MIUI Haftalık Güncelleme 5.3.27

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.222
[font=Georgia, 'Times New Roman', 'Bitstream Charter', Times, serif]MIUI HAFTALIK GÜNCELLEME 5.3.27

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C9zHeZZApyk[/video]

[font=Georgia, 'Times New Roman', 'Bitstream Charter', Times, serif]MIUI ROM 5.3.27 Yapılan Tüm Değişiklikler ve Güncellemeler

[Kilit Ekranı, Durum Çubuğu, Bildirim Alanı]

• Düzeltme - Çift hatlı cihazlar için sim kart durumu değiştiğinde sinyal çubuğunun yenilenmeme sorunu (03-23)
  • Düzeltme - Bazen durum çubuğunda görünen  'internet bağlantısı yok' sorunu (03-25)
  • Düzeltme  - Bazı ağ türleri arasıdan dolaşımdayken durum çubuğunda göstermeme sorunu (03-25)
  • Düzeltme - For dual-SIM cards, the data usage mark did not show when sending/receiving MMS using non-network card (03-25)
  • Düzeltme - Lollipop Ekran Kaydedici kullanılamadı (03-25)

[Ana Ekran]

• Yeni – Web aramasında global arama desteği sağlandı (03-23)
  • Optimizasyon - Gelişmiş son aramalar sayfa hızı yüklenme hızı iyileştirildi (03-25)
  • Düzeltme – Duvar kağıdı önizlemelerinde bazen oluşan siyah kenar sorunu(03-23)
  • Düzeltme - Büyük font kullanımda ki görüntü hataları (Mi Note) (03-25)

[Tema]

• Yeni - Tüm cihazlar için Mi Note duvar kağıdı varsayılan olarak ayarlandı (03-25)

[Galeri]

• Optimizasyon - 'Resim otomatik döndürme' işlevi varsayılan olarak devre dışı bırakıldı (03-24)
  • Optimizasyon - Galeri ön sayfa yüklenme hızı geliştirildi.  (03-24)
  • Optimizasyon - Görüntüler büyütüldükten sonra eğik bir şekilde hareket ettirilemez (01-21)
  • Düzeltme  - Bazen Galeri yan ekran modunda oluşan zorla kapanma hataları giderildi. (03-24)
  • Düzeltme - Bazen, Ön sayfada grup resimlerinin konum bilgileri görünmeme sorunu giderildi. (03-24)
  • Düzeltme - 'Warm, Portrait, Cool' Düzenleme filtreleri kullanırken oluşan görüntü hataları giderildi.(03-24)

[Müzik]

• Yeni - Recommend songs/artists according to the current page content in local artists/albums etc. page (03-25)
  • Yeni  - Tavsiye edilen benzer şarkılar sayfasında çalınan şarkıya dayalı tavsiyeler (03-25)
  • Yeni - Online çalma listesi için "Hepsini İndir" seçeneği eklendi. (03-25)
  • Optimizasyon - Online müzik listesinde ki "indir" butonu "favoriler" butonu ile değiştirildi. (03-25)
  • Düzeltme  - Bazen oluşan SD kart içinde ki şarkılar taranamadı hatası düzeltildi. (03-25)
  • Düzeltme - Bazen oluşan MP3 dosya bilgilerinin düzenlenememe sorunu düzeltildi. (03-25)

[list]
[*]Yeni - Mail içerğini düzenlerken gömülü resim ekleme desteği sağlandı. (03-24)
[*]Yeni - Eklenti bulunan maillerinizde eklenti sayfasındayken mail içine geri dönmek için sola doğru kaydırın. (03-24)
[*]Optimizasyon - Mail listesinden maillere girerken daha prüssüz bir giriş sağlandı (02-05)
[/list]

[Veri Kullanımı]

[list]
[*]Yeni - Ağ fonksiyonlarının normal çalışmasını kontrol etme
[/list]

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Türkçe açıklama için teşekkürler.

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Redmi note 4g sahibiyim haftalık güncelleme otomatik olmuyor .sürüm 5,2.26 görülüyor. En uygun son çıkan multi .nereden indirebiliriz.daha önce hic kurmadim....

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Güncel Türkçe Romlar yukarıdaki linkte.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Geçen haftaki güncellme muammaydı. Bu nasıl?

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Bu haftaki güncelleme ile birlikte mi browser geri gelmiş ki ben beğenerek kullanıyordum. Bunun dışında kuaipan ve miremote adli iki yeni uygulama gelmiş. Özellikle miremote un ne ise yaradığını bilen var mi?

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.222
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dekadans' Alıntı:
Bu haftaki güncelleme ile birlikte mi browser geri gelmiş ki ben beğenerek kullanıyordum. Bunun dışında kuaipan ve miremote adli iki yeni uygulama gelmiş. Özellikle miremote un ne ise yaradığını bilen var mi?

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzaktan kumanda uygulaması eğer mi4 kullanıyorsanız bu islevi kullanabilirsiniz

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Simdi resmi note icin 5.3.27 multi Dior indi arkadaşlar adim adım ne yapmam gerekiyor anlatabilir misiniz?

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Ayarlar/telefon hakkinda/sistem güncellemesi oradan yukarıdaki yuvarlağa tıklayıp paketi secicem sanırım sonra indiği yeri bulucam bundan sonra ne yapmalıyım

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Tmm arkadaşlar yaptim

Üst Alt