Rehber MIUI EU/Çin bazlı ve Custom rom yükleme Rehberi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Son zamanlarda bazı arkadaşlar EU/Çin bazlı olan MIUIPro, Multi Rom, Mi Globe, EU Multi gibi romların nasıl yükleneceğini sormaktadırlar.....

Bu tür rom'ları yükleyebilmeniz için, cihazınızın BL kilidi açık ve TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

• indirdiğiniz ROM'u Zip'li olarak Telefonunuzun hafızasına veya SD kartınıza kopyalayın.
  • Gelecek her türlü olumsuzluklara karşı korunmak için halihazırdaki sistemin yedeğini alın. TWRP’nin Backup bölümüne girip hepsini seçin ve yedeği alın.
  • Yedek işlemlerinden sonra Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
  • Temizleme işleminden sonra Install kısmında kopyaladığınız ROM’u flaslayın.
  • Yükleme işleminden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.
Yükledikleri Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

srcn09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
3
Detaylı bilgilendirme için teşekkürlerr :)

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
@skorlp hocam romunereden indircem

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Skorpi hocam, mi Globe romunda ana sayfalarda bulunan uygulamaların altlarında bulunan isimlerini kaldirabiliyor muyuz ? Yani mesaj uygulamasının altında isminin yazmasını istemiyorum ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ssenes

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sinan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Yükledikleri Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

Backup ile yüklemenin nasıl yapılacağını da anlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.
Bi de bende su rom yüklü sistem temizliği yapmadan twrp ile miuipro romu direk su rom üstüne kurabilirmiyim?
[doublepost=1525365853,1525365680][/doublepost]

Backup ile yüklemenin nasıl yapılacağını da anlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.
Bi de bende eu rom yüklü sistem temizliği yapmadan twrp ile miuipro romu direk eu rom üstüne kurabilirmiyim?

Üst Alt