Yardım Miui Sistem Uygulamaları Hakkında

akalem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 9T
Meslek
SEO uzmanı
Konular
17
Selam eski dostlarım, uzun bir aradan sonra tekrar miui bir cihaz kullanıyorum ve baya değişmiş miui 11 ilk çıkacağı zamanlar iOS'a geçmiştim çok şeyler değişmiş. Dostlar mi 10T cihaz aldım ama miui uygulamaları gitmiş Google kendi uygulamaları gelmiş. (Telefon mesaj vb.) Tekrar eski miui apklarını da bulamadım. Cihaz boot kiliti kapal açılmasını bekliyorum. Rica edersem cihazımla uyumlu apk listesini yada linklerini gönderme şansınız varmı? Teşekkür ediyorum şimdiden.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Selam eski dostlarım, uzun bir aradan sonra tekrar miui bir cihaz kullanıyorum ve baya değişmiş miui 11 ilk çıkacağı zamanlar iOS'a geçmiştim çok şeyler değişmiş. Dostlar mi 10T cihaz aldım ama miui uygulamaları gitmiş Google kendi uygulamaları gelmiş. (Telefon mesaj vb.) Tekrar eski miui apklarını da bulamadım. Cihaz boot kiliti kapal açılmasını bekliyorum. Rica edersem cihazımla uyumlu apk listesini yada linklerini gönderme şansınız varmı? Teşekkür ediyorum şimdiden.
Maalesef haklısınız çok değişti... Sadece apk yükleyerek MIUI uygulamalarına sahip olmazsınız. ROM değiştirmeniz gerekli. Cihazınıza ait forum bölümünden rom konularını inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun bir rom seçebilirsiniz.

akalem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 9T
Meslek
SEO uzmanı
Konular
17
Maalesef haklısınız çok değişti... Sadece apk yükleyerek MIUI uygulamalarına sahip olmazsınız. ROM değiştirmeniz gerekli. Cihazınıza ait forum bölümünden rom konularını inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun bir rom seçebilirsiniz.
İşte buna üzüldüm. Mecbur 3-5 gün daha bekleyeceğim. BL açılırsa xioami eu geçerim gibi. Galiba o eski miui tarzı ilerliyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
İşte buna üzüldüm. Mecbur 3-5 gün daha bekleyeceğim. BL açılırsa xioami eu geçerim gibi. Galiba o eski miui tarzı ilerliyor.
Evet hocam EU son derece istikrarlı bir şekilde eski sistem devam ediyor.

ugurgurbuz39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 9
Konular
25
SeLam hocam, aynı zamanlarda miui bırakmış, ve ne tesadüf ki aynı zamanlarda geri dönmüşüz. Hatta aldığımız cihazlarda aynı Arkadaşlar ben görmeyen biriyim ve mecburi olarak erişilebilirlik yardımcı teknolojileri kullanıyorum. Bu google uygulamalarının en büyük sıkıntılarından biride yetelli erişilebilirlik kriterlerine uymuyor olması. Zaten beni Android kullanmaya iten en büyük sebeplerden biri xiaomi'nin arayüz ve uygulamalarının yeterli erişilebilirlik kriterlerini karşılıyor olmasıydı. Şuan mecburiyetten miui 12.0.4.0 Endenozya romu kullanıyorum. Çünkü bu romda mi uygulamaları mevcut. Diğer yandan da EEAGlobal 12.1.2.0 ile Android 11 resmen yayınlanmış olmasına rağmen yalnızca telefon ve mesajlar uygulamaları Google apps diye geçiş yapamıyorum. Peki, ya kullanıyorsun zaten, Android 11'i ne edeceksin? Diye sorabilirsiniz. Android 11 ile birlikte çoklu parmak hareketleri desteği geliyor. Bu ne demek? 1 parmak, 2 parmak, 3 parmak ve 4 parmak ile tekli, çift ve üçlü dokunma eylemlerinin yanı sıra, sol, sağ, yukarı ve aşağı kaydırma da yaparak ekran okuyucu uygulamalarında çeşitli işlevleri daha pratik biçimde yerine getirebiliyoruz. Bu Apple tarafında iPhone 3G modelinden bu yana zaten var. Android'te 11 çalıştıran cihazlara nihayet getirdi. Tabi bir diyer beklentim rotor hareketini getirmeleri. Yanİ iki parmağınızı saat yönünde veya tersine ekranda döndürdüğünüzde de sistemin bunu saptaması. Neyse, çok lafı uzatmayım, ben Android 11 ile birlikte de mi uygulamalarını kullanmak istiyorum. Xiaomi.eu romunu denedim, ancak ekran okuyucu uygulamamda ve tts yazılımında ciddi sorunlar yaşadım. Uygulama durma, performansta kasma vs. Bu konuda mevcut rom üzerine xiaomi.eu romundan aldığım çeşitli apk'ları miui 12.1.2.0 içine koyacaktım. Yalnızca uygulama apk dosyaları değil, tüm hizmetleriyle, yani bağımlı olduğu dosyalarıyla. Ancak Android 11'de shell üzerinde daha önceden kullandığım mount system komutunu kullanamadım. Denediğim komut: mount -o rw,remunt system bunu twrp için oluşturduğum komut dosyasında da, su yetkisini aldığım adb shell üzerinde de kullanamadım. Proc mounts dosyasında system bulunamadı diyor. System_root felanda denedim. Bu konuya el atabilecek deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Vakit ayırabilecek olursa testleri felan ben yaparım. Özelden de yazabilirsiniz. Körler için gerçekten faydalı bir iş olacağını belirtmek isterim.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt