Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

Babboable

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi8
Konular
28
Mi8, Turkcell ile yapabilen var mı?

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9 SE

Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

----------

2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.

bu Şekilde yazmışsınız ben bu işlemleri yapmadım . sadece *#*#869434#*#* tuşladım telefonda

turkcell hattında vowifi simgesi hiç görünmüyor daha hiç çıkmadı ekranda ama ayarlardan baktığımda açık görünüyor sorun nedir ?

Ekli dosyalar

• 777.jpg
    777.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 141

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Bir çok dememe sonrasında mi 6 telefona miroom 9.10.24 romunu yeniden yükledim. Sonra volte ve voWifi kodlarını uyguladım. Daha sonra modem configden netherla bölümünü seçtim voWifi aktif oldu. Teşekkürler

Son düzenleme:

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Bir çok dememe sonrasında mi 6 telefona miroom 9.10.24 romunu yeniden yükledim. Daha sonra volte ve voWifi kodlarını uyguladım. Daha sonra modem configden netherla bölümünü seçtim voWifi aktif oldu. Teşekkürler

Power Shortcuts ve Quick Shortcut ikisyle de denedim modem dosyası içerikte görünmüyor acaba eski miui sürümlerinde mi var bu modem dosyası

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Power Shortcuts ve Quick Shortcut ikisyle de denedim modem dosyası içerikte görünmüyor acaba eski miui sürümlerinde mi var bu modem dosyası
Bu konuda çok yetkin değilim ancak Quick Shortcut a girince aşağıdaki resimlerdeki gibi yaptım oldu.

Ekli dosyalar

• IMG_20191107_195901.jpg
    IMG_20191107_195901.jpg
    499,5 KB · Görüntüleme: 153
  • IMG_20191107_195946.jpg
    IMG_20191107_195946.jpg
    550,8 KB · Görüntüleme: 152
  • IMG_20191107_200005.jpg
    IMG_20191107_200005.jpg
    392,3 KB · Görüntüleme: 145

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Bu modem dosyasını nereden buluyorsunuz miui romlarının hiçbirisinde modem config bulunmuyor . 3 farklı rom sürümüne baktım

zeus4u

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mi mix 2
Konular
0
Miui 11 yükledim ve zorluklarla aktif ettiğim vowifi gitti. Aynk sorunu yaşayan var mı? Mi mix 2 için

meteor68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi6
Konular
3

evet ya buğ veye başka bir durum, uçak moduna almadan hat aktif iken de vowifi simgesi geliyor ve görüşme yapılabiliyor.
hat : turkcel
cıhaz : mi6

Üst Alt