Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Arkadaşların dediği gibi turkcell ve vodafone da vowifi mevcut, bildiğim kadarıyla turktelekom da vowifi yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bazen vowifi simgesi gidebiliyor, bunun nedeni internet kalitenizin anlık olarak düşmesidir. 2 3 dakika sonra internet kaliteniz iyileşince kendiliğinden vowifi logosu geri gelecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak bu yöntemin nasıl çalıştığı ise, xiaomi sağolsun modem ayarlarında vowifi seçeneği ayarlı değil. Modem config ayarlarında belirli ülkelerin ayarları var, bizim kullandığımız netherlands ayarında hem vowifi hemde volte ayarı çalışıyor. Diğer ülkelerede baktım, bazılarında volte bile çalışmıyor. Gördüğüm kadarıyla sadece netherlands ayarında çalışıyor. Ufak tefek bugları olsada gerçekten iş görüyor.
Oturduğum apartmanda genellikle koridorlarda, merdivenlerde ve alt katlarda mahalle biraz çukur olduğu için 4g zor çekiyor. Oneplus 5t cihazımda hep vowifi kullanırdım, mix 2 de çalışmsdığını görünce üzülmüştüm ve her telefon aramasında balkona çıkmak zorunda kalıyordum. Bu yöntem sayesinde eifi olan her yar baz istasyonu oldu :D
Hocam peki volteyi Türk telekom destekliyor ama xiaomi Mi6 da Türk telekoma bir türlü açtırtamadım. Biz xioami ye destek vermiyoruz diyor. Bu yöntemle volte açılmış olur mu? Wowifi zaten Türk telekom da yokmuş. Eu stabil kullanıyorum bu arada.

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Hocam peki volteyi Türk telekom destekliyor ama xiaomi Mi6 da Türk telekoma bir türlü açtırtamadım. Biz xioami ye destek vermiyoruz diyor. Bu yöntemle volte açılmış olur mu? Wowifi zaten Türk telekom da yokmuş. Eu stabil kullanıyorum bu arada.
Eğer normal olarak volte bile çalışmıyorsa sanmam aynı örnek şöyle, yurtdışı samsung cihazları turkcell desteklemiyor. Bunun için farklı bir telefonda volte aktifleştirmek gerekiyor. Sizin kartınıza volte tanımlımı bilmiyorum.

Bir ihtimal kartınızı turktelekomun desteklediği bir telefona takıp aktifleştirmeniz gerekebilir.

XiaoMiu üstad açıklamış onun verdiği linki deneyin isterseniz

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Eğer normal olarak volte bile çalışmıyorsa sanmam aynı örnek şöyle, yurtdışı samsung cihazları turkcell desteklemiyor. Bunun için farklı bir telefonda volte aktifleştirmek gerekiyor. Sizin kartınıza volte tanımlımı bilmiyorum.

Bir ihtimal kartınızı turktelekomun desteklediği bir telefona takıp aktifleştirmeniz gerekebilir.
Hocalarım o konuda da yazmıştım annemde iphone 6s var ona taktım ama genede açılmadı. Tt yi aradım sordum kartınıza hattınızda uyumlu volte için diyor. Ama iphone 6 S te dahi açtırtamadım volteyi.

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Hocalarım o konuda da yazmıştım annemde iphone 6s var ona taktım ama genede açılmadı. Tt yi aradım sordum kartınıza hattınızda uyumlu volte için diyor. Ama iphone 6 S te dahi açtırtamadım volteyi.
Hattınız faturalı mı hocam.

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Sorun turktelekomda veya kartınızda olabilir. Sonuçta kartınız uyumlu olsada aktif olmayabilir. En kötü turktelekom mağazasına gidip danışabilirsiniz.

Iphone cihazında VOLTE yazıp 5555 e sms gönderebilirmisiniz bakalım ne diyecek

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Hattınız faturalı mı hocam.
Sorun turktelekomda veya kartınızda olabilir. Sonuçta kartınız uyumlu olsada aktif olmayabilir. En kötü turktelekom mağazasına gidip danışabilirsiniz.

Iphone cihazında VOLTE yazıp 5555 e sms gönderebilirmisiniz bakalım ne diyecek
XiaoMiu hocam faturalıyım.
Gsser hocam kaç defa yolladıysam iphone 6 S te hepsinde telefon desteklemiyor en yakın bayiden kampanyalı telefon alın diye cevap geldi. facepalm~~

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
XiaoMiu hocam faturalıyım.
Gsser hocam kaç defa yolladıysam iphone 6 S te hepsinde telefon desteklemiyor en yakın bayiden kampanyalı telefon alın diye cevap geldi. facepalm~~
turktelekom sayfasından baktım listede 6s destekleniyor olarak gözüküyor. bayiye gidip danışın söyleyin destekleyen telefonda çalışmıyor diye, bakarsınız kartınızda problem çıkar ücretsiz değiştirirler 2-3 güne

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
turktelekom sayfasından baktım listede 6s destekleniyor olarak gözüküyor. bayiye gidip danışın söyleyin destekleyen telefonda çalışmıyor diye, bakarsınız kartınızda problem çıkar ücretsiz değiştirirler 2-3 güne
Önümüzdeki ay bitiyor taahhütüm bakalım iyi bir tarife sunmazlarsa başka operatöre geçerim artık. Devam edersemde dediğinizi yapacağım.

bukars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi5
Konular
6
merhaba. modem config nasıl yapıyoruz. Anlamadım. SS ile açıklayabilecek bir arkadaş var mı?

Üst Alt