarın bataryanın altında SN bulunur bir etikette. Onu oraya yazın.
6- Ardından onaylamanızı isteyecek onaylayın ve telefonun bataryayı takıp download mod a geçirin. (Ses kısma orta tuş ve güç tuşuna basılı tutun) (şarjınız en az %50 olsun)
7- Donmuş gibi görünebilir bilgisayar merak etmeyin devam eder ve sonunda telefonu usb kablo ile takmanızı ister. Download moda aldıgımız cihazı usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz ve devam ediyoruz.

Bu işlemlerin sonunda telefonunuzdaki bütün bilgiler silinir ve ilk aldıgınız güne döner. Anlamadığınız yer olursa sorabilirsiniz. 4 yıllık işkenceli samsung dönemi geçirdim elimden geldiğince yardım ederim.
Saygılarımla...

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdemgnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
N7100
Konular
1
Öncelik ByKatre ye sonra da Zenex e teşekkürlerimi belirtmek isterim. Ancak sorun işte orada usb ile pc ye bağladığım zaman pc görmüyor yani miui yüklemeden önce gerek kies gerek ise odin bu telefonu görüyor idi ancak şimdi ne odin ne kies ne de pc görmüyor. Benim en büyük sıkıntım burada bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Telefonunuza Samsung bazlı (tabi kendi romu) bir Custom Rom yükleyin. O zaman Odin telefonunuzu görecektir. Custom Rom'lar bilindiği üzere recovery'den yüklenir.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam ben s3 s4 ve suanki trend plus telefonumda hic benzeri bir durumla karsılasmadım. Kies3 usb driver ları otomatik kurar benim dediğim şekilde model no ve sn girme islemlerini sırasıyla denediyseniz nerde takıldıgınızı soylerseniz ona gore bakalım. Birde chatin_62 hocamın dediği şekildede olabilir. Hocam size uygun bir rom linki atacaktır.

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Öncelik ByKatre ye sonra da Zenex e teşekkürlerimi belirtmek isterim. Ancak sorun işte orada usb ile pc ye bağladığım zaman pc görmüyor yani miui yüklemeden önce gerek kies gerek ise odin bu telefonu görüyor idi ancak şimdi ne odin ne kies ne de pc görmüyor. Benim en büyük sıkıntım burada bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim

Hocam usb ile pc ye bağlanamıyor iseniz OTG ile telefona Custom rom kurun sonra stock romu odinle atabilirsiniz eger sorunun sadece miui rom olduğunu düşünüyor iseniz birde başka bir pc de denemenizi tavsiye ederim sürekli pclere onlarca telefon drıve kuruyoruz bazen pclerde sıkıntı olabiliyor.

erdemgnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
N7100
Konular
1
Arkadaşlar herkese ilgi ve alakaları için teşekkür ederim.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum çok eskiden s3 var iken yaklaşık 4 sene önce filan dı galiba miui kurmuş ancak hiç bir sorun çıkmamış ve çok hoşlanmıştım. O gün bugündür hep hayalimdi note 2 de de bunu denemek istedim bazı sorunlar yaşadım ki sizde biliyor ve yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.
Şu anda son durum şu;
1 - Pc ye samsung driverlar yüklü kies3 ten bunları yüklemiştim. hatta o zaman miui yüklü değil telefonu görmüş ve back up almış idim.
2 - Odin de miui yüklenmeden önce görebiliyordu.
3 - Recovery olarak cwm kullanıyorum.
Yaşadıklarım
1 - Android yüklenmiyor çünkü ne odin ve kies3 telefonu görmüyor bırak telefonu pc bile görmüyor. Bilinmeyen Aygıt diye ibare çıkarıyor.
2 - Google olan bütün herşey format attığımda şifremi girmem sayesinde geri yükleniyordu yani google yedekli idim bunlara ulaşamıyordum.
Yaptıklarım
1 - Önce kafamı toparladım. 2 sene öncesine kadar yaşadığım şehirde bir kaç telefoncu ile çalışıyor onların yazılımsal sorunlar nedeni ile gelen telefonlarını tamir ediyordum.
2 - Tekrar kolları sıvadım olm erdem dedim sen eskisin bunu aşarsın unutma ki sony xperia 7 ye 3 kere kernel olmak üzere 1 günde 7 kere öldürüp 8 kere canlandıran bir kişisin dedim.
3 - Şu anda miui kullanmaya devam ediyorum. Google bağlantılarımı yaptım ve play stroe apk olarak yükledikten sorna kullandığım programlarımı tekrar yükledim.
4 - Şu anda telefonda hem miui var hemde kullandığım programlar. O yüzden yüzüm gülüyor.
Ve en başından beri dediğim gibi
İLGİLENEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ BORÇ BİLİRİM. YAŞASIN MIUI :D

Üst Alt