Rom MIUI Mi Globe ROM Özellikleri ve Yükleme talimatı

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Saat olayı sorunsuz çalışıyor bunda
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hava durumu widgeti için maalesef bir şey diyemiyeceğim, çünkü ben yıllardır ekteki uygulamayı kullanıyorum
Teşekkürler cevap için hocam. Miui8 zamanında denemiştim bazı takılmalar yaşamıştım. Siz özelleştirme bölümunden neleri seçerek olusturdunuz romu?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Üstteki mesajı yanlışıkla gönderdim ve silemedim kusura bakmayın :)

Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Pure romlardaki gibi bir bildirim sistemi mevcut mudur bu romda ?Stok miui romlarından farkı nedir gözlemlediğiniz kadarıyla aktarabilir misiniz ? Ayrıca android versiyonu 9 stabil mi yoksa beta ama stabil kadar stabil midir :))
Estağfurlullah rica ederim....bildirim sistemi derken neyi kast ettiğinizi tam olarak anlayamadım, ancak benim için olmazsa olmaz olan bildirimlerin kapalı ekrana düşmesi yeterli....diğer sorunuza gelince...Bu ROM EU bazlı, yani MIUI9 Beta nasıl çalışıyorsa, buda aynı şekilde çalışıyor gözlemlerim neticesinde

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkürler cevap için hocam. Miui8 zamanında denemiştim bazı takılmalar yaşamıştım. Siz özelleştirme bölümunden neleri seçerek olusturdunuz romu?
İlk mesajımda SS te var benim eklediklerim

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Gelde deneme

aag1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
john
Cihazım
mi max
Konular
1
Estağfurlullah rica ederim....bildirim sistemi derken neyi kast ettiğinizi tam olarak anlayamadım, ancak benim için olmazsa olmaz olan bildirimlerin kapalı ekrana düşmesi yeterli....diğer sorunuza gelince...Bu ROM EU bazlı, yani MIUI9 Beta nasıl çalışıyorsa, buda aynı şekilde çalışıyor gözlemlerim neticesinde

Mesela mail bildirimleri.Ne yaparsan yap bildirimler ya geç geliyor ya da gelmiyor-du.Mail almak için illa programın içine girip refresh yapmak gerekiyordu.

Diğer bildirimlerde iki parmak ile bildirimi genişletiyorduk bu romda da aynı mı ?

Lineage OS tabanlı rom kullandıysanız bilirsiniz , saf romlarda bildirimlerin geç gelme ya da gelmeme problemi yoktu.

Özetle benim sıkıntım da bildirimlerdeydi :)

Stabil romu beklemek mi daha mantıklıdır yoksa bunu hemen kullanmak mı ?

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mesela mail bildirimleri.Ne yaparsan yap bildirimler ya geç geliyor ya da gelmiyor-du.Mail almak için illa programın içine girip refresh yapmak gerekiyordu.

Diğer bildirimlerde iki parmak ile bildirimi genişletiyorduk bu romda da aynı mı ?

Lineage OS tabanlı rom kullandıysanız bilirsiniz , saf romlarda bildirimlerin geç gelme ya da gelmeme problemi yoktu.

Özetle benim sıkıntım da bildirimlerdeydi :)

Stabil romu beklemek mi daha mantıklıdır yoksa bunu hemen kullanmak mı ?
Ben G-Mail kullanıyorum ve bildirimler sorunsuz geldi bugün..L-OS çok kullandım ve kendileri AOSP tabanlı bir Custom ROM ve Stock romlarda olan bir çok özellikler zaman zaman çalışmıyor oluyordu....bunda ise bildirimler deneyimlediğim bu kısa süre zarfında sorunsuz geliyor...
Stabil Rom'u beklemek yada bunu denemek sizin bilebileceğiniz bir İş....ben olsam durmam denerdim mesela ve kendim gözlemlerdim...
Benim cihazım Mi Max 2 ve bu romdan şu ana kadar oldukça memnun kaldım ve bildirimler benim için önemli olduğundan, şimdilik başka bir maceraya ihtiyaç duymuyorum....belki başka bir cihazda farklı neticeler verebilir....örneğin çok değerli bir Üstadım, ki benden kat be kat daha bilgili ve tecrübeli olmasına rağmen, halihazırda kendi cihazı için Wifi haricinde mobil de iken bildirim alamama sorununu halen çözebilmiş değil....kendisine Mi Max 2 önerdim

edenizduman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
deniz duman
Cihazım
mi5s plus
Konular
8
ota alıyormu acaba?

aag1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
john
Cihazım
mi max
Konular
1
Ben G-Mail kullanıyorum ve bildirimler sorunsuz geldi bugün..L-OS çok kullandım ve kendileri AOSP tabanlı bir Custom ROM ve Stock romlarda olan bir çok özellikler zaman zaman çalışmıyor oluyordu....bunda ise bildirimler deneyimlediğim bu kısa süre zarfında sorunsuz geliyor...
Stabil Rom'u beklemek yada bunu denemek sizin bilebileceğiniz bir İş....ben olsam durmam denerdim mesela ve kendim gözlemlerdim...
Benim cihazım Mi Max 2 ve bu romdan şu ana kadar oldukça memnun kaldım ve bildirimler benim için önemli olduğundan, şimdilik başka bir maceraya ihtiyaç duymuyorum....belki başka bir cihazda farklı neticeler verebilir....örneğin çok değerli bir Üstadım, ki benden kat be kat daha bilgili ve tecrübeli olmasına rağmen, halihazırda kendi cihazı için Wifi haricinde mobil de iken bildirim alamama sorununu halen çözebilmiş değil....kendisine Mi Max 2 önerdim
Anladım hocam, çok teşekkür ederim.Şu an multirom kullanıyorum eu tabanlı, stabil çıkana kadar bununla devam etme düşüncesindeyim,

Ayrıca kafama takılan bir şey var biraz konu dışı olacak ama , 2 kasımda miui 9 stabil Hindistan'da dağıtılacak, bölge ayarlarını Hindistan olarak değiştirsek güncelleme alabilir miyiz sizce ?

Üst Alt