Yardım MIUI Güncellemesi yaparken TWRP açıldı

mertcannn27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert Can
Cihazım
Xiaomi Note 9s
Konular
1
MIUI Güncellemesi yapmak istedim fakat telefon TWRP diye bir yer açtı. İlk kez görüyorum telefon yazılımıyla alakalı en ufak fikrim yok. Saçma sapan bir şeyler denedik fakat çare etmedi. Reboot etmek isterken No OS Installled! diyor. Yani işletim sistemi olmadığını söylüyor. Ne yapmam gerekiyor. Format atmayı denedim fakat TWRP'den kurtulamadım.

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
MIUI Güncellemesi yapmak istedim fakat telefon TWRP diye bir yer açtı. İlk kez görüyorum telefon yazılımıyla alakalı en ufak fikrim yok. Saçma sapan bir şeyler denedik fakat çare etmedi. Reboot etmek isterken No OS Installled! diyor. Yani işletim sistemi olmadığını söylüyor. Ne yapmam gerekiyor. Format atmayı denedim fakat TWRP'den kurtulamadım.
Cihaz modelinizi yazarsanız daha net yardım alabilirsiniz

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Cihaz modeli nedir?

mertcannn27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert Can
Cihazım
Xiaomi Note 9s
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz modelim Xiaomi Redmi Note 9s. Dediğim gibi normal bir miui güncellemesi yapacaktım. yeniden başlat ibaresi geldi. yeniden başlatınca direkt olarak twrp denilen yere yönlendirdi. orada birkaç hata verdi. daha sonra anasayfasında reboot etmek istedim. no os installed yazıyor. haliyle rebootu onaylayınca fastboot ekranında kalıyor. ses açma tuşuyle birlikte güç tuşuna basınca da yeniden twrp ekranına atıyor
Cihaz modelinizi yazarsanız daha net yardım alabilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz modeli nedir?
Cihaz modelim Xiaomi Redmi Note 9s. Global sürüm

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Cihaz 2.el yada imei işlemi görmüş cihaz mı? Yazılım gitmiş belli ki, içindeki veriler de büyük ihtimalle gitti. Daha önce yüklü olan aynı sürüm recovery romu bulup üstüne kurun herhangi bir wipe yapmadıysanız, açılırsa iyi fakat açılmazsa format data yapacaksınız ki yine veriler gidecek. Ondan önce bir şans TWRP ekranında bilgisayara bağlayınca dosyaları görebiliyorsanız yedekleyin hepsini en azından dosyalarınızı kurtarın. Sıkıntılı kısım, cihaz 2.el ise ve mi hesabı şifresini bilmiyorsanız işiniz uzun fakat mi hesabı kendiniz kurulum yaptıysanız biraz daha iyi. Şu an vaktim yok maalesef ki yeterli bilgi de yok fakat duruma göre rom dosyasını da bulup ekleriz önceki yüklü sürümü hatırlıyorsanız veya dosyalar önemli değil diyorsanız.

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Bunu izleyin

mertcannn27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert Can
Cihazım
Xiaomi Note 9s
Konular
1
Cihaz 2.el yada imei işlemi görmüş cihaz mı? Yazılım gitmiş belli ki, içindeki veriler de büyük ihtimalle gitti. Daha önce yüklü olan aynı sürüm recovery romu bulup üstüne kurun herhangi bir wipe yapmadıysanız, açılırsa iyi fakat açılmazsa format data yapacaksınız ki yine veriler gidecek. Ondan önce bir şans TWRP ekranında bilgisayara bağlayınca dosyaları görebiliyorsanız yedekleyin hepsini en azından dosyalarınızı kurtarın. Sıkıntılı kısım, cihaz 2.el ise ve mi hesabı şifresini bilmiyorsanız işiniz uzun fakat mi hesabı kendiniz kurulum yaptıysanız biraz daha iyi. Şu an vaktim yok maalesef ki yeterli bilgi de yok fakat duruma göre rom dosyasını da bulup ekleriz önceki yüklü sürümü hatırlıyorsanız veya dosyalar önemli değil diyorsanız.
Hocam cihaz 2.el değil fakat imei işlemi görmüş bir telefon. mi hesap ve şifresini biliyorum. format data işlemini yaptım fakat yine de açılmıyor cihaz. dediğim gibi galiba s*lak gibi gittim wipe'ten system dosyasını sildim. emin değilim. çünkü reboot kısmında no os installed yazıyor. bu fikride okuduğum forumlardan edindim. inanın bu rom işlerine vs hiç hakim değilim. dosyalar gitsin artık ben ondan ümidi kestim. tek isteğim telefon açılsın eskisi gibi kullanabileyim.

mertcannn27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert Can
Cihazım
Xiaomi Note 9s
Konular
1
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Bunu izleyin
Bu yöntem sayesinde telefonuma yeniden rom yukledim. Orjinal en son surumunu secerek tabii ki eskisinden de iyi oldu. Cihaza sonradan imei islemi yapilmis olmasina ragmen imei gitmedi. Cok tesekkurler her sey icin ♥️

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Bu yöntem sayesinde telefonuma yeniden rom yukledim. Orjinal en son surumunu secerek tabii ki eskisinden de iyi oldu. Cihaza sonradan imei islemi yapilmis olmasina ragmen imei gitmedi. Cok tesekkurler her sey icin ♥️
Rica ederim. IMEI muhtemelen işlemci Snapdragon diye gitmedi. Her ne olursa olsun TWRP den EFS (IMEI ve seri numarası) ve Modem (WI-FI, şebeke vb. sertifikaları) yedeklerini alın

Üst Alt