Rehber Miui Türkçeleştirme Hakkında

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
@[font=Verdana, Arial, sans-serif]cmadencan hocamın sayesinde türkçe kullanıyoruz kendisine teşekkür ederim ben öncelikle.

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Bir kaç sorum olacak eğer müsaitse görürse cevaplarsa çözüm bulursak sevinirim.

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Hocam sizi   da takip ediyorum hatta gördüğüm hataları bildiriyorum da, forumda ki herkes bu başlıkta çevrilmeyen yerleri yazsa daha aktif bir şekilde çevirme yapılsa bence yararlı olur.

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Benim sorum şudur ki; mi3 kamerasını nasıl türkçe yapacağız main klasörünün içinde camera dosyası bulunmamakta device klasöründe bulunmakta orda ki zaten çevrilmiş ama bizde ingilizce hala.

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Birde MiTagApp.apk[font=Verdana, Arial, sans-serif] (ponpontile) Programını çevirseniz hiç fena olmaz şimdiden teşekkür ederimm

cmadencan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Celaleddin
Cihazım
Redmi5+
Konular
12
Cvp: Miui Türkçeleştirme Hakkında

Selam,

Öncelikle hangi romu kullanıyorsunuz?
Miui V6 sürümüne geçildikten sonra eksik uygulamaların çevirisini yapacağım. Çünkü sürüm değişikliklerinde çok fazla değişiklik olacak.
Şu an haftalık kodları takip ediyorum, orda da şöyle bir durum var; miuiandroid xiaomi.eu olduğundan beri Mark çeviri işini bıraktı, bir çok dil güncellenemiyor ama ben çince, slovakça, lehçe'den haftalık güncellemeleri takip ediyorum ve çeviriyorum, bu çok zahmetli oluyor. Hal  böyle olunca çeviri hataları çok oluyor ve sürekli düzeltmem gerekiyor ve diğer uygulamaların çevirisine pek zaman kalmıyor.
Bu arada sizin gördüğüüz genel miui ve aries(Mi2 serisi) için çeviri dosyalarıdır. Mi3 pisces ve cancro(wcdma) boardını kullanır.

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21

Miui 6 yı beklıyoruz ama bıran once ülkemizi gerçek telefon nasıl olur gostermek amacıyla su mi4 cıksada gorsek :D

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

cmadencan pid=4026 dateline=1403711257' Alıntı:
Selam,

Öncelikle hangi romu kullanıyorsunuz?
Miui V6 sürümüne geçildikten sonra eksik uygulamaların çevirisini yapacağım. Çünkü sürüm değişikliklerinde çok fazla değişiklik olacak.
Şu an haftalık kodları takip ediyorum, orda da şöyle bir durum var; miuiandroid xiaomi.eu olduğundan beri Mark çeviri işini bıraktı, bir çok dil güncellenemiyor ama ben çince, slovakça, lehçe'den haftalık güncellemeleri takip ediyorum ve çeviriyorum, bu çok zahmetli oluyor. Hal  böyle olunca çeviri hataları çok oluyor ve sürekli düzeltmem gerekiyor ve diğer uygulamaların çevirisine pek zaman kalmıyor.
Bu arada sizin gördüğüüz genel miui ve aries(Mi2 serisi) için çeviri dosyalarıdır. Mi3 pisces ve cancro(wcdma) boardını kullanır.
Hocam [font=Verdana, Arial, sans-serif]cancro board bizimki sürekli güncel rom kullanıyorum zaten gördüğüm yanlış çevirileri sunuyorum siteden görüyorsunuzdur. ben ponpontile klasörünü mainin altına eklemeye çalıştım ama olmadı

Zizifos

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Mi 5
Konular
9

Şu anda çeviri işlemi miuitürkiye ekibi tarafından yapılmış durumda ve test edilmeyi bekleniyor. Yani kısa zaman içinde offical olarak çoklu dil destekli Miui romlar gelecek.

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

Zizifos pid=4073 dateline=1403764848' Alıntı:
Şu anda çeviri işlemi miuitürkiye ekibi tarafından yapılmış durumda ve test edilmeyi bekleniyor. Yani kısa zaman içinde offical olarak çoklu dil destekli Miui romlar gelecek.
Hocam umarım beklemek durumunda kalıyoruz yarım gün ya da bir gün civarında

cmadencan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Celaleddin
Cihazım
Redmi5+
Konular
12

Uygulamanın çevirisi yapılmış ve roma eklenmiştir..:cool:

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

cmadencan pid=4078 dateline=1403780588' Alıntı:
Uygulamanın çevirisi yapılmış ve roma eklenmiştir..:cool:
Hocam elinize sağlık inceledim valla 3 saat önce yapmışsınız Tebrik ediyorum .d 

Yakında nfc tag larım gelecekte sipariş vermiştim artık yarınki güncellemeden sonra uygulamayı inceleme şansım olacak .d

github da görüşürüz pek anlamıyorum ama düzenlediğim yerleri onaylıyorsunuz .d

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

Hocam birde mikey e el atsanız türkçe olan larda ekranı kapatmıyor kilit ekranı fonksiyonu ama mi marketteki çin versiyonu kapatıyor. birde son versiyon da türkçe azlığı var. teşekkür ederim şimdiden

Üst Alt