MIUI G2 installation aborted hatası

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
2 gündür deniyorum ama olmadı bi türlü. 20c stock kitkat yüklü iken towelroot ile rootlayıp supersu yüklüyorum gplay'den. Sonra autorec ile twrp yükleyip philz flashlıyorum. jb bootloader kk basedan flashladım yine olmadı. Yaptıklarım sırasıyla:
wipe data factory reset
wipe cache partition
wipe cache.

Ama bi türlü olmadı sürekli installation aborted hatası alıyorum. Sonra telefon açılmıyor bi daha stock rom atıyorum. Neyi eksik yapıyorum anlamadım. Bi yükleyemedim şu romu. Bi ara biraz ilerledi checking md5 falan ondan sonra untrusted.zip yes no geldi. Yes dedim tekrar aborted hatası aldım. Ne yapmam gerek acaba?

Edit: Denediğim rom v6 bu arada. 5.5.8 yazan resmi siteden indirme 884 mb boyutunda.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
İlk önce cwm yükleyerek çekirdeği yükseltmelisin. Kök izni filan vermenin rom yükleme ile alakası yoktur. Cwm üzerinden imzasız zipleri yüklemen için telefonuna hazırlanmış kitkat sürümlü bir cwm bul onu yükle. YÜkledikten sonra cwm ekranı değişmiyorsa advance sekmesinden recovery restart seçeniğle geçiş yapabilirsin. Ondan sonra rom'u yüklemeye çalış...

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Donnaimhaberdeki arkadaşlar Twrp 2.8.6.1 versiyonu ile yüklemişlerdi. Onu deneyin bir de.
Ayrıca miui'den inen romlar hatalı iniyorlar. Ben 10 kere falan indirmişimdir, hepsi farklı boyutlarda indi. Md5 hash değerini kontrol edin. Yine DH'deki miui konusunda md5'i yazmıştım.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
haqanguven' Alıntı:
İlk önce cwm yükleyerek çekirdeği yükseltmelisin. Kök izni filan vermenin rom yükleme ile alakası yoktur. Cwm üzerinden imzasız zipleri yüklemen için telefonuna hazırlanmış kitkat sürümlü bir cwm bul onu yükle. YÜkledikten sonra cwm ekranı değişmiyorsa advance sekmesinden recovery restart seçeniğle geçiş yapabilirsin. Ondan sonra rom'u yüklemeye çalış...

Simdi cwm yukledikten sonra cekirdek yukseltmesi dediginiz olay kendiliginden mi oluyor? Ve cwm yukledikten sonra miui.zip i flashlayabilir miyim ? Yoksa philz mi lazim yine? Adimlar soyle mi olacak:

Telefon su an sifir bu arada sadece whatsappi yukledim root twrp falan yok yani.
Uygun cwm bulup yukluyorum (nasil yukleniyorsa artik)
Sonra oradan philz flashliyorum
Wipelari yapip miui gapps yapiyorum? Jb bootloader falan gerekli mi?

Oyla:

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
chatin_62' Alıntı:
Donnaimhaberdeki arkadaşlar Twrp 2.8.6.1 versiyonu ile yüklemişlerdi. Onu deneyin bir de.
Ayrıca miui'den inen romlar hatalı iniyorlar. Ben 10 kere falan indirmişimdir,  hepsi farklı boyutlarda indi. Md5 hash değerini kontrol edin. Yine DH'deki miui konusunda md5'i yazmıştım.

Benim dosya tek seferde tam indi sanki idm ile. Md5e bakayim yine de. Cloudy romlar ne guzel rahat kuruluyor. Bu baya ugrastirdi. Su cekirdek yukseltmeyi yapinca düzelir umarim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Valla ben cwm ile yükleyen kimsenin mesajını okumadım. Ya Philz ki v5'leri bununla yüklemiştik, yada twrp kullanılıyor. Twrp kullanıp sorun yaşayanlar da eski versiyon yüzünden yaşadılar. 2.8.6.1 yükleyen herkes miui'yi yükledi.

Oyla:

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Hepimiz aynı şeyden bahsediyoruz arkadaşlar. Cwm olsun, philz olsun hepsi çekirdeği yükseltmeye yarıyor. Kitkat romları yüklemeniz için çekirdeği yükseltmeniz lazım. Her telefonun farklı olduğu için ben s2 üzerinden anlattım. Demekki g2 de philz çalışıyormuş. Uygun kitkat philz bulun ve g2'e sorunsuz yüklenir miui6

Oyla:

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
chatin_62' Alıntı:
Valla ben cwm ile yükleyen kimsenin mesajını okumadım. Ya Philz ki v5'leri bununla yüklemiştik, yada twrp kullanılıyor. Twrp kullanıp sorun yaşayanlar da eski versiyon yüzünden yaşadılar. 2.8.6.1 yükleyen herkes miui'yi yükledi.

Sizde G2 telefonu var. Uygun dosyayı ve kurulumunu G2 bölümünde anlatırsanız yapamayan arkadaşlar rahatlıkla yaparlar...

Oyla:

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
chatin_62' Alıntı:

Peki sizce philz'de ya da twrp'de (sürümüne bakmadım hiç autorec ile yükledim) hata almamın sebebi ne olabilir? birinde error yazıyor diğerinde aborted. İndirdiğim dosyanın hatalı olduğunu sanmıyorum ama bir de DH'de mega linki vardı ondan deneyeyim. Bakalım ne olacak.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Dosya indirmenize gerek yok. Sizdeki dosyanın md5 hash değerini forumdakiyle karşılaştırınca eğer aynı değeri alıyorsanız sorun indirmekle alakalı değil demektir. Farklıysa o zaman Mega'dan indirirsiniz.
Ancak bugün cuma. Yeni versiyon gelirse onu yüklemeniz daha doğru olur. 2 saat öncesine kadar yayınlanmamıştı.
Yükleyecek fırsatım olmadığı için anlatımını yapamadım.

Oyla:
Üst Alt