Soru Miui çin sürümü daha mı iyi.

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Arkadaşlar xiaomi çin menşeili bir cihaz bu yüzden çin sürümlerine daha çok önem verirler diye düşünüyorum.
Miui foruma baktım miui 9 u çin sürümü üzerinden tanıtmışlar sanki globalde olmayan bir çok özellik var çin sürümünde.
Bi kaç sorum olacak size;
Çin sürümünde ingilizce dili mevcut mu?
Çin sürüm ülkemizde kullanmanın bir sakıncası var mı? (operatörler de felan sıkıntı oluyomu)
Bir de neden çinliler google play store kullanmıyor :)

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
-Çin sürümünde olup globalde olmayan özellikler olabiliyor
-Çin sürümünde İngilizce dil mevcut
-Çin sürümünü kullanmanın bir sakıncası yok.
-Google Çinde yasak diye biliyorum...

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
-Çin sürümünde olup globalde olmayan özellikler olabiliyor
-Çin sürümünde İngilizce dil mevcut
-Çin sürümünü kullanmanın bir sakıncası yok.
-Google Çinde yasak diye biliyorum...
Teşekkürler hocam.
Mi5s de tek beğenmediğim olay parmak izinin seri olmaması. Ya ben parmağımı tanıtamıyorum. Yada yazılımsal sıkıntı.
Bu yüzden Çin sürümünü deniyeyim diyorum. Çin sürümünde daha iyi diyenler vardı forumda.

Oyla:

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Mi5s ilk çıktığında parmakizi çok kötüydü.Yazılım ile bu sorunu hallettiler.Çin sürümünü tabanlı romlarda parmakizi gayet hızlı,seri ve sorunsuz....

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Teşekkürler hocam.
Mi5s de tek beğenmediğim olay parmak izinin seri olmaması. Ya ben parmağımı tanıtamıyorum. Yada yazılımsal sıkıntı.
Bu yüzden Çin sürümünü deniyeyim diyorum. Çin sürümünde daha iyi diyenler vardı forumda.

Hocam Çin'de suatsarı hocamın dediği gibi, benimde bildiğim kadarıyla Google komple yasak. Aliexpress alışverişimde Google Drive'a upload edip gönderdiğim dosyaları bile açamıyorlar. Sonradan Google Apps'ı kuracaksanız sorun yok, fakat deneme yanılma yapmanız lazım. Örneğin Mi6 için konuşursam; Fuxin hocam ilk Miui 9 Geliştirici Beta'sına katılıp denemişti Romu; fakat hiç beğenmemişti. Sonrasında, son kullanıcıya dağıtılıp, Xiaomi Eu yeni beta çıkarınca da çok beğenmişti, bende beğenerek kullanmıştım Herkese yayınladıkları ilk Miui 9 China Beta tabanlı Xiaomi Eu romu. Şimdi burada insanın aklına ilk gelen soru, Xiaomi Eu; Miui Pro gibi geliştirici ekipleri China Beta romları gerçekten bizim kullanabileceğimiz halde, kullanışlı olması için uğraşıp editliyorlarmı herşeyini; yoksa China Beta'da gerçekten sorunsuz ve performanslı mı? Bunu da ancak deneyip görebilirsiniz.

Google Apps'ın sonradan kurulumlarında sorun çıkabiliyor, Misal Mi6'yı ilk alanlar bu konuda şikayetçilerdi; fakat bu konuda daha önce deneyimiz varsa sorun yok. Neden Sürekli Mi6 diyorum, Miui dünyasına Mi6'yla katıldım, daha öncesi için net bir bilgim yok :)

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ettim hocam.

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Dediğiniz gibi deneme yanılma yöntemi ile öğrenmek lazım.
Baya açıklayıcı oldu yazınız. Miui candır. :)

Oyla:
Üst Alt