Yardım MIUI ROM YÜKLEME

esador

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Esad
Cihazım
Xperia M5
Konular
2
Selamlar. mi4 veya mi5 alacağım yakında inşallah. Ama romlar arasında meşhur miui romunu merak ettim. şu andaki cihazım general mobile discovery 2. hiç rom yüklemedim. rom yükleme işlemi nasıl oluyor dosyalar nerde bilgilendirebilecek olan var mı acaba? cihazı rootladım o konularda bilgim var da yeteri kadar, rom yükleme flaşlama gibi terimleri çok okudum ama nasıl yapıldığını ne manaya geldiğini pek bilmiyorum. Cihazımın kendi romu donuyor nasıl bişey bende anlamadım çıldırtıyor resmen. bundan her rom daha iyidir diye düşünüyorum. teşekkürler şimdiden.

esador

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Esad
Cihazım
Xperia M5
Konular
2
Romlar bölümüne baktımda cihazın orjinal adı gionee, tr ismiyle normal discovery romu var bendeki discovery 2. arada bi fark var mı yok mu bilemioyurm yardımcı olursanız sevinirim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Fark vardır. Kendi telefonunuza uygun olanı bulup yüklemeniz gerekir. Custom Rom kurulumu temelde aynıdır. Telefonu root yapıp Custom Recovery yüklersiniz. Cwm, Twrp, Philz gibi. Romunuzu bulduğunuz yerde hangi recovery ile yükleneceğini de bulabilirsiniz. Ardından wipe işlemlerini yapıp romunuzu bu recovery'den yüklersiniz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

esador

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Esad
Cihazım
Xperia M5
Konular
2
Teşekkürler aramaya baslamam lazım :) miui 6 buldum da telefonum için, 7 var mıdır acaba

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt