MIUI V8 uygulamayı devre dışı bırakma

cengizcoskun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz
Cihazım
REDMİ NOT 4
Konular
7
slm arkadaslar net olarak biri acıklayabilirmi google gereksiz uygulamaları nasıl sistemden kaldıracagız

cengizcoskun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz
Cihazım
REDMİ NOT 4
Konular
7
slm arkadaslar net olarak biri acıklayabilirmi google gereksiz uygulamaları nasıl sistemden kaldıracagız

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
amet42 hocamın dediği gibi cihaz root lu ise kaldırabilirsiniz değil ise Miui gizli ayarlar uygulaması ile devre dışı bırakabilirsiniz.

cengizcoskun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz
Cihazım
REDMİ NOT 4
Konular
7
devre dışı da olabilir gizli ayarlara nasıl ulasabilirim

Xcutter

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
0
kardeşim aynı sorunu bizzat ben yaşıyorum şu an. naptın çözebildin mi problemi lütfen yardımcı ol bana

2 gün uğraştım . Bootloader kilitli olduğundan seçeneklerim kısıtlıydı. Xda ve miui forumda edindiğim bilgiler ışığında ilk önce Çin versiyon mi pc suiti yükledim . ( Arayüz değişmiş ve Çince olduğundan translate uygulamasından kamera ile çevire çevire işimi gördüm.)
Bütün driver ları da yükledim düzgünce . Sonrası 8.1.2.0 recovery zip indirdim ve recovery modda yüklemeye çalıştım yükleme başında adb driver hatası aldım .( bazı uygulamalar kapanmaya zorluyor adb exe i diye. Ne yaptıysam hep bu hatayı aldım) Pc win8 yüklüydü.

bu sefer yeni win7 formatlı başka pc de denedim farklı yöntemlerle adb flash driverlarını yükledim sonra çince mi pc suiti yükledim ve burdada aynı hatayı aldım . Sonrasında Mi pc Suite 'te Clear data seçeneği vardı birde bunu deneyeyim dedim son çare ve tel 15 dk kendi kendine bir yükleme yaptı. Açıldı ve sonra yine mi logosunda kaldı . ( Mi logosunda kalınca normal kapama tuşuna uzun süre bassanda kapanmıyor tel bu yüzden fastboot moduna alıp 15sn sonra kendi kendine kapanıyor yoksa pil bitene kadar bekle Allah bekle..)
Telefonu 5 dakika sonra normal şekilde açtım ve tel açıldı sıfırdan kurulum ekranı geldi.

Uzun uzun yazdım lazım olur google da ilk bu sayfa çıkıyor . Kesinlikle Google sesli aramayı (google uygulamasını ) devre dışı bırakmayın aksi taktirde tel yeniden başladığında açılmıyor...

BirolAral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baral
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
21
bunun android tabanlı bir programla ilgisi yok, miui 5 sürümünden beridir kullanıyorum ve dev versiyonu artık beta olarak evrildi daha çok kapalı bir sisteme doğru yol alıyor. Artık root erişim haklarına sahip olsan bile global beta roma çok fazla müdahale edilemez hale getirdiler. Mesela daha önce güncelleme almak istemediğim zaman updater.apk yı dondurup cihazı uzun süre sevdiğim bir romla yada sorunsuz bir versiyonla kullanabiliyordum. Şuan bir çok uygulamayı donduramıyorum.

Cihazı rootlamadan kullanabileceğiniz activity launcher var, yükleyin
- Programın sol üst "çalışsan etkinlikler" sekmesinden, bütün etkinlikleri seçin,
- Açılan etkinlik listesinden Ayarlar `ı bulun ve seçin,
- Uygulamalar "com.android.settings $ManageApplicationActivity" seçin.
- Karşınıza gelen uygulamalar listesinden devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı seçerek devre dışı bırakabilirsiniz.

MIUI 9.5.6.0' da Activity Launcher çalışmıyor. Başka bir yolu var mı acaba?

Üst Alt