Çözüldü Miui EU romdan, Global rom'a nasıl dönerim?

MustGoOn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Selamlar tüm forum sakinlerine.

Aslında epey araştırdım ancak anlamakta güçlük çektiğim için siz MIUI eksperlerine danışıp kesin doğrulukla ilerlemek istedim.

Telefonumu dün gece Global Stable V10.3.5.0.PDTMIXM versiyonundan, custom bir rom olan MIUI 11 EU 9.11.7 Weekly Beta romunu kurdum. Kısacası Global MIUI 10'dan Custom EU MIUI 11 romuna yükselttim.

Sitede paylaşılan MIUI Global Stable 11.0.5.0 PDTMIXM romunu telefona TWRP üzerinden flashlamam mümkün müdür? ARB'ye takılıp brick olur mu telefon? Eğer geçebilirsem de Bootloader kilidini tekrar kapatabilir miyim. Kutudan çıktığı gibi haline dönsün istiyorum.

CraweL hocamız deneyimli olduğunuz için öncelikle sizi etiketlemek istedim. Mazur görün lütfen.

emrhngrl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Konular
0
Ben aynı işlemi yaptım twrp uzerinden arb olmadı , direkt globale gecebildim hatta daha sonra MIUI 10'a bile döndüm yani rahat rahat geçersiniz hocam bir sıkıntı olmaz.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Twrp den format data yaparak global stable romu kurabiliriz. Sadece twrp uçat gider o yüzden romu twrp den kurduktan hemen sonra magisk zip flaşlamalıyız

Twrp den bl kilidini kapatamayız

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51
Selamlar tüm forum sakinlerine.

Aslında epey araştırdım ancak anlamakta güçlük çektiğim için siz MIUI eksperlerine danışıp kesin doğrulukla ilerlemek istedim.

Telefonumu dün gece Global Stable V10.3.5.0.PDTMIXM versiyonundan, custom bir rom olan MIUI 11 EU 9.11.7 Weekly Beta romunu kurdum. Kısacası Global MIUI 10'dan Custom EU MIUI 11 romuna yükselttim.

Sitede paylaşılan MIUI Global Stable 11.0.5.0 PDTMIXM romunu telefona TWRP üzerinden flashlamam mümkün müdür? ARB'ye takılıp brick olur mu telefon? Eğer geçebilirsem de Bootloader kilidini tekrar kapatabilir miyim. Kutudan çıktığı gibi haline dönsün istiyorum.

CraweL hocamız deneyimli olduğunuz için öncelikle sizi etiketlemek istedim. Mazur görün lütfen.
Hocam direk mi flash ile flashbot fastboot rom dosyasını flashlayın clean and lock seçeneğini işaretleyin cihazda twrp de kalmaz bl kilit de kapanmış olur ilk günkü gibi olur.. (not: cihazınızın global stock rom çıkışlı olması gerekir..)

MustGoOn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Hepinizin vermiş olduğu bilgiler çok değerli ve net. Yardımlarınız için teşekkürler umarım başlık benim gibi kafasında soru işareti olanları da aydınlatacaktır.

Google'dan gelen arkadaşlar için adım adım çözümü:
  • Öncelikle emin olmak adına cmd üzerinden "fastboot getvar anti" komutuyla telefonumda ARB (sürüm düşürme engeli) açık olup olmadığını sorguladım.
  • Ardından Google'dan "mi flash tool" aratıp ilk çıkan siteden aracı indirdim.
  • Yine Google üzerinden aratarak en güncel Mi 8 Lite fastboot romunu (Stable V10.3.2.0.PDTMIXM) buldum. (İndirdiğiniz dosyanın uzantısı .tgz olmalı.)
  • İndirdiğiniz arşiv dosyasını klasöre çıkartın. Genelde içinde bir klasör daha olur, o klasörün yolunu Mi Flash Tool'a kopyalayın. (Select butonunun yanına)
  • Telefonu ses kısma tuşuna ve kapatma tuşuna basılı tutarak, ekranda; altında Fastboot yazısı olan bir android tamircisi belirene kadar bekleyin.
  • Telefonu bilgisayarın USB 2.0 olan (siyah dişli) girişlerinden birine bağlayın, ardından Mi flash tool üzerinden refresh butonuna basın.
  • Device sekmesinin altında bir kod belirirse telefonunuzu görmüş demektir.
  • Mi Flash Tool'un altında "clean all", "save user data" ve "clean all and lock" seçeneklerinden size uygun olanı seçin. En son olarak Flash butonuna tıklayın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Fastboot ile Normal rom farkını bilmeyen arkadaşlar için açıklama: Fastboot rom telefonun tüm araçları dahil olmak üzere çekirdeğine kadar kutudan çıkan rom oluyor. Diğerleri ise recovery'ler üzerinden kurulabilen kurtarma romları. Hangisini flashlayacağınız sizin tercihinize kalmış.

Son düzenleme:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hepinizin vermiş olduğu bilgiler çok değerli ve net. Yardımlarınız için teşekkürler umarım başlık benim gibi kafasında soru işareti olanları da aydınlatacaktır.

Google'dan gelen arkadaşlar için adım adım çözümü:
  • Öncelikle emin olmak adına cmd üzerinden "fastboot getvar anti" komutuyla telefonumda ARB (sürüm düşürme engeli) açık olup olmadığını sorguladım.
  • Ardından Google'dan "mi flash tool" aratıp ilk çıkan siteden aracı indirdim.
  • Yine Google üzerinden aratarak en güncel Mi 8 Lite fastboot romunu (Stable V10.3.2.0.PDTMIXM) buldum. (İndirdiğiniz dosyanın uzantısı .tgz olmalı.)
  • İndirdiğiniz arşiv dosyasını klasöre çıkartın. Genelde içinde bir klasör daha olur, o klasörün yolunu Mi Flash Tool'a kopyalayın. (Select butonunun yanına)
  • Telefonu ses kısma tuşuna ve kapatma tuşuna basılı tutarak ekranda altında Fastboot yazısı olan bir android tamircisi belirene kadar bekleyin.
  • Telefonu bilgisayarın USB 2.0 olan (siyah dişli) girişlerinden herhangibirine bağlayın ardından Mi flash tool üzerinden refresh butonuna basın.
  • Device sekmesinin altında bir kod belirirse telefonunuzu görmüş demektir.
  • Mi Flash Tool'un altında "clean all", "save user data" ve "clean all and lock" seçeneklerinden size uygun olanı seçin. En son olarak Flash butonuna tıklayın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Fastboot ile Normal rom farkını bilmeyen arkadaşlar için açıklama: Fastboot rom telefonun tüm araçları dahil olmak üzere çekirdeğine kadar kutudan çıkan rom oluyor. Diğerleri ise recovery'ler üzerinden kurulabilen kurtarma romları. Hangisini flashlayacağınız sizin tercihinize kalmış.
Ekleme yapayım hocam, kullandığımız pc 64 bit olmalı ve bütün bu işlemleri yapmadan önce pc nin cihazı tanıması için sürücüler yüklü olmalı

Üst Alt