Uygulama Hidden Settings MIUI - HyperOS v6.18

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13
hocam uygulamayı yükleyip uygulama yöneticisi menüsünden gereksiz Google uygulamalarını (Google Müzik, Google Filmler, Youtube vs..) devre dışı bırakabilirsiniz.. devre dışı bırakınca güncelleme geçmişleri silindi, menüden simgeleri kaldırıldı ve Store'a da güncelleme uyarısı düşmedi bende.. uygulamanın diğer menüleri hakkında bilgi sahibi değilseniz hiçbir ayar değişikliği yapmamanızı tavsiye ederim cihazda sistem hatasına neden olabilirsiniz..
telefon umda miui 10.2 global android sürümü 8. uygulamayi kurdum android 8 sekmesinden mi işlemleri yapacagiz

Karadelikten ses dalgaları kullanılarak gönderildi.

flame28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alev
Cihazım
Redmi S2
Konular
1
telefon umda miui 10.2 global android sürümü 8. uygulamayi kurdum android 8 sekmesinden mi işlemleri yapacagiz

evet hocam cihazınızda kurulu olan Android sürümü 8 ise, Android 8 seçeneği altındaki uygulama yöneticisi kısmında işlem yapmanız gerekiyor.. dediğim gibi yalnızca Google uygulamalarını devre dışı bırakın ve bilgi sahibi değilseniz diğer sistem ayarları ve uygulamaları konusunda bir değişiklik yapmayın..

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13
evet hocam cihazınızda kurulu olan Android sürümü 8 ise, Android 8 seçeneği altındaki uygulama yöneticisi kısmında işlem yapmanız gerekiyor.. dediğim gibi yalnızca Google uygulamalarını devre dışı bırakın ve bilgi sahibi değilseniz diğer sistem ayarları ve uygulamaları konusunda bir değişiklik yapmayın..
teşekkürler hocam dediğiniz gibi yapıyorum. ama iki soru aklima takıldı. resimleri attim. pil için optimize edilmedi diyor. bunları optimize etsek pil daha uzun gitmezmi. birde performans araclarina tiklayinca perfdump sistem uygulaması aktif olacaktır diyor. bu tam olarak nedir acaba. aktif etsek ne olur. telefon hizlanmaz mi

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13
teşekkürler hocam dediğiniz gibi yapıyorum. ama iki soru aklima takıldı. resimleri attim. pil için optimize edilmedi diyor. bunları optimize etsek pil daha uzun gitmezmi. birde performans araclarina tiklayinca perfdump sistem uygulaması aktif olacaktır diyor. bu tam olarak nedir acaba. aktif etsek ne olur. telefon hizlanmaz mi

resimler

emrebzk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
civil aviation
Konular
5
Emeğine sağlık. Teşekkür ederiz.

flame28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alev
Cihazım
Redmi S2
Konular
1

hocam PerfDump (bildiğim kadarıyla) istatistiksel performans verileri toplayan ve kayıt altına alan bir uygulamadır.. rootsuz yapılabilecek sistem ayar değişiklikleri konusunda pek bilgi sahibi olmadığım için şunu şöyle yapın deyip de sizi yanlış yönlendirmek istemem şahsen, o yüzden uygulamayı tasarlayan @Ethnic yanıtlarsa sorularınızı daha detaylı bilgi edinebilirsiniz..

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Güncelleme v2.1:
  • Android 9 desteği.
  • Türkçe dil eklendi.
  • Arayüz yenilendi.
  • Tema seçeneği (Dark - Light)
  • Ve şu an hatırlayamadığım diger değişiklikler :)

Miui ile yeniden tanışalı sadece bir kaç gün oldu fakat bu kısa sürede bile telefonu rootlamadan telefonda yüklü gelen bazı uygulamaları devredışı bırakamayacağımızı öğrenmem canımı yeterince sıkmaya yetti. Bu soruna miui'da bulunan bazı gizli ayarlara ulaşarak çözüm buldum ve bunu sizler için daha basit bir hale getirmek için bir uygulama yaptım.

Uygulama ile rootsuz telefonunuzda miui'da bulunan bir takım gizli ayarlara ulaşarak istemediğiniz bazı sistem uygulamalarını (google uygulamaları gibi) devre dışı bırakabilirsiniz.

Güç tasarufu için uygulamaları optimize edeceğiniz menüye erişebilirsiniz.

Cihazınız ile ilgili bazı istatistiklere ulaşabilirsiniz..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GooglePlay

MIUI Global

Uygulama için teşekkürler
Google kişiler uygulamasını devre dışı bıraktım da Google telefon uygulaması devre dışı kalmıyor

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Onun şu an için çözümü yok sanırım ama yine de Nescafe656 hocama soralım
Valla olsa iyi olurdu ya çünkü ben APK mirrordan MIUI kişiler ve telefon uygulamasını indirip yükledim ama hala Google telefon uygulamasını kullanıyor

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri