Rehber Miui Romlarda İmza Kontrollerini Devre Dışı Bırakma

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Android Romların genelinde Uygulamalara dair İmza Kontrolü vardır.
Bu İmza Kontrollerinin amacı ne diye sorarsanız eğer, Bana göre farklı romlardaki uygulamaları kullanabilme olanağıdır.
Fakat her romdaki uygulamaları kullanma şansımız yoktur.

Örneğin;
Bir romdan Ayarlar uygulamasını alıp, Miui romlarda kullanmaya çalışsak yükleyecektir Ama çalışmayacaktır veya Çalışmadığı halde simgesini masaüstüne atacaktır.

" Anlatım Bana Ait ve Formumuza Özeldir. Başka Sitelerde Yayınlanmasına İzin Vermiyorum. "

Anlatıma başlamadan önce ;
JBart ile Jar Uzantılı Dosyaları Ayıklama Konusunu okuyunuz..

Sonra Aşağıdaki Adımları Uygulamaya Başlayabilirsiniz....

ADIM-1:
Rom Dosyamızın içerisinde "system/framework/services.jar" dosyasını bilgisayarımızda masaüstüne çıkarıyoruz.

ADIM-2:
Bir önceki anlatımdaki gibi Jbart Programını kullanarak "Çözümle / Decompile" ediyoruz.

ADIM-3:
Ayrıştırılan dosya içerisinden "smali/com/android/server/pm" klasörüne girip, "PackageManagerService.smali" Dosyasını Notepad++ ile Açıyoruz.

ADIM-4:
Aşağıdaki Satırı Buluyoruz ve ".end method" satırına kadar işaretliyoruz.
Kod:
.method static compareSignatures([Landroid/content/pm/Signature;[Landroid/content/pm/Signature;)I

ADIM-5:
Aşağıdaki Kod ile Yer Değiştirip, Kaydediyoruz.
Kod:
.method static compareSignatures([Landroid/content/pm/Signature;[Landroid/content/pm/Signature;)I
.locals 7

const-string p0, "DSA:"

const-string p1, "Skip signatures check"

invoke-static {p0, p1}, Landroid/util/Log;->v(Ljava/lang/String;Ljava/lang/String;)I

const/4 v6, 0x0

return v6
.end method

ADIM-6:
Son Olarak "Derle/ Complie" yaparak, geri topluyoruz.

ADIM-7:
complied klasöründe imzalanmış ve adında "signed_" ibaresi bulunan dosyayı winrar ile açıp, içerisinde "classes.dex" dosyasını orjinal dosyadaki ile yer değiştiriyoruz.

ADIM-8:
Roma veya Fix Dosyalarına Dahil Ederek, telefona flaşlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

selverin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
N7100
Konular
0
Merhaba hocam, paylaşım için teşekkür ederim. Be bunu miui v7 note2 olan için uyguladığımda, telefon sürekli yeniden başlıyor. Bu problemi nasıl aşabilirim. Bu işlemleri adım adım uyguladım.

Üst Alt