MIUI Global 9.1.1.0 Şarj sorunu

cxpool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. forumda yeniyim, daha önce böyle bir konu açıldıysa affola..
Telefonum Redmi 4x, marshmallow sürümünden otomatik kendi güncelleyerek Nougat sürümüne geçmiş, Mıuı sürümü de yükselmiş fakat ben marshmallow daki (mıuı 8) şarj performansını daha çok beğenmiştim, 8 saat ekran süresi ve iki gün pil performansı alıyordum.. yeni sürümde 4 saate kadar düştü ekran süresi..
Demem o ki eski sürümü (marshmallow mıuı 8) telefonuma yüklemem mümkün mü ?

(Android de samsung kullandım rom yükleme işlemini yapabiliyordum fakat bu markayı daha önce hiç kullanmadım, nasıl yapılacagını bilmiyorum..)
yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler mıuı türkiye ailesi...

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba arkadaşlar. forumda yeniyim, daha önce böyle bir konu açıldıysa affola..
Telefonum Redmi 4x, marshmallow sürümünden otomatik kendi güncelleyerek Nougat sürümüne geçmiş, Mıuı sürümü de yükselmiş fakat ben marshmallow daki (mıuı 8) şarj performansını daha çok beğenmiştim, 8 saat ekran süresi ve iki gün pil performansı alıyordum.. yeni sürümde 4 saate kadar düştü ekran süresi..
Demem o ki eski sürümü (marshmallow mıuı 8) telefonuma yüklemem mümkün mü ?

(Android de samsung kullandım rom yükleme işlemini yapabiliyordum fakat bu markayı daha önce hiç kullanmadım, nasıl yapılacagını bilmiyorum..)
yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler mıuı türkiye ailesi...
bootloader kildiniz açıksa mi flash ile istediğiniz roma geçebilirsiniz, forumda yüklemeyle ilgili konular mevcut.

cxpool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
bootloader kildiniz açıksa mi flash ile istediğiniz roma geçebilirsiniz, forumda yüklemeyle ilgili konular mevcut.
bootloader kilidi dediğiniz durum, MiKilit açma durumu kısmındaki, Cihaz Kilitli Cihaz Güvenli yazan yer mi.. (böyle yazınca bootloader kilidi açık mı oluyor??)

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
bootloader kilidi dediğiniz durum, MiKilit açma durumu kısmındaki, Cihaz Kilitli Cihaz Güvenli yazan yer mi.. (böyle yazınca bootloader kilidi açık mı oluyor??)
evet cihaz kilitli yazıyorsa bootloader kildiniz açık olmadığı ibaresi anlamına geliyor.

cxpool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
evet cihaz kilitli yazıyorsa bootloader kildiniz açık olmadığı ibaresi anlamına geliyor.
yani şimdi benim bootloader kilidim açık ve sürüm düşürme yapabilir miyim ? k.bakmayın tam anlayamadım tekrar soruyorum..

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
yani şimdi benim bootloader kilidim açık ve sürüm düşürme yapabilir miyim ? k.bakmayın tam anlayamadım tekrar soruyorum..
evet mi flash ile cihazı fastboot moda alarak rom kurulumu yapabilirsiniz,forumda anlatım ve video anlatımlar mevcut.

cxpool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
evet mi flash ile cihazı fastboot moda alarak rom kurulumu yapabilirsiniz,forumda anlatım ve video anlatımlar mevcut.
çok teşekkür ederim.. bir şey daha sormak istiyorum, daha öncesinde galaxy s4 de sürüm düşürme yapmıştım ve sonrasında İMEİ numaram silinmişti.. bunda da sürüm düşürme yaparsam imei silinir mi acaba...
[doublepost=1515779095,1515777578][/doublepost]
çok teşekkür ederim.. bir şey daha sormak istiyorum, daha öncesinde galaxy s4 de sürüm düşürme yapmıştım ve sonrasında İMEİ numaram silinmişti.. bunda da sürüm düşürme yaparsam imei silinir mi acaba...
??????

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
[doublepost=1515779095,1515777578][/doublepost]
??????

Hocam siz yanlış anladınız. Bu cihaz kilitli güvenli yazıyorsa rom yüklemesi yapamazsınız. eğer açık olsaydı yapabilirdiniz. Bootloader kilit açma talimatlarını izleyin şuan rom yüklemeye kalkışmayın.

cxpool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
Hocam siz yanlış anladınız. Bu cihaz kilitli güvenli yazıyorsa rom yüklemesi yapamazsınız. eğer açık olsaydı yapabilirdiniz. Bootloader kilit açma talimatlarını izleyin şuan rom yüklemeye kalkışmayın.
hocam son anda :) teşekkür ederim.

bootloader kilit açma forumda mevcut mu

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
hocam son anda :) teşekkür ederim.

bootloader kilit açma forumda mevcut mu
Mevcut hocam. Google dan aratırsanızda farklı forumlarda da bulabılırsınız. Gayet kolay dıkkatlı ıncelersenız :)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt