Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

gemini05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5 64gb
Konular
0
Bende mi9se var ve IMEI repair yapılı. TR kayıtlı mate20lite telefona hattımı takıp Volte abonesi oldum ve doğrulama mesajı gelince hattımı mi9se telefonuma taktım. Sim ayarlarında Volte ve wifi calling disable yaptım, telefonu kapatıp açtım ve sıkıntısız kullanıyordum. Hep eu.beta rom kullandım. Her hafta güncellemesini yaparım. 12 Ocak 2020 de son güncellemeyi yapmamla Volte aktif ve çalışıyor ama vowifi aktif görünmesine rağmen çalışmıyordu. Sanırım eu.beta Ocak güncellemesinde modem dosyası değişti. Burada anlatılan uygulamada modem dosyasını bulamadım. Farklı alternatifler denedim ama hiç biri sorunu çözmedi. Bugün format data /cache/dalvik wipe yaparak eu.beta 9.12.19 tarihli roma dönüş yaptım ve vowifi geri geldi. Denemek isteyenler bu romu temiz kurulum yaparak yükleyip deneyebilirler.

waycell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
waycell
Cihazım
mi9t
Konular
0
4.5g için hız testi yaparsan anlaşılamaz mı? Yani yüksek hızlar varsa 4.5g dir sonuçta. Benim de çok bilgim yok. Dediklerinizde haklısınız bu kadar sıkıntılı olmamalı. Ancak işin içinde birçok etken de var. Bende de vowifi çalışmıyor. Ama Turknetten olduğunu tahmin ediyorum henüz çözemedim. Bu kadar zaman geçmişken daha sorunsuz hale getirilmesi gerekiyordu. Sonuçta çok önemli bir teknoloji. Neden kullanmayalım.
dkaya bazen 20 mbps falan oluyor bazende 2 mbps. yaşadığım yer 3 bin nüfuslu biyer. buranın sınırları içinde bile hız geliyo gidiyo. 4.5g tanımamasındanmıdır onu bilmiyorum. ya bide şu var hocam ben etrafımdan en az 10 kişiye xiaomi aldırdım. 6sı mi9t. geri kalan note 8 pro. dayıma mi9 lite aldım. en son bir arkadaşa düz note 8 aldık mesela.adam kartı taktı 4.5g kaydı için gönderdi sms pat diyr mesaj geldi telefonunuzda kartınızda 4.5g uyumlu. kaydınız yapıldı. güle güle kullanın die ondan sonra bir baktım volte hemen kendiliğinden aktif oldu. wi fi bağlandık vowifi de çalışıyor. uyuz oldum. demek istediğim şu. redmi xiaomi nin alt markası olmasına rağmen, note 8 de orta sınıf telefon olmasına rağmen alıyosjn takıypsun hattı mis gibi kullanıyosun. ben gidiyorum distrübütör garantili mi9t alıyorum. mi xiaomi nin premium serisi. mi9t üst seviyenin bir altı telefon. 4 ay oldu alalı hala bişeylerle uğraşıyorum. yok volte olmadı, vowifi olmadı yok efendim 4.5g tanımadı, aman efendim güncellemeden sonra pil ömrü yarıya indi. insanı markadan soğutuyor böyle şeyler sürekli olunca. ben 4.5g kullanımından zerrre keyiff almıyorum mesela. evimdeki internet daha hızlı çok saçma. bide aynı anda 3 tane aldık bu telefondan.2 si avrupa rom 1 i global rom. ya türkiye de telefon satacaksan bi romda kaarar kılarsın olur biter. xiaomiler çok kaliteli ama bence hakkını veremiyorlar telefonun, pazarlamanın, servisin, yazılımın.

gemini05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5 64gb
Konular
0
4.5g için hız testi yaparsan anlaşılamaz mı? Yani yüksek hızlar varsa 4.5g dir sonuçta. Benim de çok bilgim yok. Dediklerinizde haklısınız bu kadar sıkıntılı olmamalı. Ancak işin içinde birçok etken de var. Bende de vowifi çalışmıyor. Ama Turknetten olduğunu tahmin ediyorum henüz çözemedim. Bu kadar zaman geçmişken daha sorunsuz hale getirilmesi gerekiyordu. Sonuçta çok önemli bir teknoloji. Neden kullanmayalım.

Ben hem evde hem işyerinde Tukrnet kullanıyorum. Vowifi sıkıntısız çalışıyor. Turknet ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mi9 se için ne yapmalıyım anlayamadım.
hangi romu kullanıyorsunuz

YENİLMEZ

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aaaaaa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
3
Mi 6 herşeyi yaptım herşey açık arama yapmıyo voltexe çıkmıyo fakat açık

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pronumber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
note 3 pro
Konular
1
Evet simdi vowifi yi acamayanlar icin ekstra cozumu yaziyorum;
1-Oncelikle create shortcut uygulamasini play storeden indirin
2- uygulama acilinca aplications a tiklayin ve arama kismini modem yazin ve cikan tek sonuca tiklayin
3- sag ust kosede + isaretine tiklayin, to louncher olani secin
4- masauzerindeki modem config iconuna basin. Uzunca bir liste cikacak karsiniza, /nl/ olan secenegi bulun ve tiklayin biraz bekleyin. İslem bitince
5- ayarlar-sim kartlar-operator adiniz-erisim noktalari- altta yeni apn ye tiklayin
6-
Adı:ims
Apn:ims
Apn turu: ims
Kaydedin cikin. Telfonu yeniden baslatin, ucak moduna alip wifi yi acin. Sonra normal bir arama deneyin. Eger hata verirse birnislemi yanlis yapmissinizdir.

Bu arada k20 pro, eu stabil romdayim, hattim turkcell ve ilk volteyi daha once aktif etmistim.

YENİLMEZ

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aaaaaa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
3
Pronumber mi 6 dediklerini yaptım olmamıştı sonunda çok teşekkür ederim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Ben hem evde hem işyerinde Tukrnet kullanıyorum. Vowifi sıkıntısız çalışıyor. Turknet ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.

hangi romu kullanıyorsunuz

Türknetin cgnat sanal ip havuzu yüzünden olmadığı söyleniyor. Hatta aile profilini açarsanız olduğunu söyleyenler var.

dkaya bazen 20 mbps falan oluyor bazende 2 mbps. yaşadığım yer 3 bin nüfuslu biyer. buranın sınırları içinde bile hız geliyo gidiyo. 4.5g tanımamasındanmıdır onu bilmiyorum. ya bide şu var hocam ben etrafımdan en az 10 kişiye xiaomi aldırdım. 6sı mi9t. geri kalan note 8 pro. dayıma mi9 lite aldım. en son bir arkadaşa düz note 8 aldık mesela.adam kartı taktı 4.5g kaydı için gönderdi sms pat diyr mesaj geldi telefonunuzda kartınızda 4.5g uyumlu. kaydınız yapıldı. güle güle kullanın die ondan sonra bir baktım volte hemen kendiliğinden aktif oldu. wi fi bağlandık vowifi de çalışıyor. uyuz oldum. demek istediğim şu. redmi xiaomi nin alt markası olmasına rağmen, note 8 de orta sınıf telefon olmasına rağmen alıyosjn takıypsun hattı mis gibi kullanıyosun. ben gidiyorum distrübütör garantili mi9t alıyorum. mi xiaomi nin premium serisi. mi9t üst seviyenin bir altı telefon. 4 ay oldu alalı hala bişeylerle uğraşıyorum. yok volte olmadı, vowifi olmadı yok efendim 4.5g tanımadı, aman efendim güncellemeden sonra pil ömrü yarıya indi. insanı markadan soğutuyor böyle şeyler sürekli olunca. ben 4.5g kullanımından zerrre keyiff almıyorum mesela. evimdeki internet daha hızlı çok saçma. bide aynı anda 3 tane aldık bu telefondan.2 si avrupa rom 1 i global rom. ya türkiye de telefon satacaksan bi romda kaarar kılarsın olur biter. xiaomiler çok kaliteli ama bence hakkını veremiyorlar telefonun, pazarlamanın, servisin, yazılımın.

Haklısınız hocam. Annemin Samsung Note 4 Edgesinin ekranında çizikler oluşmaya başladı. Kendime Mi9t mi alayım derken sizin yorumunuz üzdü açıkçası.

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Evet simdi vowifi yi acamayanlar icin ekstra cozumu yaziyorum;
1-Oncelikle create shortcut uygulamasini play storeden indirin
2- uygulama acilinca aplications a tiklayin ve arama kismini modem yazin ve cikan tek sonuca tiklayin
3- sag ust kosede + isaretine tiklayin, to louncher olani secin
4- masauzerindeki modem config iconuna basin. Uzunca bir liste cikacak karsiniza, /nl/ olan secenegi bulun ve tiklayin biraz bekleyin. İslem bitince
5- ayarlar-sim kartlar-operator adiniz-erisim noktalari- altta yeni apn ye tiklayin
6-
Adı:ims
Apn:ims
Apn turu: ims
Kaydedin cikin. Telfonu yeniden baslatin, ucak moduna alip wifi yi acin. Sonra normal bir arama deneyin. Eger hata verirse birnislemi yanlis yapmissinizdir.
Bu arada k20 pro, eu stabil romdayim, hattim turkcell ve ilk volteyi daha once aktif etmistim.

Mi Mix 3 miui 11.0.4.0 sürümde modem seçeneği çıkmıyor, hidden settings uygulamasında modem konfigurasyonu seçeneği tıklanınca 'bu seçenek cihaz ile uyumlu değil' diyor. Mi Mix 3 için bir yöntemi var mıdır ?

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Bende Netherla çıkmıyor. turkey seçince de bi değişiklik olmuyor.
Turkcell için gerekli olanları uyguladım ama maalesef.

Üst Alt