Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

Ferhat Durmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat Durma
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Özel Sektör
Konular
3
Vallahi şimdi baktım bende modem config çıkmıyor. Redmi note 5 pro xiaomi.eu miui 11 beta son sürüm var. Derseniz ki bundan önce miui 10 global kararlı vardı onda da çıkmadı. Ondan önce de masik x vardı onda da çıkmadı.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
MI 9 SE de netherla seçince şebeke H ye düştü.restart atınca Vowifi ile brirlikte geldi.eğer burda bir sıkıntı yoksa,çalıştı :D

eXcitinG

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 9T
Konular
5
Xiaomi Türkiye pazarına resmi olarak yeni girdi, bu sebeple henüz operatörler -tam olarak- desteklemiyor.
Vodafone resmi olarak Redmi 6A, 7, 7A, Note 7 ve A2 lite destekliyor.
Ama listede olmamasına rağmen ben vodafone'da Mi6 için vowifi kullanıyorum, sadece ims kaydı yaparak.

Sonuç olarak, telefonun yazılımı desteklemekle birlikte; operatör, lisans vs gibi etkenler ülkemizde aktif olmasını engelliyor.
Şuan ihtiyac var mı yokmu bilmiyorum ama kararlı yeni sürümler dağıtılsın ondan sonra inceliyeceğim umarım biz de de çalışır ben cihazı yurtdışından getirttim pasaport kaydı pahalı onun yerine diğer yöntemler ile yaptırıcam kaydı ozaman da çalışır mı bu özellikler bilmiyorum

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Netherla nasıl geri kapatabilirim.İlk haline çevirmek için ne yapmam gerekiyor? Sanki şebeke de hafif sıkıntı oldu.

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Netherla nasıl geri kapatabilirim.İlk haline çevirmek için ne yapmam gerekiyor? Sanki şebeke de hafif sıkıntı oldu.
Program içerisinde seçeneği vardı.
Tam hatırlamıyorum yanlış olmasın ama "restore, restore config yada restore defaults" gibi bir şeydi.

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
Root Explorer dan modem config folderini buraya yukleyebilirmisiniz

veli_blod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Hocam mi 8 Lite için nasıl volte yapabilirim çift hat kullanıyorum TT ve Turkcell ve çok değişken oluyor mu :) saygılar

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Redmi note 4 te calistirabilen var mı hattımı volteye acamadigim için deneyimleyemedim malesef

Aksan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
K20 pro
Meslek
Tekstil
Konular
26
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO

Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta
Öncelikle paylaşım yapan Gsser arkadaşımıza sonra ims 'yi hatırlatan size çok teşekkürler.
Mi 6 Eu Rom stabil 10.4.2 vodafone hatta vowifi artık kullanabiliyorum.
Aylardır çözülememişti bu problem, denemediğimiz ne efs kaldı ne wifi calling dosyaları, sonunda oldu.
Uçak moduna alıp, wifiye bağlandım ve mutlu son, artık arama yapıyor.
Çok teşekkürler.
Hocam selâm aleyküm öncelikle size çok teşekür ederim çok çok uzun zamandır bunu açmak için uğraşıyor dum inan dün akşam oyoe gelişi güzel sizin anlatimizi yapmayim dedim gekisi güzelden kastim olacağı düşüncesi yoktu hiç çok şey denedim hayal kırıklığına ugradigim için olsa gerek 9 TL aldım uygulamayı ilk önce activite de modem cofnig yaptım sonra ana ekrana kısayol aldim kısa yolda aldığım bölümde dediğiniz bölüm yoktu bende hepsini tek tek denedim altta 15 sıradaki bölümü işaretledim ve açıldı çok şükür o anki sevincimi anlatamam inan çünkü iş yeri bodrum katta şebeke hiç çekmiyor cihaz servis dışı görünüyor hep bu benim almazsa olmazlarim dan di sırf bu yüzden Samsung geçmeyi bile düşündüm :) anlatminiz için çok teşekkür ederim paylaşımınızi gruplar da sizin imzanız la paylaşabilir miyim ? herkes faydalansın isterim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tekrar tşk :)

Ekli dosyalar

• IMG_20191018_091938.jpg
    IMG_20191018_091938.jpg
    603 KB · Görüntüleme: 81

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Hocam teşekkürler. Dediğin şekilde yaptığımda Vowifi çalıştı. Fakat hem Vowifi hem de Volte aynı anda aktif olmuyor. İki seçenek birlikte seçemiyoruz sanırım?
ikisi farklı şeyler olduğundan aynı anda çalışmaz. yani wifi arama açıkken volte kullanılmıyor.

Hocam selâm aleyküm öncelikle size çok teşekür ederim çok çok uzun zamandır bunu açmak için uğraşıyor dum inan dün akşam oyoe gelişi güzel sizin anlatimizi yapmayim dedim gekisi güzelden kastim olacağı düşüncesi yoktu hiç çok şey denedim hayal kırıklığına ugradigim için olsa gerek 9 TL aldım uygulamayı ilk önce activite de modem cofnig yaptım sonra ana ekrana kısayol aldim kısa yolda aldığım bölümde dediğiniz bölüm yoktu bende hepsini tek tek denedim altta 15 sıradaki bölümü işaretledim ve açıldı çok şükür o anki sevincimi anlatamam inan çünkü iş yeri bodrum katta şebeke hiç çekmiyor cihaz servis dışı görünüyor hep bu benim almazsa olmazlarim dan di sırf bu yüzden Samsung geçmeyi bile düşündüm :) anlatminiz için çok teşekkür ederim paylaşımınızi gruplar da sizin imzanız la paylaşabilir miyim ? herkes faydalansın isterim

Tekrar tşk :)
mi 6 cihazınız değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt