MIUI Bulut Depolama

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Bulut depolama ile ilgili detaylı, bilgilendirici bir konu başlığı varmıdır? Yoksa bir arkadaş bu konuya el atabilirse memnun olurum (miui;kişiler,fotoğraf ve videolar,notlar, v.b senkronizasyonda ne durumdadır, kullanan arkadaşlarda yorumlarını yazarlarsa iyi olur)

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Ben sadece rehber için kullanıyorum. Senkronizasyon da sadece rehber seçili. PC üzerinden çin olduğu için çok yavaş ve bu Çinlilere güvenmiyorum. Ses kaydından tutunda videoya kadar hepsi bizim elimizde olsun diyorlar. Her ROM kurulumunda sim aktivasyonu içinde SMS ücreti yansıyor.

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
ertanx' Alıntı:
Ben sadece rehber için kullanıyorum. Senkronizasyon da sadece rehber seçili. PC üzerinden çin olduğu için çok yavaş ve bu Çinlilere güvenmiyorum. Ses kaydından tutunda videoya kadar hepsi bizim elimizde olsun diyorlar. Her ROM kurulumunda sim aktivasyonu içinde SMS ücreti yansıyor.
Aynen banada bugun geldi SMS ücreti :) 3 tl yansıdı, pek buyuk bısı degıl ama bunu kapatabılırmıyız ?

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
aksine bende herşeyi bulutta depoluyorum..
iyi oluyor sırf bu yüzden mi rom dan vazgeçemiyorum bile diyebilirim..
cihazı sıfırlarsanız bile masa üzeri ayarlarından uygulamalara notlara kadar herşey alıştığınız düzende yerine geliyor.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Her rom kurulumundan sonra sim aktivasyonu için sms ücreti yansıyor demiş arkadaş, doğrudur, bende birçok kez rom kurdum kaldırdım, toplamda 14 tl ücret geldi, yurtdışı sms ücreti diye, sanırım buna engel olmanın herhangi bir yolu yok...

@zulkarneyn Bulut depolamadan herhangi bir şikayetin yok o zaman dostum, ben özellikle notlardaki başarısını merak ediyorum, sorunsuz senkronizasyon var diyormusun, bir arkadaş senkronizasyonu yavaş demiş, çindeki serverlerden ötürü, sen bir yavaşlık hissettinmi? Bir soru daha; Bulutta yedeklemiş olduğun tüm verileri, miui resmi sitesinden açıp görüntüleme şansın varmıdır?

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Web browser üzerinden tüm içeriği görüntülenebiliyor düzeltme ve indirme yapılıyor.

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
oruba' Alıntı:
Her rom kurulumundan sonra sim aktivasyonu için sms ücreti yansıyor demiş arkadaş, doğrudur, bende birçok kez rom kurdum kaldırdım, toplamda 14 tl ücret geldi, yurtdışı sms ücreti diye, sanırım buna engel olmanın herhangi bir yolu yok...

@zulkarneyn Bulut depolamadan herhangi bir şikayetin yok o zaman dostum, ben özellikle notlardaki başarısını merak ediyorum, sorunsuz senkronizasyon var diyormusun, bir arkadaş senkronizasyonu yavaş demiş, çindeki serverlerden ötürü, sen bir yavaşlık hissettinmi? Bir soru daha; Bulutta yedeklemiş olduğun tüm verileri, miui resmi sitesinden açıp görüntüleme şansın varmıdır?

evet ertanx in söylediği gibi  pc den müdahale edebiliyorum..senkron konusunda sıkıntım olmadı özellikle daha önce notlarda yaşadığım problem sonrası ilk işim micloud u aktif olarak kullanmak oldu ;)
senkranizasyon ve yedekleme içinde otomatik zaman belirliyorum uykudayken hallediyor..

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Her türlü kullanıyorum ve acayip memnunum..
Senkronizasyonu akşam saatlerine ayarlarsanız çin de gece olduğu için herhangi bir sorun yaşamazsınız ayrıca ben bu güne kadar herhangi bir yavaşlık hissetmedim..
Kullanmayan arkadaşlarıma tavsiye ederim..

ademavni

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem Avni
Cihazım
mi5 64 GB
Konular
0
Bu sekronizasyon uygulaması mantığında bence yanlışlıklar var. Kullanıcı dostu bir uygulama gibi gözüküyor fakat faydasından daha çok kullanıcıyı zora koşan bir uygulama
Açıklayayım; İphone, Samsung, Xioami hepsi ayrı ayrı yaklaşık 5 GB bulut alanı veriyor. Mantığı ne ? kişinin sevdiği bazı uygulamalar temalar, rehberi, resimleri , notları , videoları vb saklaması için. Sonra cep telefonunun başına bir şey gelirse (bozulursa) buluttan onları tekrar kolayca indirmesi için.. Peki bu her zaman geçerli mi? mümkün mü? Cep telefonlarının depolama kapasitesi nispeten az olduğundan firmalar 5 GB a kadar bulut (depolama) alanını kullanıcıya (cep telefonu sahibine) ücretsiz olarak sunuyor. Daha fazlasını ise ücretli olarak veriyorlar. Çoğu zaman bu bulut alanı yetmiyor, çabuk doluyor veya dolmasına sebep veriliyor ve ilave bulut alanı satın alınması için kullanıcı zorlanıyor. Çünkü kullanıcı bazlı esneklik sağlanmamış. Diyelim bana bir bulut alanı verildi bu bulut alanına erişim ve yönetim hakkı kullanıcıya veriliyor mu? Acaba size verilen bu bulut alanına diyelim cep telefonu markasını değiştirmiş olsanız bile erişebiliyor musunuz? örneğin ben iphone kullanıcısı iken iphone bulut alanına attığım (senkronize ettiğim) resimlerime şu ana elimde mevcut Xioami Mi5 telefonumdan erişebiliyor muyum? Mi5 telefonuma indirebiliyor muyum?. Cevap tabiki Hayır. O zaman bulutun ne anlamı kalıyor. Bu şu anlama geliyor. Size verilen bulut alanına erişim ve bilgilerinizi indirme şansı elinizde aynı telefon olduğu müddetçe sağlanıyor. Acaba bilgisayara indirme şansınız var mıdır diye sorsam cevabı eğer telefonunuz elinizde yoksa yine bu şansınız yok. İphone 5 farklı bilgisayara kadar yetkilendirerek itunes programı ile bilgisayara senkronizasyon (yani indirme) yapılmasına izin veriyor. Şimdi benim elim de iphone yok dolayısıyla yetki verdiğim bilgisayardaki itunes de çalışmıyor. Buluta da erişemiyorum. şimdi ne anlamı kaldı bulutun? Ben iphone kullanıcısı idim yenile Mi5 telefona geçtim. şu an elimde iphone yok fakat iphone telefonuma ait bir hesabım ve bulutum var orada bazı resimlerim var. Bu resimlerimi tekrara alabilmek ve kullana bilmek için acaba ne yapmak durumundayım? Tekrar aynı tür bir cep telefonumu almak zorundayım.

Kısaca özetlemek gerekirse firmalar eğer kullanıcıya bir bulut alanı veriyor ise bu bulut alanı üzerinde kullanıcının bazı hakları da olmalıdır. Bulut anlamı güvenli server alanı demektir. Bilgileriniz güvende demektir. Bazen firmalar bulut alanındaki bilgilerinizi alın yoksa silinecektir vb. uyarılar atıyorlar. Bu kullanıcı haklarının ihlal edilmesi demektir. Bulut alanı oluşturuluyor ise insanlar buna angaje ediliyorsa bu bilgiler ömür boyu garanti altına alınmış ve saklanmış demektir. Bunun sorumluluğu firmaya aittir. İkincisi bulut alanının cep telefonu ile senkronizasyonunda mantık yanlışlığı şurada ne var ne yok herşeyi otomatikman buluta atıyor. Ben sadece istediğim dosya resim veya uygulamayı yani seçtiğim uygulamayı senkronize ederek buluta koymalıdır. kafasına göre diyelim galeriyi diyelim resimlerim hepsini değil. Resimlerim için de beğenmediği istemediğim fazladan çektiği resimleri niye senkronize ederek buluta atsın ve garbage yani çöp gibi herşeyi oraya atarak gereksiz yere doldursun ve doldu uyarısı versin. Diyelim hadi attı buluta erişerek oradan istediğim resimleri veya diğer gereksizleri silmek istesem izin yok peki ne yapacağım önce cep telefonumdan sileceğim sonra eğer senkronizasyon açık ise otomatikman buluttan kendisi silinecek. Böyle bir mantık kullanıcı dostumu sizce? .

Lafın özü buluttan kullanıcıya verilen bu depolama alanlarına, bilgisayardan da erişim hakkı ve oradan kullanıcının istediği bilgileri silme hakkı ve cepten senkronizasyon mantığının da anlattığım çerçevede kullanıcının istediği (sadece seçtiği) bilgi, resim video vb.lerini atma imkanı verilmesini talep ediyorum.

Üst Alt