Yardım Miui Rom sim kart etkinlestirilemedi

Saulxxxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
N71
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 7 6.2.19
Telefon Modeli
galaxy note 2
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaslar ben samsung galaxy note 2 cihazina miui rom yukledim ve sim kartini bir turlu aktif edemedim. Ne yapmaliyim?

Sim kart etkinlestirilemedi
arama gecmisini senkronize et diye bildirim geliyor

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
SIM kart etkinleştirme servisi için yurtdışına bir adet SMS gönderilmesi gerekli. Samsung Note 2 için sadece custom rom olarak MIUI mevcut dolayısıyla hatanın romda olma ihtimali de mevcut fakat telefon dilini İngilizce yaparak etkinleştirmeyi veya mi hesabınızdan arama geçmişi, cihazımı bul vb. servislerin senkronizasyonunu kapatmayı deneyebilirsiniz.

Oyla:

Saulxxxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
N71
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SIM kart etkinleştirme servisi için yurtdışına bir adet SMS gönderilmesi gerekli. Samsung Note 2 için sadece custom rom olarak MIUI mevcut dolayısıyla hatanın romda olma ihtimali de mevcut fakat telefon dilini İngilizce yaparak etkinleştirmeyi veya mi hesabınızdan arama geçmişi, cihazımı bul vb. servislerin senkronizasyonunu kapatmayı deneyebilirsiniz.

roma yorum yapan kimse bu sorundan bahsetmemis, telefonun dilini ingilizce yaptiktan sonra ne yapacagim?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
roma yorum yapan kimse bu sorundan bahsetmemis, telefonun dilini ingilizce yaptiktan sonra ne yapacagim?
Eski sürüm MIUI'lerde dili ingilizce yapıp telefonu yeniden başlattıktan sonra sıkıntı kalmıyordu. (Tabii hattınızın yurtdışına SMS gönderme izni de olması gerekli) Rom yapımcısının eski bir MIUI sürümü üzerine portladığını var sayarak bu öneride bulundum hocam.

Oyla:

Saulxxxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
N71
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eski sürüm MIUI'lerde dili ingilizce yapıp telefonu yeniden başlattıktan sonra sıkıntı kalmıyordu. (Tabii hattınızın yurtdışına SMS gönderme izni de olması gerekli) Rom yapımcısının eski bir MIUI sürümü üzerine portladığını var sayarak bu öneride bulundum hocam.

bu sorundan derken ''sim kartı etkinleştirilemedi'' hatasından bahsediyorum hocam, bence ben bir şeyi yanlış yapıyorum. Bu arada ne sms gönderebiliyorum ne de alabiliyorum.. Biraz açabilir misiniz yurtdışına sms gönderme iznini rica etsem, veyahut başka bir çözümü var mıdır

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
bu sorundan derken ''sim kartı etkinleştirilemedi'' hatasından bahsediyorum hocam, bence ben bir şeyi yanlış yapıyorum. Bu arada ne sms gönderebiliyorum ne de alabiliyorum.. Biraz açabilir misiniz yurtdışına sms gönderme iznini rica etsem, veyahut başka bir çözümü var mıdır
Hocam MIUI kullanan cihazlarda iPhone cihazların iCloud'u gibi Mi Cloud servisi bulunur. Bu servisle cihazlardaki hemen her şey buluta yedeklenir. Çağrı ve SMS kayıtlarının yedeklenmesi gibi işlevler için ise cihazda bulunan SIM kartın Xiaomi sunucuları tarafından onaylanarak etkinleştirilmesi gereklidir. Bu etkinleştirme işlemi için cihaza rom kurulduğunda/sim kart takıldığında Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilir. SMS başarı ile ulaştığında cihaz etkinleşir ancak ulaşmazsa, ulaştığı teyit edilemezse veya başka her hangi bir sorunda sizin aldığınız uyarı mesajı belirir.

Sizin durumunuzda rom yapımcısı Türkçe dil için bu servisleri rom içerisine eklememiş olabilir. Bu nedenle cihaz dilini ingilizce yaparak göndermenizi tavsiye ettim.

Oyla:
Üst Alt