Rom MIUI 9 - MIUI.AM Rom özellikleri ve yükleme talimatı

'Miui.am' forumunda Skorpi tarafından 21 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. #1 Skorpi, 21 Ocak 2018
    Son düzenleme: 22 Ocak 2018
    logo_congratulation-1.png
    En son MIUIPro Rom 8.1.18 de iken Sayın halikjk ın tavsiyesi neticesinde kaşıntıma karşı gelemeyerek ile MIUI 9 Beta Global bazlı 20.1.2018 tarihli MIUI.AM Romu kurdum.

Tüm Kaşınanlara ve Yenilik Arayışında olan kullanıcılarına Armağan olsun....

MIUI.AM ,Brezilya'lı geliştiricilerce, MIUI Global Beta haftalık ROM'ları baz alarak, cihazınızın performansını tam kontrol altına almanıza olanak tanıyan, daha da derinlemesine optimizasyonlarla kesintisiz performans sunmayı amaçlamayan bir Custom ROM olduğunu iddia etmektedir

Global Beta romun modifiye edilmiş hali, daha çok performans, derinlemesine optimizasyon
    Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....
    1. MIUI.AM Rom u indirin ve dahili belleğe veya SD Kartınıza aktarın.
    2. Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
    3. TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
    4. TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız MIUI.AM ROM Zip dosyasını seçin.
    5. .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız. Özel ROM yükleme işlemini başlatmak için ekranın alt kısmında. Bu biraz zaman alabilir.
    6. ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve cihazınızı yeniden başlatın.
    Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi Max 2 Cihazımda 21.01.2018 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
    **Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
    ***Konu tüm Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
    Screenshot_2018-01-21-19-35-33-432_com.miui.home.png Screenshot_2018-01-21-19-35-42-324_com.miui.home.png Screenshot_2018-01-21-19-35-59-113_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-36-06-182_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-36-18-307_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-36-25-746_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-36-32-518_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-37-13-342_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-37-29-869_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-37-40-504_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-38-11-962_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-38-35-570_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-38-52-583_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-39-08-410_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-39-18-569_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-39-29-298_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-39-53-173_com.android.settings.png Screenshot_2018-01-21-19-40-23-364_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2018-01-21-20-15-40-490_com.android.browser.png

Indirme Linki: (cihazınıza göre uygun Zip’i seçip, indirin)

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

ROM'da bir çok Cihaz için çoklu dil vede Türkçe mevcut, türkçe olmayan bir kaç cihaz halen mevcut maalesef

İlk açılışta MIUI9 kurulum ekranı geldiğinde, Google bilgilerinizi de girerseniz, tüm Google uygulamalarınız yüklemeye hazır.
    Rom'da Smart Asistan/Akıllı yardımcı ve Noticifation Shade var. Ayrıca cihazıma ait normal Global Beta da Tapatalk bildirimleri gelmiyordu, bunda ise tüm bildirimler sorunsuz gelmekte....Batarya performansı için henüz bir söylemem mümkün değil, ancak NS ve bilidirimlerin sorunsuz olması sebeyiyle, ben şahsen roma bir şans veriyorum şu an itibariyle.....Sitesinde ayrıca OTA Güncelleme almakta olduğu belirtilmektedir.

MIUI Theme Editör sorunsuz çalışıyor.....

Toplam 26 Cihaz için MIUI.AM Rom mevcut....

2. Teşekkürler konu için bende yedek alıp deneyeceğim birde super su yüklümü geliyor resimde gördümde

Skorpi bunu beğendi.
  3. Rica ederim..Hayır, SuperSu'yu yükleme akabinde ben ayrıca yükledim

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

byl82 bunu beğendi.
  4. benim telefon için türkçe yokmuş. 8.1.20 yazıyor versiyon ama ayriyetten güncelleme mi veriyorlar

5. Hocam ne güzel takılıyodum Globe'de ilk mesajda karşıma çıktınız Hepimize geçmiş olsun.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi bunu beğendi.
  6. bu ne hız Skorpi hızına yetişmek ne ala,ama bu bilgiler için Teşekkürler Sende olmasan rom suz kalıcaz valla

Skorpi bunu beğendi.
  7. NS olması ve bildirimlerin sorunsuz gelmesi beni Sizlerle paylaşmaya mecbur bıraktı.....haha--haha--

--- Birleştirilmiş mesaj, 21 Ocak 2018Orijinal mesaj tarihi 21 Ocak 2018 ---
    Yok be ne hızı, yükledikten sonra ince ayarları yapıp, bildirimleri test ettim, baktım sorun yok, paylaşayım dedim....
    arada böyle değişiklikler iyi oluyor, foruma da heyecan geliyor

CpoeT ve umittahakaratas bunu beğendi.
  8. Benide Rom Sevdalısı ettin ya
    Hiç bilmediğim bir dünyaya girmiş gibiyim,bu yaştan sonra bunları da öğrenmiş oldum sayende
    Teşekkürler Saolasın

9. Rica ederim...Yaş kaç ki?

10. Elinize sağlık Skorpi hocam, paylaşım için teşekkürler, denemeye değer ;)

Skorpi bunu beğendi.
  11. Kırkı 4 geçiyo :)

12. Mi 5 için kurdum.bakalım dayanamadım.

13. Estağfurullah hocam, rica ederim...ben şu an deniyorum zaten ve biliyorsunuz ki, yeniliklere daima açık olmak lazım....yaş ne olursa olsun8=)haha--haha--

Codered bunu beğendi.
  14. İndiriyorum hocam ve size kesinlikle katılıyorum ;)

Skorpi bunu beğendi.
  15. benim yaşıma kadar daha 15 var...yani henüz Genç'siniz8=)drunk~~

Zaten biraz hasta olanın dayanabilmesi mümkün değilki....bir de benim gibi tam Hasta olan birisi tavsiye edince....haha--haha--haha--

Hocam, tabiki de indireceksiniz, yoksa Siz siz olmazdınızki....ayrıca ne kadar da çok Hasta varmış forumda,bazen hayret ediyorum valla....artık millete nereden bulaştıysa8=)haha--haha--haha--

CpoeT, adzate, Codered ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  16. Hocam hızlı çıktın gece bende forumda konu açmayı düşünüyordum bende sevdim romu bir arkadaş site üzerinden çeviri yapıp gönderirse mükemmel olur
    Uzun zamandır benim de belirttiğim pil yüzdesinin yanlış ve düzensiz olduğunu kabul edip kendileri güncellemiş bu bana romu yüklettirdi

CpoeT ve Skorpi bunu beğendi.
  17. Ne çevirisi hocam, bendeki türkçe8=)wasntme~~:?

gozdemir bunu beğendi.
  18. benim yaş da 48 üstadım

Skorpi bunu beğendi.
  19. Hocam çeviriye ihtiyaç var diyorlardı
    Bu gün saat 13.39 da çoğunluk türkçeye çevirilmiş ama hala eksikler olduğunu belirtiyorlar

Skorpi bunu beğendi.
  20. Maşallah, ama 59 ile Bayrak hala bende sanırım....varmı benden daha yaşlısı şu an burada?8=)happy~~mm~~

Hocam siz boşverin, yükleyin, ben baktım her şey gayet güzel türkçe, ama ben Almanca kullanıyorum tabiki...

gozdemir ve coldfire bunu beğendi.
  21. Güzel bir roma benziyor batarya stabilitesi hakkında bilgi verdiğinizde anında geçiyorum :)

CpoeT, Skorpi ve XWORK bunu beğendi.
  22. Hocam global betadan ne gibi sadelestirmeler veya farklar iceriyor?

23. Gereksiz uygulamalar kaldırılmış
    Pil düzenlenmiş
    ...

CpoeT ve Skorpi bunu beğendi.
  24. Kanıma giriyorsunuz babacım

Mi 5S Epicrom Global Beta 8.1.18

Skorpi bunu beğendi.
  25. Ben çok fazla bir fark göremedim, yükleyip paylaşmamın sebebini ilk mesajda yazdım...bir de batarya ve performans konusunda bayağı iddialılar...şu an denemedeyim....

TheByALeX, umittahakaratas ve gozdemir bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...