Soru MIUI Sistem Launcher

berkan416

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkab
Cihazım
Red Mi Note 8 P
Konular
6
Arkadaşlar bu Sistem Launcher nedir, pek bu konularda bilgim yokta. Arada apkmirror sitesinden güncellerim bazı uygulamaları, telefona kendileri güncelleme gelmiyor bende buradan yapıyorum. Bu Sistem Launcher içinde devamlı güncelleme geliyor, daha önce denemedim hiç, ne işe yarar bu indirip kursam, telefonun performansı etkiler mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Furkan4731

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Cihazınızın ana ekranı diyebiliriz Launcher'e. Cihazınızı her zaman bu uygulama sayesinde yönetirsiniz en basit işlem olan uygulamalara tıklayıp açmak için bu gereklidir.

Güncellemeseniz de olur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Halihazırda zaten yerleşik olarak sisteminizde bulunur olmazsa olmazdır her cihaz için

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaşlar bu Sistem Launcher nedir, pek bu konularda bilgim yokta. Arada apkmirror sitesinden güncellerim bazı uygulamaları, telefona kendileri güncelleme gelmiyor bende buradan yapıyorum. Bu Sistem Launcher içinde devamlı güncelleme geliyor, daha önce denemedim hiç, ne işe yarar bu indirip kursam, telefonun performansı etkiler mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Burada bahsi geçen uygulamalar henüz cihazınız için uygun olmayabilir. Zaten uygun olursa sistem kendini bu sürüme günceller. Kursanız ne olur? Anlık lag, kasma donma yada özellikleri size uygun olmayan özelliğe tıklayınca anlık hatalar oluşabilir.

berkan416

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkab
Cihazım
Red Mi Note 8 P
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Burada bahsi geçen uygulamalar henüz cihazınız için uygun olmayabilir. Zaten uygun olursa sistem kendini bu sürüme günceller. Kursanız ne olur? Anlık lag, kasma donma yada özellikleri size uygun olmayan özelliğe tıklayınca anlık hatalar oluşabilir.
anladım, yani henüz bana gelmemiş üst güncellemeleri apk olarak kurmak performans düşüşü yaşatabilir diyorsun. Fakat bize de hiç güncelleme gelmiyor 😄 Siteye devamlı tüm uygulamaların güncelleri düşüyor, hele şu Security uygulaması, onu güncelleyince Game Turbo da otomatik yenileniyor ve yeni özellikler eklenmiş, fakat bizde ki geri kalmış. İnsanın son sürümü kullanası geliyor fakat daha çok ısınma yapıyor gibi geldi bana emin olamadım.

Cihazınızın ana ekranı diyebiliriz Launcher'e. Cihazınızı her zaman bu uygulama sayesinde yönetirsiniz en basit işlem olan uygulamalara tıklayıp açmak için bu gereklidir.

Güncellemeseniz de olur

Halihazırda zaten yerleşik olarak sisteminizde bulunur olmazsa olmazdır her cihaz için
anladım teşekkürler. Biyerde okudum güncel sistem launcher ram kullanımını düşürür filan yazmış, 0,5 mi ne ram azalma olmuş sistemin kullandığı, ne kadar doğru bilmiyorum. Devamlı da yeni güncelleme gelen bir uygulama, Alfa sürümü çıkıyor mesela hep, biseyler değiştiriyorlar demek ki

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Merhaba berkan416, Ufak bir ekleme yapmak isterim, eğer kullandığınız rom Çin tabanlı bir rom ise güncellemeleri manuel yükleyebilirsiniz. Yayınlanan güncellemeler Çin tabanlı romların olduğu için Global romlarda hatalara sebep olur. Forum içinde konusu mevcut 1/ 2 tane yükleyerek deneme yapabilirsiniz, eğer hata alırsanız, uygulama ayarları kısmından güncellemeleri kaldır diyerek eski haline getirebilirsiniz. Ben genelde güncellemeleri bu şekilde yapıyorum, bir sorunla karşılaşmadım henüz, tabii cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.

berkan416

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkab
Cihazım
Red Mi Note 8 P
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba berkan416, Ufak bir ekleme yapmak isterim, eğer kullandığınız rom Çin tabanlı bir rom ise güncellemeleri manuel yükleyebilirsiniz. Yayınlanan güncellemeler Çin tabanlı romların olduğu için Global romlarda hatalara sebep olur. Forum içinde konusu mevcut 1/ 2 tane yükleyerek deneme yapabilirsiniz, eğer hata alırsanız, uygulama ayarları kısmından güncellemeleri kaldır diyerek eski haline getirebilirsiniz. Ben genelde güncellemeleri bu şekilde yapıyorum, bir sorunla karşılaşmadım henüz, tabii cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.

Teşekkürler bilgilendirme için, benim cihazım global, bir kaç güncellemeyi siteden yapıyordum, bu yeni game boosterı da denedim ama belki uyumsuzluktan olabilir az teli ısıtıyor gibi, sonra geri aldım kendi sürümüne 😄

anladım çok teşekkürler. Deneyerek test edicem bazılarını

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Ben bayadir Miui launcher alpha olarak güncelliyorum. Normalde global rom kullanmaktayım. Cihaz hızlanıyor launcher baya etkili anlayacağınız

Overextending

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
29
Eu rom kullanıyorum. Eu romu ilk kurduğumda sürekli sistem geçişlerinde takılmalar oluyordu ve aşırı sinir bozucuydu normalde insanlar eu rom daha hızlı stabil derler redmi not 9 pro için ama tam tersi aşırı takılmalar ile karşı karşıya kalmıştım ardındandan sistemin güncel launcher sürümüne baktım ve çok eski olduğunu farkettim sürüm olarak. Apkmirror sitesindeki launcheri indirdiğim vakti telefonum gerçek performansına ulaştı diyebilirim yani eski halinden eser kalmadı desem yeridir.

Üst Alt