Rom MiUI CT [Mi5-Mi5s] 9.7V2 Yayınlandı (22.07.2019)

OZDEN_38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Üstat elinize emeğinize sağlık

Hot.Coffee

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
14
Hocam elinize sağlık. Bu sürümde yazı boyutu sorunu düzeldi mi? Bir kaç mesaj önce karşılaştırmalı SS atmıştım küçüğe alındığında büyük gibi gösteriyordu ve DP ayarlarıyla sapıtıyordu. Bir de ses tuşlarının kademeleri çok kısaydı. Düzeldiyse Whatsapp'dan, İnstagram sayfasından falan ss alabilir miyim ona göre sıfırdan kurayım.

Bir de takibinizde mi bilmiyorum ama Xiaomi.eu mi5 için yeni bir beta sürümü yayınlamış.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam elinize sağlık. Bu sürümde yazı boyutu sorunu düzeldi mi? Bir kaç mesaj önce karşılaştırmalı SS atmıştım küçüğe alındığında büyük gibi gösteriyordu ve DP ayarlarıyla sapıtıyordu. Bir de ses tuşlarının kademeleri çok kısaydı. Düzeldiyse Whatsapp'dan, İnstagram sayfasından falan ss alabilir miyim ona göre sıfırdan kurayım.

Bir de takibinizde mi bilmiyorum ama Xiaomi.eu mi5 için yeni bir beta sürümü yayınlamış.
Ses tuşlarının kademeleri ile ilgili birşey yapmadım. Kademe sayısı bence güzel. Hassas ses ayarı kullananlar için. Siz ya kaydırmalı kullanın ya da ses seviyesi tuşuna basılı tutun.
Yazı tipi boyutu ben çok kullanmıyorum. Ama eskisi gibi sapıtmıyor şuan da. Yazı tipini değiştirince DP değeri 320 oluyor. Onu 360 a çekince düzeliyor. Ama kullandığınızın bir büyüğünü secmelisiniz. Örneğin "O" kullanıyorsanız "B" seçin
Yazı tipi B. DP 360
Örnek resim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Eu dan haberim var. Mi5s den portluyor. Ciddi değişiklikler olursa EU üzerinden devam edebilirim. Ama ilk önce EU port Rom hakkında olumlu geri dönüşleri bir görmek gerek

erenqwerty

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 5 64 gb
Konular
1
elinize sağlık yükledim kullanıyorum. bi sorum olacak. bazı romlardaki gibi bildirim sesini ayrıca ayarlama şansımız yokmu, yani ses ekranı açılınca 4 tane ayar sekmesi çıkıyordu. bunu sonradan ekleyemez miyiz :)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
elinize sağlık yükledim kullanıyorum. bi sorum olacak. bazı romlardaki gibi bildirim sesini ayrıca ayarlama şansımız yokmu, yani ses ekranı açılınca 4 tane ayar sekmesi çıkıyordu. bunu sonradan ekleyemez miyiz :)
Teşekkür ederim. Eklenir hocam. Bir sonra ki güncellemeye hazırlamaya çalışırım :)

qbilayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
2
Ellerinize sağlık. Kurduk ve kullanıyoruz. Telefon arama bölümünde t9 (Fonetik/Alfabetik) yok. Türkçe isimler arama yapılacağı zaman çıkmıyor. ekler misiniz sonraki düzenlenecek roma acaba?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Ellerinize sağlık. Kurduk ve kullanıyoruz. Telefon arama bölümünde t9 (Fonetik/Alfabetik) yok. Türkçe isimler arama yapılacağı zaman çıkmıyor. ekler misiniz sonraki düzenlenecek roma acaba?
Teşekkürler hocam. Eklenecek haftaya

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
CT Rom da Saydam duvar kağıdı kullanmak isterseniz uygulamasını yükleyin ve Temalar uygulamasını güncelleyin. Başka uygulamaları güncellemeniz tavsiye edilmez. Özellikle söylemek gerekirse şuan çok yeni bir özellik ve çok kullanışlı değil. Çünkü kamera,video,galeri, youtube gibi yerlerde iyi bir görüntü vermiyor. Bu tip yerlerde uygulama sınırlanması gerekli. Ama merak edenler için denenebilir.

Kullanım;
Temaları aç - profil - Biraz aşağıda Beta özelliklerinden aktif edebilirsiniz.

Uygulamayı güncelledikten sonra market içi arama sırasında hata verecek. kısaca şimdilik arama yapamayacaksınız. Ama 3. taraf temalar desteklenir. tekrar eski haline getirmek için;
Ayarlar - uygulamalaları yönet - temalar - güncellemeleri kaldır yaparsanız eski haline gelir.

Ayrıca masaüstünde uygulama gizlemeyi kullanmak için Rehber

oktaydemirtass

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oktay
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Emeğinize sağlık hocam çok güzel bir rom olmuş Bizim de desteğimizle, telefon yeter artık diyene kadar kullanacağımız bi rom olur

Üst Alt