Soru MIUI veya stock rom dönüşü

i.ucr93

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Red mi Note 8
Konular
1
Herkese iyi günler.
Note 8 cihazım 12 5 2 sürümü ile donma ve kasmalar başladı.
Çok defa rom işlerini okudum ama başına geçemiyorum.
Telefonumda güvenlik zaafiyeti vermeden , kasma ve donmaların önüne geçebileceğim bir
Rom yüklemek istiyorum. Telefonum Xiaomi Türkiye garantili fakat garanti felan biteli çok oldu.
Bilgisayar ve elektronik bilgim var.
Cihazimda sorun yaşamadan stabil,donma ve kasma olmayan bir rom yükleyip gerekli google programlarını ve sosyal medyamı kullanabileceğim bir rom ve bu işi kalem kalem anlatan bir yazı ya da video var mıdır?
Emeğiniz için şimdiden teşekkürler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam öncelikle bootloader kilidini açmanız gerekli. Öncelikle bootloader açın. Size bir hafta veya 15 gün süre verecek. Bu sürede de romları inceleyin ve hangisini kurmak istediğinize karar verin. Karar verdikten ve bootloader açıldıktan sonra adım adım ilerlersiniz.

hyperonos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkant
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Hocam öncelikle bootloader kilidini açmanız gerekli. Öncelikle bootloader açın. Size bir hafta veya 15 gün süre verecek. Bu sürede de romları inceleyin ve hangisini kurmak istediğinize karar verin. Karar verdikten ve bootloader açıldıktan sonra adım adım ilerlersiniz.
Hocam ben bl açtım ama rom'a karar veremedim hala. Stock romu debloat edip kullanmak istiyorum. Ama a11'in depolama izni sorunları deli ediyor beni. Debloat edince telefon bir rahat ediyor aslında ama tam debloat yapamıyorum bazılarını silerken telefon çöküyor hangisi olduğunu bulamadım. Aklıma eulite, lineage, 20.3.26 ve arrow var. Hangisini yapıcam bilmiyorum lineage a11 destekliyor. Bir yandan da telefon güncel olsun güvenlik güncellemesi alsın istiyorum. Yardımcı olabilir misin?

Üst Alt