Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13

Teşekkür ederimfakat bu şekilde vodafone hattımdan arama yaptığım zaman hd+ ibaresi yok turkcell hattımdan arama yaptığım zaman hd+ ibaresi çıkıyor bizzat bunları denedim vodafone da acababaşka bir ayarmı yapmak gerekiyor

cenk13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
BUu kodları yazdğımız zaman enable mı kalması lazım yoksa disable damı
Disable
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hattınızın v
Teşekkür ederimfakat bu şekilde vodafone hattımdan arama yaptığım zaman hd+ ibaresi yok turkcell hattımdan arama yaptığım zaman hd+ ibaresi çıkıyor bizzat bunları denedim vodafone da acababaşka bir ayarmı yapmak gerekiyor
[/QUOT
Hattınızın volteye açık olduğuna emin olun, volte yazıp 5555 e mesaj atıyorsunuz sanirim

mustyaky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa Y.
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
İşlemler aynı, yine modem configden yapılıyor yazılana göre, sadece farklı modem seçilmiş çalışması için. Bunu ana sayfada belirtmiştim netherla olmazsa diğer modemleri deneyebilirsiniz diye :D

"3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir."

Hocam aslında aynı işlem evet fakat bazı cihazlarda modem config ayarı çıkmıyordu benim mi note 10 cihazımda da çıkmıyordu o yüzden ilerleme kaydedemiştim, fakat arkadaşın bahsettiği konu resmen ilaç oldu vowifiyi de kullanabilir hale geldim Turkcell hattımda uçak modunda test ettim çalışıyor. İlk mesaja bu konu da eklenebilirse gerçekten çoğu kişinin işine yarayacaktır.

cemrehan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemrehan
Cihazım
miui
Konular
0
hattım vodofone volte aktif oldu vowifi aktif olmadı

Op3ukk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Meslek
grafik designer
Konular
8
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta
Mi note 10 vowifi haken sunucu hatasi veriyor

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Hocam aslında aynı işlem evet fakat bazı cihazlarda modem config ayarı çıkmıyordu benim mi note 10 cihazımda da çıkmıyordu o yüzden ilerleme kaydedemiştim, fakat arkadaşın bahsettiği konu resmen ilaç oldu vowifiyi de kullanabilir hale geldim Turkcell hattımda uçak modunda test ettim çalışıyor. İlk mesaja bu konu da eklenebilirse gerçekten çoğu kişinin işine yarayacaktır.
Selamlar mi note 10 kullanıyorum konuya çok hakim değilim VoWifi nasıl aktif edebiliriz.

eemmfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
samsung
Konular
9
Mrb arkadaşlar kolay gelsin bende xiaomi mi 9t kullanıyorum bende vowifi özelliği aktif etmek için baya uğraştım aştım dün bu form sitesinde bir arkadaş root gerektirmeden yapılabilecegini yazmıştı bende denemedim şu anda aktif olarak kullanmaya başladım bence sizde deneyin derim
Ben mi Note 10 ile denedim ama bende olmadı hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta
quick shortcut makers uygulamasından nasıl işlem yapacağız acaba? çünkü arama kısmına yazınca bişey çıkmıyor. Bir de telefonum bootloader açık root var. Mi room yüklü.

Son düzenleme:

xswindler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüseyin
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Power Shortcuts ve Quick Shortcut Maker uygulamalarında Redmi 5 Plus ve Note 6 Pro cihazlarında modem settings bulunmuyor maalesef, ikiside MIUI 11 Global Kararlı sürümde.
Mi Note 3 xiaomi.eu MIUI 11 de (Turkcell) başarıyla açtım vowifi'ı teşekkürler.

Üst Alt