Rehber Miui arayüz eksiklerini ekleme ve güzelleştirme

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29
Merhaba arkadaşlar;

Mi8 kullanıcısıyım. Bilindiği üzere miui arayüzünün hala eksikleri var. Benim için sorun veya eksik olarak gördüğüm şeyleri fixlemek için yaptıklarımı bu konu altına yazmayı düşünüyorum. Faydalanmak isteyenler olursa buyursunlar.

1-) Emojileri ios emojileri yapmak

Benim için en güzel emoji paketi ios'un emoji paketi. Ama ne yazık ki iosun sevdiğim tek güzel tarafı emoji paketleri bu yüzden mi8 kullanıyorum :) Sevdiğim bu emojileri kullanabilmek için araştırmaya koyuldum ve sonunda başarabildim. Öncelikle telefonunuz rootlu değilse burdaki konudan rootluyoruz (eğer root istemiyorsanız aşağıda rootsuz yöntemi de yazdım.) (Lütfen konuyu dikkatlice okuyun. Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum. By.TRabZonLu™ hocama teşekkürler).

Play Store'dan "Emoji Switcher (root)" uygulamasını indiriyoruz. ( linkten ulaşabilirsiniz) Uygulamaya gerekli izinleri veriyoruz.
Daha sonra ios'u seçiyoruz (veya hangi emoji paketini istiyorsanız). İstediğiniz emoji paketine basınca o sınıfın en son ve önceki emoji paketleri çıkıyor. Tavsiyem en son emoji paketini seçin ki yeni emojileri kullanabilesiniz.
İstediğiniz emoji paketini seçtikten sonra "KURMAK" butonuna basıyorsunuz. Bir uyarı ekranı geliyor. Buna tamam diyoruz ve bir reklam izliyoruz. Reklam bitince yükleme işlemi başlıyor ve bittikten sonra telefonu kapatıp açıyoruz.
Ve mutlu son. İstediğimiz emoji paketini yüklemiş oluyoruz haha--

2. Yöntem

Eğer telefonunuzda root yoksa ve rootlamak istemiyorsanız linkteki dosyayı indirip twrp üzerinden flashlamanız yeterli :) ama bu dosya ile yalnızca ios 12 emojileri yapabilirsiniz. Bu bilgiyi verdiği için vezzeyf 'e ve anlatımı için konuyu açan arkadaşa teşekkürler :)

2-)Bildirimleri durum çubuğunda göstermek

Telefonu kullanmaya başladığımdan beri çok memnunum. Ufak aksaklıklardan birisi de bildirimlerin bildirim çubuğunda görüntülenememesiydi. Güncellemelerle düzeltilir diyip bekledim. Güncelleme ile anlık gösterme geldi ama hemen kayboluyorlardı. Bu yüzden neler yapabilirim diye baktım. Burdaki konuyu inceledim. Yorumları okurken bazı versiyonlarda bootloop'a düştüğünü, bazı versiyonlarda ise yüz tanımanın kullanılamadığını gördüm. Ama bir yorumda @nigzes1907 hocamın tavsiye ettiği bir uygulamayı gördüm ve problemi bu uygulama ile hallettim.

Uygulamamızın ismi Notch Notifications for MIUI. ( linkten ulaşabilirsiniz) Bu uygulamaya gerekli izinleri verip uygulamayı çalıştırırsanız bildirimleriniz bildirim panelinde, saatin altında gözüküyor. Üstelik konumunu tam olarak istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ben stock olarak bıraktım. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım ve gayet memnunum.

Şimdilik deneyimlerim bu kadar. Sizin de tavsiye ettiğiniz modlar veya uygulamalar var ise bu konu altında yada özel mesaj olarak belirtirseniz detaylı bir şekilde konuya ekleyebilirim. Yeni birşeyler öğrendikçe konunun devamı gelecektir. Yazımda veya anlatımda hatalarım olduysa affola.

Not: Herhangi bir şekilde başınıza birşey gelirse sorumluluk kabul etmiyorum. Ben sadece tecrübelerimi paylaşıyorum.

İyi forumlar

Son düzenleme:

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Emoji rootsuz da twrp ile değiştirebiliyoruz hocam. Şurda detaylı anlatılmış. Mod - Xiaomi Cihazlar Emoji Paketi Değiştirme
Lakin şöyle bir durum var. Mesela sohbetteyken tek emoji gönderirsen emojinin 3'te biri görünmüyor, birden fazla emoji göndermek istersen de emojiler bir birinin 3'te birini kapatacak kadar üst üste geliyor ve son emojinin aynı şekilde son kısmı kesik oluyor. bunu engellemek için de her emojiden sonra bir boşluk bırakmak gerekiyor ki normal görünsün.

Bildirim olayınca gelince, söylediğiniz konudaki sıkıntılar eu romda yok hocam stock romda oluyor yanılmıyorsam. Tek sıkıntısı da bildirim ikonları çok küçüktü. Play stordaki uygulamayı da kullandım onda da ekran uyku moduna geçmiyordu. Şuan güncellemeyle düzeldi mi bilmiyorum fakat ben kullanırken öyle bir sıkıntısı vardı.

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29
Emoji rootsuz da twrp ile değiştirebiliyoruz hocam. Şurda detaylı anlatılmış. Mod - Xiaomi Cihazlar Emoji Paketi Değiştirme
Lakin şöyle bir durum var. Mesela sohbetteyken tek emoji gönderirsen emojinin 3'te biri görünmüyor, birden fazla emoji göndermek istersen de emojiler bir birinin 3'te birini kapatacak kadar üst üste geliyor ve son emojinin aynı şekilde son kısmı kesik oluyor. bunu engellemek için de her emojiden sonra bir boşluk bırakmak gerekiyor ki normal görünsün.

Bildirim olayınca gelince, söylediğiniz konudaki sıkıntılar eu romda yok hocam stock romda oluyor yanılmıyorsam. Tek sıkıntısı da bildirim ikonları çok küçüktü. Play stordaki uygulamayı da kullandım onda da ekran uyku moduna geçmiyordu. Şuan güncellemeyle düzeldi mi bilmiyorum fakat ben kullanırken öyle bir sıkıntısı vardı.

Emoji switcher ile böyle bir sorun olmuyor. Ama rootsuz yapmak isteyen arkadaşlar için konunun linkini yazıya ekliyorum.

Bildirim olayında da yazımda belirttiğim gibi o konuyu detaylıca inceledim. Eu romda sıkıntı olmuyormuş ama global romda sıkıntı çıkartabiliyormuş. Uygulamayı şimdi denedim uyku moduna geçmeme gibi bir sıkıntı yok.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Emoji switcher ile böyle bir sorun olmuyor. Ama rootsuz yapmak isteyen arkadaşlar için konunun linkini yazıya ekliyorum.

Bildirim olayında da yazımda belirttiğim gibi o konuyu detaylıca inceledim. Eu romda sıkıntı olmuyormuş ama global romda sıkıntı çıkartabiliyormuş. Uygulamayı şimdi denedim uyku moduna geçmeme gibi bir sıkıntı yok.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)
Rica ederim hocam. Amacımız faydalanmak isteyen arkadaşlara artı ve eksilerini aktarmak zaten. Ayrıca uygulama güncellemeyle o problemi çözmüş sanırım ben de tekrardan deneyeyim öyleyse :)

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Emoji switcher ile böyle bir sorun olmuyor. Ama rootsuz yapmak isteyen arkadaşlar için konunun linkini yazıya ekliyorum

Hocam ek olarak şu emoji paketinde sıkıntı yok. şimdi flaşladım emojiler sıkıntısız. :)

Son düzenleme:

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29

Hocam ek olarak şu emoji paketinde sıkıntı yok. şimdi flaşladım emojiler sıkıntısız. :)

rootsuz yapılabiliyor mu?

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29
Evet hocam twrpten flaşlayın tamamdır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Root yapmak istemeyenler için oldukça faydalı bir bilgi. Eve geçince konuya ekleyeceğim. Teşekkür ederim

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3

Merhaba,

Link silinmiş. Rica etsem linki yenileyebilir misiniz? Bir de TWRP'den flashlama yapınca orijinal MIUI fontunda herhangi bir değişiklik oluyor mu? Ya da Ş Ç Ğ harflerinin görünmemesi gibi farklı problemler?

Teşekkürler.

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Merhaba,

Link silinmiş. Rica etsem linki yenileyebilir misiniz? Bir de TWRP'den flashlama yapınca orijinal MIUI fontunda herhangi bir değişiklik oluyor mu? Ya da Ş Ç Ğ harflerinin görünmemesi gibi farklı problemler?

Teşekkürler.
Link yenilendi. Fontta herhangi bir değişiklik ya da problem olmuyor rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Üst Alt