Soru Miui pro guncellemesi nasıl kurulur.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Redmi note 9s telefonuma miui pro 21.4.15 rom kurdum. Güncelleme geldi indirdim ve kurdum. Lakin kafam karıştı. Şimdi bu güncellemeler geldiğinde kurulumdan sonra wipe yapılacakmı yapılmayacakmı?
Her seferinde wipe yapacaksak iş zor. Bir sürü uygulama var kurması ayarlaması uzun iş.
Aman backup uygulamaları demeyin. Swift, alpha backup vs ücretli sürümlerini denedim. Ne yaparsanız yapın WhatsApp ve miui authenticator hariç hiçbir uygulama tam kurulmuyor. Hepsini baştan ayarladıktan sonra bir anlamı yok.
Acaba miui cloud yedeği yapsak işe yayarmı, deneyen varmı?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Üstüne gelen güncelleme twrp ile wipe yapmadan kurulur sadece atılan root gider varsa hocam

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
SerseristyLe, teşekkür ederim. Güncelleme paketi kurulurken baktım magiski ek script olarak eklemişler, sistemi kurduktan sonra boot.img yi yamalayıp yeniden root yaptı.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Ben üstteki yorumu stock rom için dedim ama bir çok güncelleme de işe yarar wipe yapmamak ama baktınız bootloopa düştü mecbur wipe yapmak şart genelde alt sürümden üst sürüme geçerken sorun olmaz ama üst sürümden alt sürüme yapılan downgrade işleminde ( MIUI içinde düşürme veya yükseltme) wipe ister stock custom fark etmeksizin

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Rom tabanı aynı olduğu sürece wipe işlemine gerek yok. Örneğin sürekli beta romlar yüklüyorsanız wipe işlemine gerek yok.

Yedek medek işleri tırt. Bu yedek alma uygulamaları belirli uygulamalara adapte ediliyor. Sizde popüler olmayan bir uygulama yüklüyse aldığı yedeğin boş çıkma ihtimali çok yüksek. Tabi birde yedeklerin bozuk alınması ve yüklenmemesi olayı var.

Xiaomi cloud dediğiniz şeyin Google Drive dan hiç bir farkı yok.

Telefonu ciddi şekilde kullanan birinin haftalık hatta aylık zırt pırt yükleme/güncelleme yapmasıda pek mantık sınırları içerisinde değil bana göre.

Bu tip işleri genelde cihazını oyuncak/hobi amaçlı kullanan kişiler yapıyor. Adamlar gün de 10 format data yapsa umrunda değil çünkü cihaz boş.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Hepinizin görüşüne saygı duyuyorum. Bunları az çok bende biliyorum. Ben miuipro kullananların bu konudaki tecrübelerini merak ediyorum.

Jeseux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğkan
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
1
solanercan, Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama ben bunların kendi sitesine kayıt oluyorum ancak yandex mail üzerinden bunu sağlayabiliyorum gmail i kabul etmiyor anladığım kadarıyla fakat bağış kısmına gittiğimde beni yoomoney yanlış hatırlamıyorsam oraya yönlendiriyor ancak başarısız oluyor her defasında bunu nasıl çözdünüz siz?

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
solanercan, Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama ben bunların kendi sitesine kayıt oluyorum ancak yandex mail üzerinden bunu sağlayabiliyorum gmail i kabul etmiyor anladığım kadarıyla fakat bağış kısmına gittiğimde beni yoomoney yanlış hatırlamıyorsam oraya yönlendiriyor ancak başarısız oluyor her defasında bunu nasıl çözdünüz siz?
Yapıkredi sanal kart ile hemen yomoney ödemesini kabul etti. Hiçbir sorun yaşamadım. Ancak başka bankalarda sorun olabiliyormuş.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yapıkredi sanal kart ile hemen yomoney ödemesini kabul etti. Hiçbir sorun yaşamadım. Ancak başka bankalarda sorun olabiliyormuş.
Yomoneyde master visa secimine dikkat ettinizmi?

Jeseux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğkan
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
1
solanercan, Vakıfbank hesabımdaki kredi kartı ile bağış yaptım hocam şu anda sadece bekliyorum herhalde mail üzerinden gönderiyorlar değil mi?

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
solanercan, Vakıfbank hesabımdaki kredi kartı ile bağış yaptım hocam şu anda sadece bekliyorum herhalde mail üzerinden gönderiyorlar değil mi?
Google formunu ekran resimleri ile gönderdiniz mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aktivitasyon kısmı forumumuzda anlatılmış zaten. Aktivitasyon maili gelince email içindeki kısayol ile miuipro sitesindeki profil sayfanıza yönlendiriliyorsunuz. Burada belirtilen yere miui id nizi kaydetmeniz gerekiyor. Ardından miuipro sitesindeki forumda aktivitasyon ve üyelik bölümünde 'aktivitasyondan sonra yapılacaklar' kısmını açıp oradaki telegram linkine tıklıyorsunuz. Sizi bir bot karşılıyor. Şöyle yazın 'xxxxxxxx (miui pro kullanıcı adınız) - yyyyyyyyyy (miui idniz) - zzzzzzzz (firmware indireceginiz cihaz tam adı- mesela redmi 9s için şöyle yazdım. 'Xiaomi Redmi Note 9s curtana') ardından bot sizin sıraya alındığınıza dair bir mesaj gönderiyor, birkaç dakika sonra size özel bir firmware linki geliyor. İndirip kurun. Bu herhangi bir özellik içermeyen klasik eu rom. Kurulum bitince miui hesabınızı telefondan açın. Telefonu uçak moduna alın. (sitesinde güncelleme ayarlarından 'otaya erişim' açındiyor ama öyle bir yer yok) Ayarlar hesaplar bölümünde Ota ayarları göreceksiniz. Burada varsayılan olarak USERNAME yazıyor. Siz bunu miuipro kullanıcı adınız olarak ayarlayın. Ardından ayarlar+cihazım+miui sürümünden güncelleme bölümünü açın bir kez güncellemeleri kontrol et deyin, güncelleme alınamadı veya yok diyecek. Burdan çıkın ve uçak modunu kapatın Wifi açık şekilde tekrar güncelleme kontrol et dediğinizde yeni bir güncelleme iniyor.

Üst Alt