Yardım MIUI ekranında kalması ve Teknik Destek

GurkanYTU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
NOTE 9 PRO 128G
Konular
1
Merhaba,

Sorunumdan ve yaşadığım süreçten bahsetmek istiyorum.

Telefonu yaklaşık 11 ay önce internet üzerinden satın aldım. Geçtiğimiz Cumartesi gününe kadar sorunsuz kullandım. Cumartesi sabahı uyku sersemiyken, üst bildirim sekmesini aşağı kaydırdığımda Mobil Veri kısmında "Kullanılamıyor" yazdığını hatırlıyorum. Ben de herhalde bi sorun var kendine geldin diye telefonu yeniden başlattım.

Fakat o telefon bir daha açılmadı. Açmak istediğimde MIUI ekranında kalmaktaydı. Defalarca yeniden başlattım ama durum aynı.

Ardından güç + ses açma tuşlarına basarak wipe data dedikleri işlemi denedim. Fakat bu yaptığım yöntem de sonuç vermedi.

İstanbulda Yetkili paragöz teknik servise gönderdim.

1. Yetkili Servis, telefonda oksitlenme olduğunu, bundan kaynaklı olarak içindeki bir çok parçanın zarar gördüğünü değişmesi gerektiğini aktardı. Kullanıcı hatası diyerek 1700 TL ücret talep etti. Üstelik oksitlenmeden kaynaklı işlemlerde ek ücretlerin çıkabileceği aktarıldı. Ben de telefonu işlem yaptırmadan geri aldım.

Ardından yine başka bir paragöz teknik servise verdim.

2. Yetkili servis telefonda oksitlenmeden söz etmedi. Telefonda eğrilik olduğunu iddia etti. Ben gözle göremiyordum bu eğriliği. Telefonu incelediklerinde eğrilikten kaynaklı olarak anakarta baskı olduğunu ve "EKRANIN" değişmesi gerektiğini söylediler ve eğrilik kullanıcı hatası diyerek 700 TL ücret talep etti. Ben de sorun madem eğrilikte ve anakarta baskı yapıyor zarar vermiş, neden sadece ekran değişimi istiyorsunuz dedim. Açıklamaları kafama yatmadığı telefonu işlem yaptırmadan geri aldım.

Şimdi bu problemi sizlerin desteği ile çözebiliyorsam çözmek istiyorum.

Yaptığım işlemler ( Çok bilgili olmadığımı söylemek istiyorum)

* Herhangi bir kilit açma işlemi gerçekleştirmedim.
* Wipe Data reset attım, olmadı.
* XiaoMiTool V2 programını kurdum. 2.5 GB'lık dosya indirdi. Bunu belirtilen yönlendirmelere göre yükledim, olmadı.

Desteğiniz için teşekkür ederim.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Cihaz şuan açılıyor mu hocam yani mi ekranında mı kalıyor?
Boot kilidi açık mı?
USB ile pcye bağlayınca pc her hangi bir tepki veriyor mu?

GurkanYTU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
NOTE 9 PRO 128G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz şuan açılıyor mu hocam yani mi ekranında mı kalıyor?
Boot kilidi açık mı?
USB ile pcye bağlayınca pc her hangi bir tepki veriyor mu?
Telefon açılıyor. Daha doğrusu MIUI ekranında kalıyor her seferinde.
Boot Kiliti açık değil. Telefonu xiaomi türkiye garantili almıştım. Garantisi bozulmasın diye hiçbir müdahalede bulunmuyordum. Fakat 1 sene bile olmamış telefona gösterdikleri destek ortada.
USB'yi PC'ye takınca fastboot'da iken tepki verdiğini görüyorum.

Az önce MiFlash uygulamasını da denedim. 4.9 GB'lık joyeuse_global_images_V12.0.1.0.RJZMIXM_20210519 indirdim. erase boot error hatası aldım.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Telefon açılıyor. Daha doğrusu MIUI ekranında kalıyor her seferinde.
Boot Kiliti açık değil. Telefonu xiaomi türkiye garantili almıştım. Garantisi bozulmasın diye hiçbir müdahalede bulunmuyordum. Fakat 1 sene bile olmamış telefona gösterdikleri destek ortada.
USB'yi PC'ye takınca fastboot'da iken tepki verdiğini görüyorum.

Az önce MiFlash uygulamasını da denedim. 4.9 GB'lık joyeuse_global_images_V12.0.1.0.RJZMIXM_20210519 indirdim. erase boot error hatası aldım.
Boot kilidi kapalı iken kurulum mümkün değil zaten hocam.
Anlatım ile yapılacak bir işlemde yok boot kilidi kapalı olduğu için.
Size tavsiyem forumda ücretli destek bölümünde konu açın. Bu işin uzmanları burada öyle uçuk fiyatta vermezler ederi neyse onu söyler sorununuzu çözerler.
Ancak şunu eklemek istiyorum kilidi cihaza rom kurulum için yetkili hesabı gerekiyor ki işlem yapacak kişi bunu 200 TL'ye alıp onunla işlem yapacak size verilecek fiyatın 200 Tl'si tek kullanımlık yetkili hesap için nereye verirseniz verin üstü kendine aldığı ücrettir.
Elimden başka bir şey gelmiyor hocam en hızlı ve en güvenilir çözüm bu

GurkanYTU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
NOTE 9 PRO 128G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boot kilidi kapalı iken kurulum mümkün değil zaten hocam.
Anlatım ile yapılacak bir işlemde yok boot kilidi kapalı olduğu için.
Size tavsiyem forumda ücretli destek bölümünde konu açın. Bu işin uzmanları burada öyle uçuk fiyatta vermezler ederi neyse onu söyler sorununuzu çözerler.
Ancak şunu eklemek istiyorum kilidi cihaza rom kurulum için yetkili hesabı gerekiyor ki işlem yapacak kişi bunu 200 TL'ye alıp onunla işlem yapacak size verilecek fiyatın 200 Tl'si tek kullanımlık yetkili hesap için nereye verirseniz verin üstü kendine aldığı ücrettir.
Elimden başka bir şey gelmiyor hocam en hızlı ve en güvenilir çözüm bu
Yönlendirmeniz için teşekkür ederim.

Ücretli destek bölümüne yazıyorum.

mechfurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mech
Cihazım
max_2
Konular
2
recovery e giriyor sanırım? benim eski mi cihazda benzer sıkıntı yaşamıştı, recovery e girmiyordu.. BL falan hep kapalıydı.

Çok oyun oynuyor/program yüklüyorsanız emmc ya da işlemci ölmüş olabilir.

eğer cihaz kurtulursa haber verirseniz sevinirim.

Üst Alt