Rom MIUI tabanlı rom kurulmuyor

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Merhaba dün bl kilidi açıldı ve xiaomi.eu rom kurmayı denedim. Twrp yükleyip her zaman ki gibi wipe yaptım ancak Mix logosunda kalıyor. Rom da problem olabileceğini düşünüp epic rom attım o da aynı şekilde Epic Rom başlangıç ekranında kaldı. Fasboot rom indirip MIUI kurduğumda (Flash) cihaz açıldı tekrar tüm kontrolleri yapıp eu rom dedim sonuç aynı. Sadece lineageos resurrection romlarını kurabiliyorum. Nerede yanlış yapıyorum bulamıyorum. Çok farklı kaynaklardan da denedim olmuyor. Sizin fikriniz nedir?

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Merhaba dün bl kilidi açıldı ve xiaomi.eu rom kurmayı denedim. Twrp yükleyip her zaman ki gibi wipe yaptım ancak Mix logosunda kalıyor. Rom da problem olabileceğini düşünüp epic rom attım o da aynı şekilde Epic Rom başlangıç ekranında kaldı. Fasboot rom indirip MIUI kurduğumda (Flash) cihaz açıldı tekrar tüm kontrolleri yapıp eu rom dedim sonuç aynı. Sadece lineageos resurrection romlarını kurabiliyorum. Nerede yanlış yapıyorum bulamıyorum. Çok farklı kaynaklardan da denedim olmuyor. Sizin fikriniz nedir?
1. Olarak telefonunuza uygun romu yüklediğinizden eminmisiniz ?
2. Twrp son sürümünü kullanın
3.Romu bilgisayara atıp wipe,cache,dalvik,stroge silin daha soran birde format data yapın ardından tekrar wipe,cache,dalvik,stroge silin ve telefonu bilgisayara bağlayarak kuracağınız romu atın ve flashlayın.
4. Romu yükledikten sonra root flashlıyormusunuz eger flashlıyorsanız oda bootlopa neden olabilir sadece romu flashlayıp yeniden başlatın.

Bu yazdıklarım harfiyen yapıyorsanız ve ona rağmen açılmıyorsa ortada gerçekten ilginç bir durum var demektir.
[doublepost=1530516665,1530516502][/doublepost]
Birde romu flashlamadan önce ilk olarak twrp den cihazınıza ait eski bir firmware sürümünü flashlayın daha sonra romu yükleyin üstteki yazdıklarım işe yaramazsa.

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
1. Olarak telefonunuza uygun romu yüklediğinizden eminmisiniz ?
2. Twrp son sürümünü kullanın
3.Romu bilgisayara atıp wipe,cache,dalvik,stroge silin daha soran birde format data yapın ardından tekrar wipe,cache,dalvik,stroge silin ve telefonu bilgisayara bağlayarak kuracağınız romu atın ve flashlayın.
4. Romu yükledikten sonra root flashlıyormusunuz eger flashlıyorsanız oda bootlopa neden olabilir sadece romu flashlayıp yeniden başlatın.

Bu yazdıklarım harfiyen yapıyorsanız ve ona rağmen açılmıyorsa ortada gerçekten ilginç bir durum var demektir.
[doublepost=1530516665,1530516502][/doublepost]
Birde romu flashlamadan önce ilk olarak twrp den cihazınıza ait eski bir firmware sürümünü flashlayın daha sonra romu yükleyin üstteki yazdıklarım işe yaramazsa.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Cihazıma uygun rom olduğundan eminim. Twrp son sürüm kullanıyorum. Format data yapıp da denedim, 4 wipe da. Cihaza hiç root yapılmadı bu esnada. Daha öncesinde de root atmadım. Bir yerde yanlış olsa lineageos neden kurulsun? Ona anlam veremiyorum. Dediğim gibi bu hata olunca MIUI stable güncel rom flashladım miflash ile daha sonra da aynı işlemleri yaptım fakat sonuç aynı. Twrp de eksik giden bir şey olabilir mi?

Foxmaho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kasap
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
1
Ayni sorunu bende yasiyorum cozebildiniz mi sorunu?

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Romun peşine magisk flashlayıp dener misiniz.Sonucu buraya yazarsanız birkaç fikrim daha var.

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Sorun an itibari ile çözüldü. 1 gün kadar lineageos ile kullandım. Bu akşam tekrar twrp den wipe yaptım (dalvik,cache,system,data,storage) sonrasında format data yapıp twrp yi tekrar açtım. Tekrar önerilen 3 wipe yapıp bilgisayardan romu attım ve kurdum problem çözüldü. Yardımcı olan herkese teşekkürler
[doublepost=1530652318,1530652269][/doublepost]
Ayni sorunu bende yasiyorum cozebildiniz mi sorunu?
Sorun an itibari ile çözüldü. 1 gün kadar lineageos ile kullandım. Bu akşam tekrar twrp den wipe yaptım (dalvik,cache,system,data,storage) sonrasında format data yapıp twrp yi tekrar açtım. Tekrar önerilen 3 wipe yapıp bilgisayardan romu attım ve kurdum problem çözüldü. Yardımcı olan herkese teşekkürler
deneyip yazar mısın?

Foxmaho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kasap
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
1
Ustad xiaomi eu romunun hangi surumunu kurdun mix 2 ye ? Ayrica linkini atarmisi bende deniyim ayni sekilde arkasindan donus yaparim dedigin gibi yapacam

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Ustad xiaomi eu romunun hangi surumunu kurdun mix 2 ye ? Ayrica linkini atarmisi bende deniyim ayni sekilde arkasindan donus yaparim dedigin gibi yapacam
Hocam Google xiaomi.eu yaz çıkıyor link oradan indirebilirsiniz ancak cihaz aşırı ısındığı için global betaya geçtim. Bulunduğum yer sıcak global beta 36 derece iken eu rom 42 dereceye kadar çıkıyor. O yüzden tavsiye etmiyorum şuan

Foxmaho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kasap
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
1
Romu yukledim ama farkettim ki rom kasma yapiyor tek guzel yani yuz tanıma olmasi miui pro deniyecem musait zamanda bakalim sıfırlama bitiriyor beni

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Romu yukledim ama farkettim ki rom kasma yapiyor tek guzel yani yuz tanıma olmasi miui pro deniyecem musait zamanda bakalim sıfırlama bitiriyor beni
Miuipro ücretli oldu deneyemedim. Evet bazı romlarda kasma var. Epic rom özellikle acayip kasıyor. Şuan MiuiGlobe kullanıyorum kasma ısınma yok henüz

Üst Alt