Rehber MIUI13 Global Romlara Mi Telefon ve Mesaj Uygulaması Kurma

Bırakın Beni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Yasak
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
6
Herkese merhaba.

Yabancı bir forumda global romlara mi dialer yuklenebilmesini sağlayan bir modül buldum ve denemelerim sonucunda modülün başarılı bir şekilde çalıştığını gördüm. Öncelikle işlemler için magisk gereklidir.

1-) İlk başta linkteki magisk modülünü indirin ve magisk üzerinden flaşlayın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2-) Modül yüklendikten sonra telefonu yeniden başlatmayın önce herhangi root yetkisine sahip bir dosya yöneticisi ile data/system/package_cache klasörünü silin daha sonra telefonu yeniden başlatın.

3-) Telefonu yeniden başlattıktan sonra mi dialer ve mesajlar uygulamasının yüklenmiş olacağını göreceksiniz fakat açmaya çalışınca crash verebilir bende öyle oldu. Çözüm olarak ilk önce en güncel mi dialer and contacs uygulamasını apkmirror üzerinden yükleyip güncelleyin.

4-) Uygulamayı güncelledikten sonra uygulama tüm gerekli izinleri verelim.
5-) Son olarak bir APK daha indirip güncellememiz gerekiyor aksi taktirde arama ekranını goremiyoruz :) Linkteki APK dosyasını indirip güncellemeyi yükleyin.

Her şey bu kadar Xiaomi dialeri varsayılan arama uygulaması yapıp Google arama uygulamasını silebilirsiniz. Modülü kaldırırsanız Google uygulamaları geri gelir. Mi 10T Global 13.0.6 romda test edilmiştir. Diğer global romlarda da çalışabilir. Yapacağınız işlemlerde sorumluluk size aittir.

Kaynak Forum
Kimsenin bunu yapmasını tavsiye etmem eski sürümlerde oluyordur bilemem ama mıuı 13de rn9 da farklı bir modülle denedim rootu bunun için attım cihaz botloap döngüsünde kalıp hard brıck piyasadaki tüm insanlara sordum bypass bile olmadı en sonunda bu xiaomi telegram kanalların sahibi yaptı 600 liralık masraf çıkmıştı sağolsun Erdil Sualpbayran hocam halletti tekrardan teşekkürlerimi ileteyim:)

Üst Alt