Yardım Miui Globalden Betaya Geçmek

Yasamicinmi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
9
Oncelikle iyi aksamlar
Cihazim mi5 suan global rom yuklu ama Ben haftalik gunceleme Alan romlara gecmek istiyorum galiba beta rom deniyor but romlara nasil gecebilirim bootloader kilidi acmam lazimmi ?yardim ederseniz sevinirim

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Öncelikle başlığınızda acil, yardım vs. gibi kelimeler kullanmak forum kuralları gereği yasaktır.Ve başlığınızın konu ile alakalı olması da zorunludur lütfen düzenleyiniz :)

Sorunuza gelirsek. Bootloader kilidini açıp Mi Flash ile fastboot rom atmanız en temiz ve en sağlıklı olan yöntemdir.
Bir yöntem daha var ama nadiren işe yarıyor.
Aşağıdaki linkten yeşil kutu içinde developer yazan Romu indirip

Ayarlar > güncelleyici > üç noktaya basıp > "güncelleme paketi seçin" bölümünden indirdiğiniz Romu seçip yüklemek.

Ama dediğim gibi kesin değildir bazen yüklüyor.
Bootloader kilidi açıp mi Flash ile fastboot rom kurmak ise kesindir :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Yasamicinmi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
9
Öncelikle başlığınızda acil, yardım vs. gibi kelimeler kullanmak forum kuralları gereği yasaktır.Ve başlığınızın konu ile alakalı olması da zorunludur lütfen düzenleyiniz :)

Sorunuza gelirsek. Bootloader kilidini açıp Mi Flash ile fastboot rom atmanız en temiz ve en sağlıklı olan yöntemdir.
Bir yöntem daha var ama nadiren işe yarıyor.
Aşağıdaki linkten yeşil kutu içinde developer yazan Romu indirip

Ayarlar > güncelleyici > üç noktaya basıp > "güncelleme paketi seçin" bölümünden indirdiğiniz Romu seçip yüklemek.

Ama dediğim gibi kesin değildir bazen yüklüyor.
Bootloader kilidi açıp mi Flash ile fastboot rom kurmak ise kesindir :)

Hocam ozur dilerim ozel mesaj kisminda bir kac sorum var size bakabilirmisiniz?

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam ozur dilerim ozel mesaj kisminda bir kac sorum var size bakabilirmisiniz?
Özel mesajlara bakmıyorum hocam. Buradan Yazarsanız zaten cevap veriyoruz sorularınıza :)

Oyla:

Yasamicinmi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
9
Özel mesajlara bakmıyorum hocam. Buradan Yazarsanız zaten cevap veriyoruz sorularınıza :)

Hocam simdi yazdiginizi okudum bende suan global stabil 9.6.1.0 yuklu bootloader acmak icin çin romu yuklemek lazim diyiyorlar dogru mu acaba?Bide orjinal room gelince Geri global stabile nasil donebilirim?

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam simdi yazdiginizi okudum bende suan global stabil 9.6.1.0 yuklu bootloader acmak icin çin romu yuklemek lazim diyiyorlar dogru mu acaba?Bide orjinal room gelince Geri global stabile nasil donebilirim?

Bazı cihazlarda globalde kilit açma sorun yaşatıyor. Ama bu sizin de yaşayacağınız anlamına gelmiyor :)
Bootloader kilidi açma rehberini takip edip açabilirsiniz :)
Orjinal romdan kastınız Miui 10 global kararlı sanırım :)
Çünkü Miui 10 global betada orjinal resmi rom :)))
Aynı şekilde geri dönebilirsiniz. Yani Mi Flash ile fastboot rom yükleyerek :)

Oyla:

Yasamicinmi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
9
Bazı cihazlarda globalde kilit açma sorun yaşatıyor. Ama bu sizin de yaşayacağınız anlamına gelmiyor :)
Bootloader kilidi açma rehberini takip edip açabilirsiniz :)
Orjinal romdan kastınız Miui 10 global kararlı sanırım :)
Çünkü Miui 10 global betada orjinal resmi rom :)))
Aynı şekilde geri dönebilirsiniz. Yani Mi Flash ile fastboot rom yükleyerek :)

Hocam tesekkur ederim gelistirici rom yukledigimde haftalik olarak guncelleyici üzerindenn mi alacagim güncellemeleri?

Peki kararli sürüme dönmek icin direk internetten dediginiz siteden indirip kurabilirmiyim telefon üzerindenn.

Kusura bakmayin kilavyeyi ingilizce tabanli yaptigim için yazim yanlisi yapiyorum

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam tesekkur ederim gelistirici rom yukledigimde haftalik olarak guncelleyici üzerindenn mi alacagim güncellemeleri?

Peki kararli sürüme dönmek icin direk internetten dediginiz siteden indirip kurabilirmiyim telefon üzerindenn.

Kusura bakmayin kilavyeyi ingilizce tabanli yaptigim için yazim yanlisi yapiyorum

Evet geliştirici romunda haftalık gelen güncellemeleri otomatik olarak güncelleyiciden alacaksınız.

Kararlı roma dönmek için şuan için fastboot rom bulunmamakta.Bu yüzden kararlı roma geçerken telefona twrp yükleyip recovery romu twrpden kurmanız gerekecek.
Ki basit bir işlem zaten. Forumda twrp kurulum rehberleri mevcut. Takip edip twrp kurabilir, oradan kararlı romu yükleyebilirsiniz tekrardan.

Kararlı yükledikten sonra bu sefer kararlıya gelen güncellemeler size de otomatik gelecektir :)

Oyla:

Yasamicinmi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
9
Evet geliştirici romunda haftalık gelen güncellemeleri otomatik olarak güncelleyiciden alacaksınız.

Kararlı roma dönmek için şuan için fastboot rom bulunmamakta.Bu yüzden kararlı roma geçerken telefona twrp yükleyip recovery romu twrpden kurmanız gerekecek.
Ki basit bir işlem zaten. Forumda twrp kurulum rehberleri mevcut. Takip edip twrp kurabilir, oradan kararlı romu yükleyebilirsiniz tekrardan.

Kararlı yükledikten sonra bu sefer kararlıya gelen güncellemeler size de otomatik gelecektir :)

Tesekkurler hocam peki son sorum var kararliya donmesek bir sorun olurmu yani atiyorum miui10 geldi global versiyonu yukledim onu bidaha da hic haftalik güncellemeleri yuklemedim oyle bir sansim varmi cunku twrp Olay zor keske direk miflash ile yukleyebilsek kararli romu

Oyla:
Üst Alt